Horoskop - Kwiecień 2006

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Dla zodiakalnych Baranów kwiecień może okazać się miesiącem ciężkich prób, sprawdzianów i testów. Osoby spod tego znaku będą nie tylko zdawać egzaminy w szkole bądź na uczelni, ale także o wiele ważniejsze egzaminy kompetencji w miejscu pracy bądź po prostu - testy z umiejętności radzenia sobie w trudnych życiowych sytuacjach. A tych może w kwietniu nie brakować, tak w życiu prywatnym, jak i w sferze zawodowej. Niektóre osoby spod znaku Barana będą bowiem podświadomie dążyć do odmiany w swoim życiu i zanim się obejrzą, będą musiały wybrać pomiędzy kontynuacją długoletniego związku uczuciowego i zapuszczeniem się na nowe nieznane wody erotycznych doznań. Właściwie nie ma się co Baranom dziwić - długo oczekiwana wiosna wreszcie nadeszła i wszystko w przyrodzie budzi się do życia. A krew nie woda, jak mawia przysłowie... Warto przy okazji nadejścia cieplejszych dni zadbać nieco o kondycję i zwiększyć aktywność ruchową na świeżym powietrzu.

Trudnym sprawdzianem kompetencji jest zakup komputera bądź komponentów do jego złożenia. W takich przypadkach dobrze jest nie tylko zaciągnąć opinii ekspertów, ale czasem także samemu przetestować podzespoły bądź urządzenia, które zamierza się kupić. Poza tym, samodzielne testy nowoczesnych gadżetów, np. projektorów LED, zawsze sprawiają dużo radości.

Także przy zakupie nowego komputera trzeba niekiedy podejmować trudne decyzje i wybierać, którą z technologii ma obsługiwać domowy pecet. Monitor CRT czy LCD, interfejs PCI-Express czy AGP ( który nawiasem mówiąc ostatnio wraca do łask), HD-DVD czy Blu-ray... A może VCDHD - ukraiński następca DVD? To tylko niektóre z wielu przykładów.

 • witryna - Auto Market

 • książka - "MS Project 2003. Zarządzanie projektami. Edycja limitowana"

 • gra - Crazy Crash Racing 2.0

 • porada - Wolny start Windows? Microsoft pomoże (w diagnozie)!

 • plik - Google Video Player 1.0.1.0

 • film - PITy 2005 cz. I - Słownik i automatyczny wybór Urzędu Skarbowego

  BYK (21.04 - 21.05)

  W kwietniu osoby spod znaku Byka czeka w sferze uczuciowej prawdziwa huśtawka nastrojów. Znamienne, iż nastąpi to właśnie w miesiącu, w którym, jak mawia przysłowie, zima przeplata się z latem. Podobnie będzie także i w miłości - zodiakalne Byki powinny przygotować się zarówno na gorące chwile namiętności, jak i nagłe i gwałtowne ochłodzenia atmosfery. Wiadomo - miłość potrafi być kapryśna... Kwiecień może okazać się również miesiącem obfitującym w wydarzenia znaczące dla rozwoju dalszej kariery zawodowej. Możliwe, iż praca nie będzie przynosić oczekiwanych korzyści finansowych, ani nawet satysfakcji. W najgorszym przypadku Byki mogą nawet spotkać się z nieprzychylnością i krytyką przełożonych. W takich przypadkach zalecamy osobom spod tego znaku wyciągnięcie wniosków i nauki, aby w przyszłości nie przysporzyć szefom powodów do niezadowolenia. Stres i napięcie wyniesione z biura może łatwo odbić się na zdrowiu - Byki będą drażliwe i podenerwowane. Zachęcamy więc do częstych spacerów na świeżym powietrzu - a nuż widok odradzającej się na wiosnę przyrody przywróci Bykom chęć do życia i zapał do pracy?

  Nie ma sensu przejmować się niepowodzeniami w pracy, prędzej czy później większość problemów da się jakoś rozwiązać. Jeśli tylko Barany zmobilizują się i wspólnie z komputerem rozliczą PIT za 2005 r., będą mogły przeznaczyć czas i środki na inny cel, np. poprawną kalibrację monitora. Może się to okazać przydatne zwłaszcza profesjonalnym grafikom lub graczom, którzy chcieliby grać w Quake'a na 24 panelach jednocześnie.

  Użytkownicy spod znaku Byka, którzy zechcą wreszcie dać odpocząć oczom, ale nie wyłączać komputera, mogą zwrócić uwagę na internetowe rozgłośnie radiowe. Tego typu stacji istnieje w Sieci mnóstwo, gdyby jednak jakimś cudem nie udało się znaleźć tej odpowiedniej, z pomocą przybędzie serwis Last.fm, który stworzy dla każdego osobne radio w oparciu o muzyczne preferencje.

 • witryna - Bratnia Dusza

 • książka - "3ds max 8. Ćwiczenia praktyczne"

 • gra - Sea Guard 2.0

 • porada - Zestresuj swój serwer WWW

 • plik - Drzewo genealogiczne 7.1.4 pl

 • film - mks_vir 2005 - polski młot na wirusy

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Bliźnięta w kwietniu nie będą mieć zbyt wiele czasu, aby móc nacieszyć się nadejściem wiosny. Kwiecień przywita ich bowiem prawdziwym nawałem obowiązków w pracy bądź szkole/na uczelni. Terminy gonią, przełożeni zlecają nowe zadania - osoby spod tego znaku będą musiały bardzo uważać, żeby nie popaść w pracoholizm i zbytnio nie nadwerężyć organizmu. Niezmiernie ważne będzie bowiem zachowanie należytej ilości snu, systematyczności spożywania posiłków, a skoro już o tym mowa, to również dieta bogata w witaminy i minerały rewitalizujące organizm po zimie. Napięty terminarz może w kwietniu wpłynąć nieznacznie na spadek aktywności towarzyskiej Bliźniąt - osoby spod tego znaku co prawda nie będą pracować w sobotnie wieczory, ale zamiast wyjść z przyjaciółmi do pubu, będą wolały zostać w domu i spędzić miły, relaksujący wieczór w towarzystwie ukochanej osoby. Bliźnięta samotne powinny natomiast z rezerwą podchodzić do nowych znajomości. Układ planet w kwietniu nie sprzyja romansom i przelotnym erotycznym znajomościom - mogą pozostawić ślad w sercu na długo.

  Jedną z najlepszych metod na relaks w domu jest dobra książka lub ciekawy film, najlepiej oglądany za pomocą zestawu kina domowego lub na multimedialnym komputerze. Zdarza się jednak, że niekiedy sprzęt odmawia posłuszeństwa i plik z filmem nie chce się odtworzyć. Na szczęście, dzięki specjalnemu oprogramowaniu można sprawdzić dlaczego tak się dzieje i wyeliminować problem.

  Niektóre zodiakalne Bliźnięta na pewno w tym miejscu zadają sobie pytanie, czy z oglądaniem internetowej telewizji również będą problemy. Gwiazdy mówią, że jak na razie jedynym problemem w tej materii pozostaje dość niska szybkość transferu oferowanych w Polsce łącz szerokopasmowych. Są od tej reguły wyjątki, ale na pytanie, kiedy 15 Mb/s dla zwykłego Kowalskiego, nawet gwiazdy nie znają odpowiedzi.

 • witryna - Southampton

 • książka - "Java. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie II"

 • gra - Spellforce 2: Shadow Wars Demo

 • porada - Menedżer wydruku obok zegarka - był i znikł

 • plik - PITy 2005 Max 1.0.1.51

 • film - McAfee AVERT Stinger - Zniszcz wirusy!

  RAK (22.06 - 22.07)

  Dla Raków nadarzy się w kwietniu kilka dobrych okazji do popracowania nad asertywnością. Zodiakalne Raki, zwłaszcza te, które dotychczas były zbyt uległe wobec np. wygórowanych żądań szefa bądź nieustannych przytyków ze strony rodziców lub partnera, być może znajdą w kwietniu odwagę, by wziąć wreszcie ster swojego życia we własne ręce i wezmą za nie odpowiedzialność. Czai się w tym jednak pewne niebezpieczeństwo i pułapka egoizmu, na co impulsywne Raki nie mogą sobie pozwolić. Przez życie nie można iść rozpychając się łokciami. Budząca się w kwietniu do życia przyroda będzie wprawiać zodiakalne Raki w romantyczny nastrój - panie spod tego znaku zrobią dokładny remanent garderoby, aby korzystając z coraz cieplejszych i dłuższych dni móc prezentować walory kobiecości, natomiast przedstawiciele płci brzydkiej w trosce o wygląd i kondycję wezmą się ostro do ćwiczeń na siłowni. Nie wolno jednak zapominać i o ćwiczeniach umysłowych i rozrywce intelektualnej - nawet poranna lektura ciekawej książki w drodze do szkoły lub pracy przyspieszy przebudzanie się szarych komórek z zimowego odrętwienia i marazmu.

  Impulsywna natura Raków będzie co i rusz wystawiana w kwietniu na próbę za sprawą niezliczonych ilości niechcianej poczty elektronicznej, jaka będzie zalewać ich konta pocztowe. Trzeba wreszcie ustalić, kto odpowiada na spam - to jedyne rozwiązanie, a na pewno lepsze niż cierpliwe usuwanie spamu ze skrzynki każdego dnia. Spam staje się problemem coraz poważniejszym, mimo iż czasem trudno uwierzyć, jak w ogóle można w ten sposób zarabiać. Wiele instytucji rządowych i firm podejmuje więc działania mające na celu ograniczenie tego procederu - także i nasz rodzimy UOKiK wypowiedział spamerom wojnę.

  W chwilach wolnych od usuwania spamu ze skrzynki pocztowej można przeprowadzić gruntowną analizę systemu w poszukiwaniu wirusów, trojanów i spyware'u (a nuż do jakiejś wiadomości dołączony był złośliwy robak)? Lepiej w ten sposób zabezpieczać się przed groźbą zmonitorowania przez trojana.

 • witryna - Polski Fitness

 • książka - "Strukturalna organizacja systemów komputerowych. Wydanie V"

 • gra - Sniper Elite Demo

 • porada - Magiczna sztuczka z krótkimi i długimi nazwami plików

 • plik - OpenOffice 2.02 pl

 • film - Najciekawsze modowane komputery - CeBit 2006

  LEW (23.07 - 22.08)

  Chociaż wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż przedłużające się zimowe chłody, opady śniegu i kilkustopniowy mróz ostatecznie przegrają w kwietniu batalię z nadchodzącą wiosną, Lwy raczej nie powinny entuzjastycznie i gwałtownie odkładać do szafy cieplejszych okryć. Przynajmniej do 10. kwietnia czapka, szalik i parasol powinny stanowić nieodzowny element wyposażenia podczas dłuższych pobytów poza domem. Lwy zaczną też pałać ochotą do nowych miłosnych doznań i przygód. Gwiazdy mówią nam, że osoby spod tego znaku mogą w tej materii z optymizmem patrzeć w przyszłość - ich zaloty i starania o względy nowo poznanych obiektów westchnień jeszcze przed końcem miesiąca powinny przynieść pierwsze pozytywne rezultaty. Lepiej jednak nie angażować się w związek bez widocznych szans na przetrwanie. Co prawda, pozostanie satysfakcja z kolejnej miłosnej przygody, ale czy warto tracić czas i energię, kiedy można byłoby je poświęcić osobie naprawdę tego wartej? Mamy nadzieję, że miłosne podboje nie przesłonią zodiakalnym Lwom zawodowych lub szkolnych obowiązków, zwłaszcza że w kwietniu zachodzi ryzyko poważnych wydatków lub utraty zainwestowanych wcześniej pieniędzy.

  Szczególną dbałością Lwy powinny wykazać się podczas optymalizacji systemu operacyjnego domowego komputera. Nie zawsze "taniej: oznacza "lepiej" i osoby spod tego znaku zabierając się za przyśpieszanie systemu powinny korzystać raczej z profesjonalnych narzędzi lub pomocy fachowców, a nie małych, sprzedawanych na Allegro programików o równowartości 2 piw.

  Co innego tuning systemu, a co innego uruchamianie systemu na komputerze, który do tego systemu nie był raczej przeznaczony. Mamy podstawy sądzić, że i wśród Lwów znajdą się zapewne chętni, aby uruchomić Windows XP na Macintoshu. Rezultaty tych eksperymentów mogą być zaskakujące - co prawda nie da się pograć w Sapera, ale może Photoshop będzie działał szybciej?

 • witryna - Ptasia grypa

 • książka - "Macromedia Fireworks 8. Oficjalny podręcznik"

 • gra - Ice Age 2: the Meltdown

 • porada - Kiedy będzie Wielkanoc? (porada *niksowa)

 • plik - FastStone Image Viewer 2.5 Beta

 • film - Total Commander Power Pack - Więcej mocy cz. I

  PANNA (23.08 - 22.09)

  W kwietniu Panny, osoby przeważnie chorowite i podatne na wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe i przeziębienia, powinny szczególnie mieć się na baczności. Chociaż rozkwitające za oknami pierwsze pąki drzew wprost zmuszają do jak najczęstszego przebywania na świeżym powietrzu, doradzamy umiar i ostrożność. Aktywność - tak, ale tylko z zastosowaniem środków bezpieczeństwa, czyli obowiązkowego szalika i kubka gorącej herbaty po powrocie z długiego spaceru. Panny na pewno nie chciałyby bowiem rozchorować się w miesiącu, w którym na widok budzącej się do życia przyrody serce zaczyna mocniej bić, a osobniki płci przeciwnej wysyłają zalotne spojrzenia... Niestety, nawet na najbardziej ponętne wdzięki i uroki nie są podatni pracownicy biur i urzędów. A z takimi właśnie osobami przyjdzie się też Pannom w kwietniu zmierzyć, a to z powodu konieczności wyrobienia nowego paszportu, a to przez wizytę w urzędzie skarbowym. W kwietniu zodiakalne Panny obdarzone talentem artystycznym mogą też przystąpić do realizacji swoich projektów twórczych. Zachęcamy do tego gorąco, zwłaszcza, że często to, co wydaje się błahym hobby, szybko przeradza się w pasję, a nawet zawód i główne źródło utrzymania.

  Panny z talentem plastycznym być może zechcą spróbować swych sił w grafice komputerowej i tworzyć zaawansowane trójwymiarowe animacje. Jest to w końcu bardzo rozwojowe zajęcie - nawet giganci rynku IT inwestują w grafikę 3D upatrując w niej szansy na pozyskanie nowych klientów.

  Jesteśmy przekonani, że zodiakalne Panny w żadnym wypadku nie chciałyby także narazić swojego ukochanego peceta na infekcję komputerowym wirusem. Powinny przy tym pamiętać, iż lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Linux jest bowiem tak samo narażony na ataki wirusów jak Windows, zatem podstawą komputerowego bezpieczeństwa powinny być wydajne antywirusy, firewalle, a przede wszystkim rozsądek podczas surfowania po Sieci.

 • witryna - Forum piłkarskie

 • książka - "Więcej niż Java"

 • gra - Championship Manager 2006

 • porada - Word ma za mało pamięci, żeby dokończyć operację...

 • plik - DivX Create Bundle 6.1.1

 • film - Origami na przykładzie ASUSa