Horizon 2 Forbidden West - premiera gry na wyłączność PS5 w 2021 roku

Przedstawiciele Guerilla Games podzielili się z nami kilkoma nowymi informacjami na temat gry Horizon 2 Forbidden West. Niestety, potwierdzono że nie zdąży ona na premierę PS5.

Prezentacja Horizon 2 Forbidden West była jednym z najjaśniejszych punktów zeszłotygodniowej konferencji Sony poświęconej PlayStation 5. Produkcja studia Guerilla Games to jedna z najbardziej oczekiwanych gier nadchodzącej, dziewiątej generacji konsol. Główny reżyser gry - Mathijs de Jonge, ujawnił garść nowych informacji na jej temat, w tym przybliżoną datę premiery.

Przede wszystkim Horizon 2 Forbidden West będzie korzystać ze wszystkich dobrodziejstw PS5. Możemy zatem liczyć nie tylko na znakomitą oprawę audiowizualną, ale również niemal całkowity brak "ekranów ładowania", co w tak dużej grze, z otwartym światem, ma ogromne znaczenie.

Zobacz również:

  • Podsumowanie State of Play 2022! Gry, na które czekamy najbardziej

Z dyskiem SSD w PlayStation 5 praktycznie nie będzie ekranów ładowania. W grze z otwartym światem, takiej jak Horizon Forbidden West, jeśli otworzysz mapę i szybko przejedziesz z jednego końca na drugi lub zaczniesz ponownie od ostatniego punktu kontrolnego, będzie to super szybko. - Mathijs de Jonge, Guerilla Games

Sympatycy pierwszej odsłony przygód Aloy mogą również liczyć na zupełnie nowy obszar, który zamieszkują, niespotykani wcześniej, potężni przeciwnicy. Na zwiastunie mogliśmy obserwować już wielkiego mamuta, który pojawiać się będzie zarówno w dzikie formie, jak i bardziej "udomowionej" z dodatkowym pancerzem i arsenałem.

Forbidden West zaoferuje nam również większy i bardziej złożony obszar do zwiedzania niż pierwowzór. Stąd też m.in. zdecydowano się na wprowadzenie możliwości podwodnej eksploracji.

Niestety, na Horizon 2 Forbidden West będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Mathijs de Jonge zdradził, że gra zadebiutuje w 2021 roku, co oznacza, iż ominie premierę PlayStation 5.

Zobacz również: PlayStation 5 - gry na wyłączność będą ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem