Horizon - nowa platforma TV od Liberty Global, właściciela sieci UPC

Horizon - tak nazywa się platforma telewizyjna nowej generacji zaprezentowana przez Liberty Global, właściciela sieci UPC, na targach IBC w Amsterdamie. Horizon integruje dostęp do treści telewizyjnych, internetowych oraz osobistych plików użytkownika. Horizon ma zmienić sposób korzystania z domowej rozrywki.

Horizon

Horizon czyli telewizyjny horyzont zdarzeń

Platforma Horizon tworzy bezprzewodową sieć, która łączy telewizor ze wszystkimi urządzeniami w domu. Zalety platformy TV nowej generacji? Trójwymiarowa grafika, intuicyjna nawigacja, szybkie wyszukiwanie plików, system rekomendacji, możliwość oglądania TV nie tylko na telewizorze.

- Z Horizonem odkrywamy telewizję na nowo - Mike Fries, prezes Liberty Global, właściciela sieci kablowej UPC Polska.

Zobacz również:

  • Nowe Gran Turismo z datą premiery – będziecie zaskoczeni!

Horizon jak Android - stawia na aplikacje

Horizon to platforma otwarta - ma to zapewnić dopływ nowych aplikacji. Obecnie aplikacje dla platformy tworzy 60 partnerów Liberty Global. Domyślnie każdy będzie mógł stworzyć aplikację do Horizonu. Wiadomo na pewno, że dostępny będzie Facebook, Twitter czy YouTube.

Horizon - nowa platforma TV od Liberty Global, właściciela sieci UPC

Horizon

Horizon - dopiero w 2012, ale nie w Polsce

Obecnie trwają testy platformy Horizon w Holandii. Na rynku Horizon ma pojawić się dopiero w pierwszym kwartale 2012 roku - oczywiście w Holandii, a potem w Szwajcarii i Niemczech. A więc dla Polaków to na razie odległa ciekawostka. Polscy abonenci UPC odbędą musieli się obejść smakiem. Przynajmniej na razie.

Horizon - rewolucja bez rewolucji?

Z drugiej strony nie widzę tu jakiejś wielkiej rewolucji - koncepcja przypomina hybrydę usługi DLNA połączonej ze sklepem z aplikacjami takim jak ten z Androida. Chociaż, jeżeli wziąć pod uwagę obecnie używane przez nas dekodery do oglądania telewizji, to faktycznie Horizon może wydawać się rewolucją da użytkowników. Na razie nam jednak ona “nie grozi"...

Źródło: UPC