Horoskop - Kwiecień 2008

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.III - 20.IV)

Horoskop - Kwiecień 2008

Niektóre osoby spod tego znaku mogą zbyt emocjonalnie podchodzić do piętrzących się problemów, co może tylko utrudnić trafny przegląd sytuacji. Wszystkie rozpoczęte, a nie sfinalizowane projekty należy jak najszybciej doprowadzić do końca. Na największe powodzenie finansowe mogą teraz liczyć osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Pozostałym zodiakalnym Baranom czwarty miesiąc roku pod względem finansowym może przynieść sporo stresu, napięć i negatywnych emocji. Osoby spod tego znaku mogą liczyć na ożywienie w sprawach uczuciowych, jednakże pod warunkiem, że przestaną wreszcie czekać na jakikolwiek ruch ze strony kogoś, o kogo względy zabiegają. Do odważnych świat należy - lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i wyjść z inicjatywą, zamiast czekać na coś, co może nigdy nie nastąpić. To także dobry okres, aby zadbać o zdrowie i urodę - w przypadku niektórych Baranów kwiecień może być ostatnim dzwonkiem do rozpoczęcia akcji "schudnąć do wakacji".

Dla osób, które w kwietniu znajdą nieco wolnego czasu, ciekawą perspektywą może być zabawa w domowe studio filmowe za pomocą bezpłatnej aplikacji firmy Pinnacle. VideoSpin to prosty wideoedytor do budowania prezentacji złożonych z fotografii i wideo. Choć ograniczony funkcjonalnie w porównaniu z programami komercyjnymi, VideoSpin jest zupełnie wystarczający do zastosowań amatorskich.

Stworzone w ten sposób superprodukcje można potem opublikować w Internecie, np. w YouTube. Serwis ten nadal pozostaje królem internetowego wideo. W styczniu 2008 r. internauci z całego świata obejrzeli w Sieci łącznie ponad 9 miliardów klipów, z czego aż 34% stanowiły filmy opublikowane właśnie w tym portalu. Film można zapisać także na płycie optycznej - DVD lub Blu-ray. Sądząc po listach najlepiej sprzedających się tytułów filmowych (zestawienia te publikują np. internetowe sklepy), Blu-ray coraz mocniej zagraża pozycji formatu DVD.

witryna - Spryciarze.pl

książka - "Visual C# 2008. Projektowanie aplikacji. Pierwsze starcie"

gra - So Blonde Demo

plik - VideoSpin 1.1.525

porada - Lekarstwo na nieumyślne zamykanie okien (Windows 2000/XP/Vista)

BYK (21.IV - 21.V)

Horoskop - Kwiecień 2008

Zodiakalne Byki nie będą należeć w kwietniu do osób najpracowitszych. Grozi im rozleniwienie i marazm i w zasadzie nie do końca wiadomo będzie, z czego wynika taki stan rzeczy. W wypadku Byków pracujących może prawdopodobnie chodzić o zmęczenie i znużenie pracą - pojawią się być może nawet pierwsze symptomy wypalenia zawodowego. Tak czy inaczej osoby spod tego znaku powinny się przygotować na trudny okres. Wypadałoby również w związku z tym nieco zacisnąć pasa i kontrolować swoje wydatki (chociaż od jednego, dwóch nieplanowanych zakupów nic złego nie powinno się wydarzyć). Przemęczenie może mieć wpływ również na życie prywatne, choć tutaj jego oznaki nie będą aż tak widoczne. Sprawy uczuciowe będą przebiegać pomyślnie, aczkolwiek bez większych wzlotów. Aby poprawić funkcjonowanie organizmu, należy jak najczęściej wypoczywać i to w dosłownym sensie tego słowa. Leżenie na kanapie i wpatrywanie się w telewizor mało ma wspólnego z relaksem.

Drobną, niezagospodarowaną rezerwę w budżecie można przeznaczyć np. na zakup przenośnej pamięci flash. Sprzęt ten osiąga dziś zawrotne pojemności 16 GB, eliminując w zasadzie potrzebę korzystania z nośników optycznych do przenoszenia danych między komputerami. Na polski rynek weszła niedawno firma Super Talent, oferując pendrive'y o pojemności 4, 8 i 16 GB. Miejsca wystarczy dla każdego, ale czy sprzęt tego producenta będzie na tyle wydajny i atrakcyjny cenowo, aby wybić się spośród natłoku konkurencyjnych modeli?

Warto zauważyć, że przenośne pamięci zyskują coraz to nowe zastosowania - Mandriva Polska wydała właśnie w ten sposób swój czołowy produkt komercyjny. Mowa tu oczywiście o systemie Mandriva Xtreme 2 na kluczu USB. Z kolei Microsoft, chcąc, by instalacja nowego sprzętu w komputerze była jeszcze łatwiejsza, opatentował rozwiązanie dzięki któremu drivery mogłyby się instalować bez udziału użytkownika - wprost z pamięci flash montowanej we wnętrzu urządzenia podłączanego do portu USB.

witryna - NCInfo.pl

książka - "Blender. Ćwiczenia praktyczne"

gra - Sam & Max: Chariots of the Dogs

plik - eXtreme Movie Manager 6.1.5.0

porada - Sprytne zaznaczanie fragmentu zdjęcia (IrfanView 4.10)

BLIŹNIĘTA (22.V - 20.VI)

Horoskop - Kwiecień 2008

Osoby spod tego znaku rozpoczną miesiąc z optymistycznym nastawieniem do życia. Wielu z nich udało się bowiem w ostatnim czasie zrealizować swoje, większe lub mniejsze, zawodowe cele. Osiągnięta stabilizacja finansowa z pewnością pozwoli im śmielej spoglądać w przyszłość. Kwiecień, podobnie jak poprzedzający go marzec, może okazać się jednak miesiącem zdradliwym dla Bliźniąt chorowitych, lub wrażliwych na szybkie zmiany pogody. Niekiedy zbyt szybkie schowanie cieplejszego płaszcza i szalika w najgłębsze zakamarki szafy może zakończyć się przeziębieniem. Bliźnięta samotne mają dużą szansę na poznanie tej jedynej lub tego jedynego. Przedstawiciele tego znaku już zaangażowani uczuciowo być może zechcą wprowadzić do swojego związku pewne ożywienie, np. zaproponować partnerowi nową metodę spędzania wolnego czasu lub… poeksperymentowanie w pożyciu intymnym.

Wśród zodiakalnych Bliźniąt zapewne znajdą się osoby, które do tej pory korzystały z komputerów z jednordzeniowym procesorem i doszły do wniosku, że przyszedł właśnie najwyższy czas na wymianę sprzętu. Skuszeni spadkiem cen podzespołów, użytkownicy często decydują się od razu na przeskok na cztery rdzenie. Co należy wiedzieć o systemach opartych na czterordzeniowych procesorach i jakie oprogramowanie w pełni wykorzysta potencjał takiego sprzętu? Czy cztery rdzenie faktycznie się przydadzą, czy to kolejna marketingowa zagrywka mająca na celu wciśnięcie klientowi elektroniki, której tak naprawdę nie potrzebuje?

Nad przyszłością procesorów wielordzeniowych debatują także najważniejsze firmy z branży elektronicznej - w tym AMD, IBM i Intel. Okazuje się, że nikt do końca nie wie, w którą stronę powinien pójść ich rozwój. Tymczasem okazuje się, że niekiedy to nie podzespoły decydują o wydajności komputera, ale zarządzający nimi system operacyjny - 8 komputerów z Debianem połączonych w klaster może osiągnąć lepszą wydajność obliczeń niż jeden superkomputer.

witryna - Taneczni.pl

książka - "Damn Small Linux. Uniwersalny, szybki i bezpieczny system operacyjny"

gra - Return To Castle Wolfenstein: Enemy Territory 2.60 dla Linuksa

plik - amaroK 1.4.8

porada - Błąd przy przywoływaniu plików VBS i HTA (Windows XP)

RAK (21.VI - 22.VII)

Horoskop - Kwiecień 2008

Kwiecień może przynieść osobom spod znaku Raka poprawę pozycji zawodowej. Awans jest bardzo prawdopodobny - niektóre osoby spod tego znaku zyskają uznanie przełożonych dzięki swojemu zaangażowaniu w wykonywane obowiązki, zdolnościom organizacyjnym i łatwości w nawiązywaniu kontaktów. Na niwie uczuciowej może zaś dojść do pewnego ochłodzenia. Mimo że osoby spod tego znaku nie są zbyt konfliktowe, to jednak w tym miesiącu w relacjach partnerskich może powstać kilka punktów zapalnych. Jeżeli ta niemożność porozumienia będzie się przedłużać, niektóre Raki mogą nawet dojść do wniosku, że więcej ich dzieli z partnerem, niż łączy. Osoby spod tego znaku będą także przejawiać tendencję do ułatwiania sobie życia, np. przez zakup nowoczesnego wyposażenia do mieszkania.

Google może ułatwić życie dzięki świetnej wyszukiwarce, ale że oferuje też najróżniejsze mało poważne dodatki, żarciki i inne głupstwa. Strony Google'a pełne są ukrytych dowcipów, programistycznych kawałów i innych treści, dzięki którym i na wyjątkowo trudnym rynku WWW jest miejsce na luz pod postacią ukrytych pluszowych misiów, serwisu Google Romance czy potwora z Loch Ness.

Znajdą się jednak i tacy, którzy uważają, że wyszukiwarkowy gigant ma niewiele do zaoferowania, a aplikacje Google to zabawki na jeden dzień. Tego zdania jest m.in. Bill Gates, który uważa, że firma ta nie rozumie potrzeb biznesu, a tworzone przez nią programy bardzo szybko znikają z rynku. Google zdążyło się już zresztą narazić wydawcom serwisów internetowych, którzy protestują przeciwko proponowanemu przez Google'a "wyszukiwaniu w wynikach wyszukiwania". Specjaliści Google'a, analizując zapytania internautów zauważyli, że wielu z nich nie pamięta adresów odwiedzanych przez siebie witryn i najpierw szukają danej strony wpisując w wyszukiwarce np. NASA, a później już na tej stronie zadają kolejne zapytanie, szukając interesujących ich informacji.

witryna - Więcej Tlenu

książka - "Ajax. 101 praktycznych skryptów"

gra - Tale of a Hero Demo

plik - Ashampoo Burning Studio 6.60 pl

porada - Szybsze otwieranie okna Mój komputer (Windows XP)

LEW (23.VII - 22.VIII)

Horoskop - Kwiecień 2008

Zanosi się na duże zmiany w życiu zawodowym. Przede wszystkim Lwy powinny spodziewać się poprawy warunków finansowych, niektóre zaś mogą liczyć się nawet z możliwością awansu. Ponadto życie przysporzy zodiakalnym Lwom wielu sytuacji, w których będą one mogły się wykazać i dowieść swoich umiejętności. Dobra passa czeka osoby pracujące w zawodach twórczych lub związanych z komputerami i nowoczesnymi technologiami (np. programistów, webmasterów czy grafików). Chociaż życie uczuciowe nie będzie przeżywać w kwietniu rozkwitu, zodiakalne Lwy nie powinny raczej narzekać na jego jakość. Osoby spod tego znaku postawią na częste kontakty z przyjaciółmi, nie zapomną też o rodzinie, u której będą składać regularne wizyty. W pierwszej połowie miesiąca, gdy wciąż możliwy będzie nieoczekiwany powrót chłodniejszych temperatur, Lwy nie powinny wychodzić z domu zbyt lekko ubrane - na szczęście odporność organizmu zawsze można poprawić dzięki diecie bogatej w witaminy i składniki odżywcze.

Kwiecień może być dla zodiakalnych Lwów dobrą porą na zmianę platformy systemowej. W świecie oprogramowania dokonuje się bowiem właśnie wielki przełom. "Ruch open source związany z Linuksem wywołał kulę śnieżną, która z każdą chwilą nabiera coraz większej szybkości i rośnie pod względem objętości" - w tak plastycznych słowach opisuje sytuację Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation (Fundacji Linuksa).

Co więcej, Linuks jest powszechnie uważany za system bardzo bezpieczny i odporny na cyberzagrożenia. Ubuntu Linux 8.04 jest pod tym względem jeszcze lepiej wyposażony. Mimo to, systemy spod znaku pingwina (z pewnymi wyjątkami0 nie cieszą się zbyt dużą renomą dużych komercyjnych molochów. Ostatnio największa amerykańska sieć supermarketów - Wal-Mart - zdecydowała się na wycofanie ze sklepówkomputerów z preinstalowaną dystrybucją Linuksa gOS.

witryna - Alex Dragulescu

książka - "Prezentacje w PowerPoint 2007 PL. Projekty"

gra - Penumbra: Overture Demo 1.03

plik - BitComet Beta 20080320 pl

porada - Oszczędne tytuły (Excel 97-2007)

PANNA (23.VIII - 22.IX)

Horoskop - Kwiecień 2008

Wiosenna aura w czwartym miesiącu roku na dobre zapanuje za oknem, ale i w sercach zodiakalnych Panien. Osoby spod tego znaku mogą liczyć na odwzajemnienie uczuć - potencjalny partner (a w każdym razie obiekt westchnień) być może wreszcie dostrzeże starania Panny o pozyskanie jego względów. W życiu zawodowym nie zanosi się z kolei na większe sukcesy. Osoby spod znaku Panien będą nadal sumiennie wypełniać swoje obowiązki, niektórym z nich może jednak zabraknąć polotu, inwencji i wyobraźni, aby niesztampowo rozwiązywać bieżące problemy. Niektóre Panny mogą w kwietniu zyskać za to opinię materialistów, a to za sprawą zbyt dużej uwagi poświęcanej finansom, wydatkom, zarobkom, opłacalności zakupów, itp. Osoby spod tego znaku powinny jednak pamiętać, że nie wszystko można przeliczyć na pieniądze.

Panny liczące się z każdym groszem z pewnością na co dzień korzystają z oprogramowania open source'owych zamiast nierzadko drogich odpowiedników komercyjnych. Jedną z najpopularniejszych darmowych aplikacji jest pakiet narzędzi biurowych OpenOffice.org. Kolejna wersja pakietu nosić będzie numer 3.0 i ukaże się w wakacje, ale z nowymi opcjami, które zostaną do niego włączone, można zapoznać się już dziś - dzięki wersji "developer snapshot"

Do czerpania ze świata open source przyznaje się nawet Microsoft - firma przekonuje, że oprogramowanie to natchnęło developerów Windows Servera 2008, co znalazło odzwierciedlenie w budowie najnowszego systemu giganta z Redmond. Ciekawe, czy Windows 7 zapowiedziany na 2010 r. również będzie tworzony w oparciu o idee ruchu free software?

witryna - www.festrock.pl

książka - "Excel 2007 w firmie. Controlling, finanse i nie tylko"

gra - Combat Mission: Shock Force Demo 1.07

plik - Absolute Video Converter 3.0.08

porada - Szybka zmiana rozmiaru czcionki (Word XP-2007)