Honor 30S pojawi się w Europie

Honor 30S zadebiutował wcześniej w tym roku w Chinach, jednak teraz ma ukazać się również w naszym rejonie. Jest to wydany pod zmienioną nazwą Huawei nova 7 SE, znany szerzej jako Huawei P40 Lite 5G.

Pierwsze informacje o nadchodzącym Honor 30S pojawiły się w połowie marca, krótko potem mogliśmy zobaczyć jego wynik w benchmarki AnTuTu. Uzyskał imponujące 375 270 punktów. Jednak specyfikacja, jak i wygląd, wskazują na to, że będzie to Huawei P40 Lite 5G wprowadzony na rynek pod inną nazwą. Przykładowo - mamy tu procesor Kirin 820 ze zintegrowanym modemem 5G, wyświetlacz LCD 6,5" z natywną rozdzielczością Full HD+, a także otwór na obiektyw aparatu przedniego 16 MP, ulokowany w lewym, górnym rogu.

Honor 30S pojawi się w Europie

Honor 30S ma również niemal identyczne obiektywy aparatu tylnego - są trzy, w tym główny 64 MP, szerokokątny 8 MP (f/2.4) oraz sensor głębi 2 MP. "Niemal" - ponieważ zamiast tego ostatniego, P40 Lite 5G ma teleobiektyw 8 MP. Dlatego P40 Lite (którego cena na Europe wynosi 400 euro), będzie droższe od nowego telefonu Honor. Ten zaś ukaże się na europejskich rynkach już w rozpoczętym właśnie miesiącu, jednak nie znamy ani ceny, ani też ilości pamięci RAM oraz wewnętrznej - na te informacje musimy czekać do ogłoszenia informacji prasowej.

Źródło: GSM Arena