Horace - przez tydzień za darmo w Epic Games Store

Horace to gra zręcznościowa, składająca się z... wielu gier zręcznościowych. A wszystkie łączy ciekawa historia pewnego małego robota.

Horace to dzieło studia 505 Games, które ujrzało światło dzienne 18 lipca 2018 roku i z miejsca zyskało sobie uznanie graczy oraz recenzentów. Epic Store opisuje ją pokrótce tak:

"To wielka platformowa przygoda, która przekracza granice swojego gatunku dzięki głębokiej opowieści o małym robocie uczącym się o życiu, wszechświecie i Douglasie Adamsie. Stworzona przez miłośników gier dla miłośników gier!"

No dobrze, za dużo to nie wyjaśnia, więc może nieco więcej o gameplayu - historia robota przemierzającego świat jest pretekstem, aby gracz wziął udział w różnego rodzaju zabawach platformowych - zaczynając od klasycznych platformówek, poprzez Pac-mana idąc, na słynnej, rosyjskiej grę elektronicznej ze zbieraniem jajek kończąc. Ponadto całość podlana jest sosem "metroidvanii" i utrzymana w graficznym stylu gier 8-bit. Najlepiej zobaczyć jej trailer:

Horace będzie dostępny za darmo przez najbliższy tydzień. Obojętnie od tego, jaki gatunek cyfrowej zabawy preferujesz, warto spróbować! Minimalne wymagania sprzętowe tego tytułu to: Windows 7, procesor Intel Core i5, 4GB RAM, dowolna karta graficzna z DX12, a także 12 GB miejsca na dysku. Niech Cię nie dziwi rozmiar - cała rozgrywka szacowana jest aż na 15 godzin! Jeśli chcesz, aby znalazła się w twojej bibliotece Epic Games, kliknij tutaj.