Honor wraca do gry - nowy model View 40 z usługami Google na pokładzie

Honor nie jest już własnością Huawei. Wszystko wskazuje na to, że firma odzyska dostęp do usług Google. Czy nowe smartfony Honora będą konkurencją dla Xiaomi?

Honor stał się niezależną marką w listopadzie 2020 roku. Firma matka - Huawei została zmuszona do sprzedaży swojej submarki ze względu na nałożone przez Stany Zjednoczone ograniczenia handlowe.

Honor View 40

Honor View 40

Najnowsze informacje wskazują, że Honor współpracuje z Google, aby odzyskać dostęp do usług Google. Z najnowszych informacji pochodzących z Rosji dowiedzieliśmy się, że nadchodzący Honor View 40 (V40) może być pierwszym smartfonem Honora po wprowadzeniu zakazu handlowego przez USA z preinstalowanymi usługami Google.

Pierwotnie Honor V40 miał zadebiutować na rynku jeszcze w grudniu, ale premiera została odroczona do pierwszego kwartału 2021 roku. Opóźnienia mają mieć związek z implementację usług Google w oprogramowaniu smartfona.

Honor V40 z dostępem do usług Google ma trafić do sprzedaży w Europie jako Honor View 40. Oczekuje się, że smartfon dotrze na stary kontynent w drugim kwartale 2021 roku.

Najnowsze przecieki wskazują, że Honor pracuje nad kolejnymi smartfonami z usługami Google. Nowe modele będą konkurować miedzy innymi z smartfonami Xiaomi.

Wszystkie smartfony Honor z preinstalowanymi usługami Google nie będą miały dostępu sklepu Huawei App Gallery.

Honor View 40 ma być flagowym smartfonem z ekranem OLED o przekątnej 6,72 cala, rozdzielczości Full HD+ oraz 120 Hz częstotliwości odświeżania. W środku znajdziemy procesor Dimensity 1000+ produkowany przez MediaTek.

Spekuluje się, że na pokładzie znajdziemy 50 MP aparat główny, 8 MP aparat ultraszerokokątny oraz 2 MP aparat do makrofotografii. Za zasilanie odpowiadać będzie akumulator o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla 66 W ładowania przewodowego oraz 50 W ładowania bezprzewodowego.

Źródło: gizmochina.com