Honor V30 Pro na drugim miejscu w rankingu DxOMark

Chiński smartfon pokonał wiele znacznie droższych flagowców. Jaki wynik osiągnął Honor V30 Pro?

Huawei jest jednym z producentów, którzy kładą znaczny nacisk na jakość zastosowanych aparatów w swoich smartfonach. Od wielu lat Chińczycy współpracują z firmą Leica, a ich flagowe modele z serii P Pro zaskakują nas swoimi możliwościami foto.

Honor V30 Pro na drugim miejscu w rankingu DxOMark

Źródło: dxomark.com

Tak się składa, że w chwili obecnej wszystkie trzy pierwsze miejsca w rankingu aparatów w smartfonach DxOMark należą do Huawei'a. Przetestowany niedawno Honor V30 Pro wyprodukowany przez spółkę-córkę Huawei'a zajął drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji uzyskując łącznie 122 punkty. Taki rezultat pozwolił Honorowi przyćmić flagowego Mate'a 30 Pro. W przypadku fotografii wideo V30 Pro zdobył imponujący wynik 133 punktów. Nieco gorzej poszło w przypadku nagrań wideo. W tym przypadku rezultat wynosi 100 punktów.

W środku Honor'a V30 Pro znajduje się matryca główna produkcji Sony - model IMX600. jest to 40 MP obiektyw z czterowarstwowym czujnikiem RYYYB i podwójnym OIS. Rozwiązanie to jest identyczne, jak w przypadku flagowych smartfonów z serii P Pro oraz Mate. Nie zbrakło również popularnego obiektywu ultraszerokokątnego o rozdzielczości 12 MP z przysłoną f/2,2 oraz 1/4 calowego modułu tele o rozdzielczości 8 MP z trzykrotnym zoomem optycznym.

Taka konfiguracja aparatów zapewniła Honorowi V30 Pro miejsce na podiom. DxO zwróciło uwagę na rewelacyjną wydajność przy słabym oświetleniu, wysoką szczegółowość fotografii oraz niski poziom szumów. Pochwalono również działanie zoomu optycznego. Jedyną wadą według DxO jest autofocus, który czasami potrafi się zawiesić i wymusza na użytkowniku ponowne wyostrzenie.

W kwestii nagrań niski wynik został osiągnięty właśnie dzięki autofocusowi, który często nie był w stanie odpowiednio wyostrzyć ekranu. Do tego V30 Pro miał niewielkie problemy z pochyleniem obiektywu od pionu. Powyższe niedoskonałości spowodowały największe obniżenie wyniku. DxO zauważył również, że V30 Pro nie ma problemu z odwzorowaniem barw, stabilizacją obrazu oraz ekspozycją.

Źródło: gsmarena.com, dxomark.com