Horoskop - Czerwiec 2007

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.III - 20.IV)

Czerwiec będzie etapem przełomowym, zarówno z zawodowego, jak i prywatnego punktu widzenia. Czerwcowe upały nie będą stanowić zbytniej zachęty do jakiejkolwiek fizycznej aktywności. Barany, którym skwar niestraszny, z pewnością nie pozwolą na zakurzenie rowerów, piłek czy tenisowych rakiet.

Dla wielu osób urodzonych pod znakiem Barana czerwiec będzie etapem przełomowym, zarówno z zawodowego, jak i prywatnego punktu widzenia. Jeśli chodzi o to pierwsze, być może w tym miesiącu nadarzy się okazja do zmiany pracy i objęcia bardziej intratnego stanowiska w innej firmie. Dla Baranów, które przejawiają pierwsze objawy zawodowego wypalenia i którym dotychczasowa posada nie przynosi oczekiwanej satysfakcji i profitów, ten krok może okazać się zbawienny. Z drugiej strony, warto na zmianę miejsca zatrudnienia decydować się tylko w przypadku, gdy zajdzie pewność natychmiastowego podjęcia pracy gdzie indziej. Zodiakalny Baran pozostawiony "na lodzie" -i to już na początku sezonu urlopowego - będzie mógł jedynie pomarzyć o wakacyjnym wypoczynku na śródziemnomorskiej plaży. Czerwcowe upały nie będą stanowić zbytniej zachęty do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Barany, którym skwar niestraszny, z pewnością nie pozwolą na zakurzenie rowerów, piłek czy tenisowych rakiet.

Szósty miesiąc roku może też przynieść poważne następstwa zodiakalnym Baranom - aktywnym uczestnikom internetowej społeczności tłumaczy ścieżek dialogowych do obcojęzycznych filmów. W obliczu oskarżeń o promowanie piractwa, a nawet zatrzymań tłumaczy i administratorów serwisów filmowych, niektóre osoby spod tego znaku mogą zrezygnować z tej aktywności.

Jak się okazuje, część środowiska nie chce tak łatwo złożyć broni, poddać się zarzutom o propagowanie piractwa i nie daje się zastraszyć działaniom podejmowanym przez organa ścigania. Dowodem tego są zarówno manifesty społeczności internetowej, wzywające do innego spojrzenia na pracę tłumacza, jak też i bardziej radykalne akcje bojkotujące branżę filmową.

witryna - Piraci z Karaibów

książka - "ABC Excel 2007 PL"

gra - Starcraft 2 Trailer 3

plik - Winamp Full 5.3.5

porada - Szybkie uruchamianie aplikacji za pomocą skrótu klawiszowego

film - Stellarium - wirtualne obserwatorium

BYK (21.IV - 21.V)

Czerwcowy układ planet nie będzie niestety dla zodiakalnych Byków sprzyjający do nawiązywania nowych znajomości. Osoby spod tego znaku liczące na trwalszy związek intymny w najbliższym czasie może czekać rozczarowanie. Wskazane będzie unikanie ryzyka finansowego, zwłaszcza potencjalnie dochodowych, ale niepewnych inwestycji.

Czerwcowy układ planet nie będzie niestety dla zodiakalnych Byków sprzyjający do nawiązywania nowych znajomości. Osoby spod tego znaku liczące na trwalszy związek intymny w najbliższym czasie może czekać rozczarowanie. Chociaż w czasie letnich miesięcy okazji na romans pojawia się zwykle więcej niż w innych okresach roku, są to w dużej mierze związki nietrwałe - ot, wakacyjne flirty. Mając to na względzie, osoby spod znaku Byka unikną sercowych rozterek i pogorszenia nastrojów. W sprawach zawodowych niektóre z osób urodzonych pod tym znakiem będą w czerwcu zmuszone dać odpór zakusom nieuczciwych współpracowników, z zazdrością spoglądających na wyższe apanaże zodiakalnych Byków. Nie należy też sygnować swoim nazwiskiem byle dokumentu, złożonego do podpisu, bez jego uprzedniej, wnikliwej lektury. Wskazane będzie unikanie ryzyka finansowego, zwłaszcza potencjalnie dochodowych, ale niepewnych inwestycji.

Unikanie ryzyka zalecane jest zwłaszcza w przypadku konieczności przebudowy domowego "blaszaka". Zamiast tanich, ale niesprawdzonych rozwiązań, zdecydowanie lepiej postawić na pewne, chociaż droższe, komponenty. Osoby, których mimo wszystko nie stać na najnowsze osiągnięcia techniki, nie powinny jednak spisywać na straty swoich starych maszyn - umiejętne połączenie podkręcania i modernizacji może sprawić, że leciwy komputer niejednego zaskoczy swoimi osiągami...

Dla domorosłych majsterkowiczów, którym samodzielna modyfikacja komputera niestraszna, pozostaje wybór aplikacji do rekonfiguracji parametrów wybranych podzespołów. W ten sposób można m.in. podkręcić ustawienia karty graficznej. Warto też zawsze wiedzieć, co w systemie drzemie - szczegółowe informacje o zainstalowanym w systemie oprogramowaniu oraz sprzęcie mogą pomóc w decyzji o kierunku dalszej modernizacji.

witryna - Ling.pl

książka - "Photoshop. Warsztaty dla fotografów przyrody"

gra - 5.56mm Full Metal Jacket

plik - Skype 3.2 pl

porada - ReadyBoost - przyśpiesz swoją Vistę

film - Mass Downloader - zero ograniczeń przy pobieraniu plików

BLIŹNIĘTA (22.V - 20.VI)

Dobry okres zanosi się dla Bliźniąt, które do tej pory zaniedbywały nieco swój organizm - osoby takie odkryją bowiem w sobie żyłkę sportowca i naprawdę trudno będzie je ściągnąć z boiska, kortu czy pływalni. W czerwcu do głosu dojdzie też niecierpliwa natura zodiakalnych Bliźniąt.

W czerwcu do głosu dojdzie niecierpliwa natura zodiakalnych Bliźniąt. Osoby spod tego znaku, zwłaszcza te o dużych zawodowych ambicjach, będą miały problemy z utrzymaniem swojego temperamentu na wodzy w sytuacji, gdy sprawy kluczowe dla ich dalszej kariery będą - ich zdaniem - toczyć się zbyt wolno. W związku z tym Bliźnięta mogą się imać różnych sposobów, aby przyspieszyć bieg wydarzeń - niekiedy będzie to prowadzić do sytuacji konfliktowych w kontaktach ze współpracownikami. Prywatnie osoby urodzone pod tym znakiem również nie będą zwalniać tempa - część z nich zapewne wybierze któryś z trzydziestu dni czerwca, aby podjąć ważną decyzję o przyszłości związku, lub decyzję podjętą już wcześniej wcielić wreszcie w życie. Dobry okres zanosi się dla Bliźniąt, które do tej pory zaniedbywały nieco swój organizm - osoby takie odkryją bowiem w sobie żyłkę sportowca i naprawdę trudno będzie je ściągnąć z boiska, kortu czy pływalni.

Jeśli osobom spod znaku Bliźniąt nie wystarczy w czerwcu wrażeń związanych z życiem prywatnym i zawodowym, urodzeni pod tym znakiem zawsze mogą na własną rękę rozprawić się z wybranym komputerowym mitem, rozpowszechnianym czy to przez znajomych, czy przez współpracowników. Historie o tym, co należy lub czego nie należy robić ze sprzętem komputerowym, powtarzane z ust do ust wystarczająco długo, mogą okazać się trudne do obalenia.

Mitem na pewno nie jest informacja, że od czerwca nie będzie można korzystać z testowego wydania systemu Windows Vista. Użytkownicy, którzy nie zdecydują się na migrację do pełnej wersji tego OS-u będą musieli borykać się z restartami systemu w systematycznych, dwugodzinnych odstępach. Co więcej, nie będzie też można korzystać z mechanizmu Windows Update do pobierania uaktualnień dla Visty. Ręczna instalacja patcha też nie przyniesie rezultatu. Jeśli okres korzystania z testowej Visty przekonał Bliźnięta do najmłodszego dziecka Microsoftu, osoby spod tego znaku nie będą mieć innego wyboru, niż kupno pełnej wersji lub przesiadka na któregoś z wysłużonych poprzedników.

witryna - anime.tanuki.pl

książka - "ABC Word 2007 PL"

gra - Entity Hunter

plik - DivX for Windows 6.6.1

porada - Blokujemy linię poleceń Windows

film - Pidgin - mały komunikator o wielkich możliwościach

RAK (21.VI - 22.VII)

Czerwcowa aura sprzyjać będzie Rakom przede wszystkim w życiu prywatnym. Trudniej im za to będzie znosić konsekwencje złych wyborów i walczyć z przeciwnościami losu. Na szczęście powodów do trosk nie powinna przysparzać w czerwcu sytuacja finansowa - zasobność portfela pozwoli z nadzieją spoglądać na najbliższe urlopowe miesiące.

Czerwcowa aura sprzyjać będzie Rakom przede wszystkim w życiu prywatnym. Osoby urodzone pod tym znakiem, które ostatnio borykały się z problemami natury sercowej, powinny w tym miesiącu wyjść wreszcie na prostą. Do głosu dojdzie romantyczna strona charakteru zodiakalnych Raków. Odrobina artyzmu w miłości nie zaszkodzi - wręcz pomoże przezwyciężyć rutynę i rozleniwienie. Niestety, osoby spod znaku Raka mogą być w czerwcu bardziej podatne na szkodliwe wpływy osób z najbliższego, głównie zawodowego kręgu. W towarzystwie nieuczciwych współpracowników lub dwulicowych "przyjaciół" Raki nie zawsze będą podejmować właściwe decyzje. Trudniej im też będzie znosić konsekwencje złych wyborów i walczyć z przeciwnościami losu. Na szczęście powodów do trosk nie powinna przysparzać w czerwcu sytuacja finansowa - zasobność portfela pozwoli z nadzieją spoglądać na najbliższe urlopowe miesiące.

Szczególnej uwagi wymaga decyzja dotycząca wyboru najodpowiedniejszego oprogramowania do antywirusowej ochrony komputera. Przed decyzją o zakupie warto poddać dane rozwiązanie kompleksowym testom skuteczności, ale również wydajności i wpływu na system operacyjny. Jeżeli dodać do tego porównanie przyjazności interfejsu, ceny i stosunku ceny do możliwości, to łatwo zrozumieć, iż wybór najlepszego antywirusa AD 2007 nie należy do najłatwiejszych.

Oby tylko osoby spod znaku Raka, które bagatelizują zagrożenie z Internetu, nie musiały się boleśnie przekonać na własnej skórze, czym to grozi. O ile bowiem przeglądarki internetowe to cel nieustannych ataków cybeprzestępców, to kilka razy większe zagrożenie stanowią niektóre technologie prezentacji treści multimedialnych. Co ciekawe, nie wszyscy crackerzy i łamacze kodów wszelkiej maści biorą sobie za cel zwykłych, szarych użytkowników. Ostatnio crakerzy włamali się na serwer The Pirate Bay - szwedzkiego serwisu torrentowego - i ukradli dane o użytkownikach strony.

witryna - 10am.pl

książka - Podręcznik administratora"

gra - Video Strip Poker Classic 2007 Demo 1

plik - Kerio Personal Firewall 4.5.916 pl

porada - Blokujemy dostęp do poszczególnych zakładek "Właściwości Ekranu"

film - Nokia z nawigacją

LEW (23.VII - 22.VIII

Czerwiec może przynieść nieoczekiwane perspektywy poprawy statusu materialnego. Nagła poprawa kondycji finansowej może sprawić, że co bardziej nierozważnym osobom spod znaku Lwa uderzy do głowy woda sodowa. Pewnych sukcesów należy się spodziewać również w życiu prywatnym, w którym Lwy będą brylować na salonach.

Czerwiec może przynieść zodiakalnym Lwom nieoczekiwane perspektywy poprawy statusu materialnego. Martwy sezon w kwestiach zawodowych najwyraźniej ma się ku końcowi - niektóre ze spraw, ciągnących się już od długiego czasu, zostaną w tym miesiącu nareszcie sfinalizowane. Nagła poprawa kondycji finansowej może sprawić, że co bardziej nierozważnym osobom spod znaku Lwa uderzy do głowy woda sodowa. Pewnych sukcesów należy się spodziewać również w życiu prywatnym, w którym Lwy będą brylować na salonach. Przesadna potrzeba bycia w centrum uwagi i chęć pełnienia roli duszy towarzystwa może jednak doprowadzić niektóre urodzone pod tym znakiem osoby do sytuacji absurdalnych. Zbytnia rozrzutność, wywołana finansowym powodzeniem w połączeniu z niekontrolowanymi wydatkami na drobne przyjemności z pewnością skutecznie podziurawią portfel.

Równie szkodliwa dla stanu domowego budżetu może okazać się nieprzemyślana modernizacja komputera osobistego. Zakup stosunkowo nienowoczesnych, chociaż wyraźnie tańszych rozwiązań nie zawsze się opłaca. W przypadku zakupu kosztownych podzespołów peceta lwy powinny zawsze myśleć przyszłościowo. Podobnie myśleli chyba projektanci z Redmond, którzy zbudowali multimedialny komputer, wyglądający jak skrzyżowanie stolika do kawy z nowoczesnym pecetem.

Nowe trendy w budowie komputerów uwidaczniają się również w segmencie pecetów mobilnych. Jeden z takich miniaturowych komputerów - Foleo PC - jest odzwierciedleniem nowego pomysłu na przenośną maszynę. Dzięki gabarytom i funkcjom bardziej przypomina zaś zaawansowany smartphone, niż peceta pretendującego do miana notebooka. Przykłady nowych koncepcji stylistycznych i dziewiczych obszarów zastosowań elektroniki użytkowej można mnożyć - jednym z ciekawszych w ostatnim czasie jest pomysł na wykorzystanie telefonu komórkowego do ostrzegania przed piorunami.

witryna - opowiadam.pl

książka - "Szkoła systemu Linux"

gra - Attack on Pearl Harbor Demo

plik - Putty 0.60

porada - Łatwa zmiana nazw wielu plików jednocześnie (Windows)

film - PhotoRec - szybkie przywracanie danych

PANNA (23.VIII - 22.IX)

W tym miesiącu nadejdzie wreszcie pora, aby zodiakalne Panny wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły realnie kierować swoim życiem. Niektóre z urodzonych w tym znaku osób zbyt długo ulegały wpływom innych. Od strony zawodowej osoby spod tego znaku dadzą się też poznać jako uczciwi, lojalni i koleżeńscy współpracownicy.

W szóstym miesiącu roku nadejdzie wreszcie pora, aby zodiakalne Panny wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły realnie kierować swoim życiem. Niektóre z urodzonych w tym znaku osób zbyt długo ulegały wpływom innych - czy to apodyktycznej rodziny, przyjaciół, których bali się utracić, czy też przełożonych. Czerwiec stanie się wymarzonym momentem na podjęcie odważnych kroków i podejmowanie ważnych decyzji. Panny nie powinny przy tym obawiać się ewentualnych negatywnych konsekwencji swoich działań - z każdej sytuacji da się znaleźć wyjście. Od strony zawodowej osoby spod tego znaku dadzą się też poznać jako uczciwi, lojalni i koleżeńscy współpracownicy, nie rozpychający się łokciami i nie ogarnięci "wyścigiem szczurów", ale też i nie pozwalający wchodzić sobie na głowę. W trzeciej dekadzie miesiąca można liczyć na szczególnie miłe wydarzenia, np. spotkanie z dawno nie widzianą bliską osobą lub nieoczekiwany prezent.

Panny sprawdzą się doskonale w roli koleżeńskich współpracowników zwłaszcza w przypadku konieczności przeszkolenia niektórych osób niezaznajomionych jeszcze z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu. Wdrażanie tego OS-u w środowisku korporacyjnym można znacząco ułatwić zapoznając się z najlepszymi rozszerzeniami dla Visty, dostępnymi po instalacji z poziomu paska bocznego.

Co do tego, który system operacyjny góruje nad resztą konkurencji, nadal trwa zagorzała dyskusja wśród użytkowników. Co ciekawe, stopień popularyzacji danego rozwiązania wcale nie oznacza licznej rzeszy zwolenników, czego przykładem są wyniki Ligi Systemów Operacyjnych. Wydaje się, że systemy open source'owe zawdzięczają swoją wysoką ocenę nie tylko darmowości, ale też i dużym możliwościom personalizacji. Dystrybucję Ubuntu można np. zaprojektować samemu.

witryna - KDE w Polsce

książka - "PowerPoint 2007 PL. Ćwiczenia"

gra - Soldat

plik - RogueRemover 1.18

porada - Spowolnienie animacji minimalizacji okna (Vista)

film - X-Tweaker - lepszy Windows...