Honor wraca do gry! Honor V40 z usługami Google już gotowy.

Honor nie jest już częścią Huawei. Oznacza to, że firma może starać się o dostęp do usług Google. Wszystko wskazuje na to, że odpowiednia zgoda została już wydana, a nowy model V40 wkrótce trafi so sprzedaży w Europie.

Zgodnie z najnowszymi informacjami potwierdziły się wcześniejsze plotki. Honor V40, który został już zaprezentowany na rynku chińskim otrzyma dostęp do usług Google i trafi do sprzedaży w Europie.

Honor V40

Honor V40

Chiński producent jest obecnie w trakcie certyfikacji nowej wersji swojego flagowego smartfona. Jest to pierwsze urządzenie zaprojektowane przez Honor po sprzedaży firmy przez Huawei.

Według poralu MyDrivers nowa wersja Honora V40 otrzyma aplikacje i usługi Google, które nie są dostępne na chińskim modelu.

Wcześniej dyrektor firmy Honor potwierdził, że nowe smartfony firmy otrzymają dostęp do usług Google. Honor podpisał również umowy z AMD, Intel, Qualcomm, MediaTek oraz wieloma znanymi firmami z branży technologicznej.

Honor V40, który trafi do Europy poza zmienionym oprogramowaniem będzie identyczny, jak jego chiński odpowiednik. Oznacza to, że otrzymamy ekran OLED o przekątnej 6,72 cala i rozdzielczości 2676 x 1236 pikseli. Nie zabraknie również 120 Hz częstotliwości odświeżania oraz czytnika linii papilarnych zintegrowanego z panelem wyświetlacza.

Za wydajność odpowiadać będzie procesor MediaTek Dimensity 1000+. W środku znajdzie się bateria o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla szybkie 66 W ładowania przewodowego oraz 50 W ładowania bezprzewodowego. Z tyłu znajdziemy 50 MP aparat główny, 8 MP aparat ultraszerokokątny oraz 2 MP matrycę pomocniczą.

Honor V40 powinien pojawić się w sprzedaży w Europie w przeciągu najbliższych tygodni. Smartfon będzie konkurować z Realme GT 5G, Xiaomi Mi 11, Samsungiem Galaxy S21 oraz OnePlus 9.

Źródło: gizchina.com