Horoskop - Lipiec 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Horoskop - Lipiec 2005

Dla Baranów w lipcu zabrzmi ostatni dzwonek aby zatroszczyć się o karierę zawodową. Nie wolno unikać odpowiedzialności ani uciekać przed podejmowaniem ważnych decyzji, zwłaszcza, jeśli w grę będą wchodzić kwestie finansowe. Na szczęście dla osób spod tego znaku w życiu prywatnym zapanuje zdecydowanie bardziej przyjazna atmosfera. Istnieje duża szansa, że właśnie w lipcu samotne Barany znajdą prawdziwą miłość, a te przebywające w stałym związku - stabilizację po uczuciowych zawirowaniach czerwca. Uskrzydlone miłosnym sukcesem Barany zapragną wyrwać się choć na chwilę z ciasnego biura - i bardzo dobrze! Nawet kilkudniowa wycieczka nad jezioro pomoże zebrać siły na kolejny miesiąc.

Być może upragnioną stabilizację Barany osiągną szybciej, jeśli nie będą tak stresować się z powodu niestabilnie działającego komputera. Nerwowe Barany uspokajamy - nie zawsze trzeba wybierać radykalne metody i kupować od razu nowy sprzęt - czasem wystarczy skasowanie z dysku wirusów za pomocą odpowiedniego programu Microsoftu a nawet zwykłe plików usunięcie duplikatów.

Barany to prawdziwi pasjonaci kina domowego. Tym łatwiej będzie im wrócić z wycieczki, jeśli w domu będzie na nich czekał komputer z zainstalowanym najnowszym kodekiem wideo DivX 6.0.

W lipcu dla Barana:

 • witryna - Rosja, Ukraina i kraje b. ZSRR

 • książka - "Corel PHOTO-PAINT 12. Ćwiczenia"

 • gra - Worms 4: Mayhem Demo

 • porada - Pasjans "Pająk" - mieszamy w statystykach

 • plik - Total Commander 6.53

  BYK (21.04 - 21.05)

  Horoskop - Lipiec 2005

  Jedno jest pewne - w lipcu Bykom na pewno nie zabraknie energii i temperamentu. Warto jednak pozostać aktywnym do końca miesiąca, gdyż właśnie w jego trzeciej dekadzie przyjdzie zmierzyć się z rosnącymi wymaganiami natrętnego szefa. Aktywne Byki powinny nieco więcej uwagi zwrócić na życie uczuciowe, okazując zainteresowanie partnerowi. Wystawna kolacja lub dobry film na pewno wprawią w świetne samopoczucie. Osoby spod tego znaku muszą jednak uważać na zbyt częste wizyty w restauracjach, zważywszy na ich słabość do arcydzieł sztuki kulinarnej. Regularne wycieczki rowerowe czy poranny jogging w połączeniu z dietą z pewnością pomogą Bykom utrzymać się w wysokiej formie.

  Niewykluczone, że w wyniku częstych wizyt w kinie, restauracji czy nawet filharmonii, portfel Byków nieco się skurczy. Od czego jest jednak telefonia internetowa - dziś za jej pomocą można przecież rozmawiać (prawie) za darmo.

  Niektóre osoby spod znaku Byka mogą mieć pewien problem z pogodzeniem dwóch zasadniczo przeciwstawnych kwestii - sprostania wymaganiom partnera i konieczności oszczędzania (a tu na dodatek przydałoby się wymienić sprzęt komputerowy na nowszy). Na szczęście można już kupić tanie i oszczędne drukarki i pamięci RAM, zwłaszcza, że cena tych ostatnich raczej już się nie obniży.

  W lipcu dla Byka:

 • witryna - Polskie Szlaki

 • książka - "OpenOffice 1.1.x UX.PL"

 • gra - Battlefield 2 Demo

 • porada - Jeszcze lepsza kontrola plików systemowych

 • plik - Tlen 5.23.6.3

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Horoskop - Lipiec 2005

  W lipcu koniecznie trzeba podreperować nadwątlone finanse, aby uniknąć nieprzyjemności pod koniec miesiąca. Przede wszystkim należy ograniczyć wydatki - z poważniejszymi zakupami lepiej poczekać. Osobom spod tego znaku zaleca się silniejsze zaangażowanie w zawodowe obowiązki - być może zaowocuje to zwiększeniem wynagrodzenia? Trudny okres czeka nie także w życiu prywatnym, zwłaszcza w kontaktach z przyjaciółmi i rodziną - rozdrażnione Bliźnięta łatwo sprowokować do poważnej kłótni, której konsekwencje mogą położyć cień na całych nadchodzących wakacjach. Najlepszą metodą na stres będzie ciężki wysiłek fizyczny: na siłowni lub basenie Bliźnięta niewątpliwie pozbędą się nagromadzonego ładunku negatywnych emocji.

  Ponieważ z finansami w lipcu będzie trochę krucho, plany zakupu nowego sprzętu komputerowego będą musiały poczekać na lepsze czasy. Z drugiej strony, nie zawsze opłaca się wydawać duże kwoty na przesadnie wyśrubowaną konfigurację - co za dużo (pamięci na karcie graficznej), to niezdrowo.

  Zważywszy na to, ile czasu można spędzić na siłowni, gdy się człowiek zapomni, doradzamy Bliźniętom zaopatrzenie się w jakieś rozrywkowe gadżety, np. odtwarzacz multimedialny z dyskiem 100 GB - na pewno umili on wielogodzinny wysiłek podczas podnoszenia sztangi. W ostateczności może być też przenośny zestaw projektorowy.

  W lipcu dla Bliźniąt:

 • witryna - 9sekund

 • książka - "Rozbudowa komputerów PC"

 • gra - Lula 3D German Demo (tylko dla dorosłych)

 • porada - Zarządzanie systemowymi zasadami bezpieczeństwa

 • plik - CDCheck 3.1.5.0

  RAK (22.06 - 22.07)

  Horoskop - Lipiec 2005

  Lipiec przyniesie osobom spod tego znaku zdecydowane ożywienie w sprawach zawodowych - Raki pracujące otrzymają nowe obowiązki, a te niezatrudnione zdobędą wreszcie upragniony angaż. W obu sytuacjach wpłynie to pozytywnie na zasobność portfela, Raki powinny jednak uważać, aby nie wydać od razu ciężko zarobionych pieniędzy. Lepiej zaoszczędzić co nieco, np. na zagraniczny urlop. A jeśli już mowa o wypoczynku - nie ma nic wspanialszego niż wakacje spędzone w towarzystwie ukochanej osoby. Raki samotne nie powinny się przejmować - jeśli pojadą na urlop, na pewno nie wrócą z niego same. Raki, które zdecydują się na wyjazd nad morze, odkryją tam uroki pływania i siatkówki plażowej.

  Zaoszczędzone pieniądze Raki powinny wydawać rozsądnie, zwłaszcza jeżeli zastanawiają się nad założeniem w domu stałego dostępu do Internetu. Warto gruntownie rozważyć wszystkie oferty - nie wiadomo przecież, co dalej z neostradą .

  Rodzi się także pytanie, co najlepiej zabrać na wakacje? Gdyby tylko mógł to być stacjonarny komputer z dwurdzeniowym Pentium D, Raki nie zastanawiałyby się ani chwili. A tak - pozostaje jedynie telewizor na USB, który umożliwi odbiór transmisji w prawie każdych warunkach.

  W lipcu dla Raka:

 • witryna - World Cyber Games 2005

 • książka - "Macromedia Flash MX 2004 ActionScript. Oficjalny podręcznik"

 • gra - Area 51 Demo SP Demo

 • porada - Konsola odzyskiwania systemu - uruchamianie

 • plik - Opera bez Javy 8.0.1Build 7642

  LEW (23.07 - 22.08)

  Horoskop - Lipiec 2005

  W pracy czeka Lwy ciężki okres - da się odczuć zbyt duży natłok obowiązków oraz wygórowane oczekiwania ze strony przełożonych. Dzięki oryginalnym i świeżym pomysłom Lwy wyjdą jednak "na swoje", o czym najlepiej zaświadczy stan konta pod koniec lipca. Nie warto jednak przesadnie zadręczać się sprawami zawodowymi, kiedy dookoła lato w pełni! Lipcowe weekendy będą należeć do Lwów, które do białego rana będą bawić się w rytm wakacyjnych przebojów. Trzeba jednak uważać na napoje wyskokowe - w niedzielę lepiej wybrać się na rekreacyjny spacer niż przeleżeć w łóżku z bólem głowy. Lwy to stworzenia ciepłolubne i troszkę leniwe - w ich przypadku wybór innego niż śródziemnomorska plaża miejsca na urlop raczej nie wchodzi w rachubę.

  Wspaniałym polem do popisu, jeśli chodzi o wdrażanie innowacyjnych pomysłów, może być np. przebudowa posiadanego komputera. Może Lwy zdobędą się na coś jeszcze ciekawszego niż zbudowanie obudowy peceta z 70 działających wiatraczków? Lepiej jednak, aby pasja tworzenia i rozbudowywania komputera nie zaprowadziła za daleko - posiadacze superkomputerów płacą superrachunki.

  Jak tu jednak nie zadręczać się sprawami zawodowymi, kiedy Microsoft opublikował kolejny pakiet krytycznych uaktualnień dla Windows i Internet Explorera?

  W lipcu dla Lwa:

 • witryna - Ryszard Kapuściński

 • książka - "BIOS i usuwanie usterek. Vademecum profesjonalisty"

 • gra - Cross Racing Championship 2005 Demo

 • porada - Ręczna kopia systemu

 • plik - Trojan Guarder Gold 6.73

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Horoskop - Lipiec 2005

  Panny najwyraźniej lubią narzucać sobie szybkie tempo - w lipcu ich ambicja po raz kolejny weźmie górę nad potrzebą wypoczynku. Przyniesie to wymierne korzyści finansowe i uznanie przełożonych, ale czy warto poświęcać dla pracy życie osobiste? Skoro już o sprawach osobistych mowa - zadeklarowani kawalerowie spod tego znaku niewątpliwie pod wpływem wakacyjnej atmosfery zmienią stosunek do stałych związków, natomiast panie z tego samego powodu odczują potrzebę wyrwania się spod nazbyt opiekuńczych skrzydeł partnera. Pochłonięte obowiązkami zawodowymi i niejasną sytuacją osobistą Panny nie powinny zaniedbywać kondycji - czasem wystarczy pospacerować po lesie i pooddychać świeżym powietrzem, aby odzyskać wewnętrzną równowagę.

  Wydajność, wydajność i jeszcze raz wydajność - te słowa Panny będą sobie powtarzać w lipcu niczym modlitwę. Z pewnością ucieszy ich zatem premiera nowej, świetnie sprawdzającej się w bojowych warunkach, karty graficznej nVidii.

  Te Panny, które z jakichś powodów nie będą mogły wybrać się na spacer na świeżym powietrzu, nie powinny czuć się pokrzywdzone - zasadniczo ten sam efekt można uzyskać dzięki właściwie użytemu komputerowi. A i skóra wydaje się potem odmłodzona...Nie ruszając się z domu, nie będzie można jednak zrobić pięknych, dokumentujących romantyczne momenty zdjęć - choćby przy pomocy 5-pikselowych aparatów Samsunga.

  W lipcu dla Panny:

 • witryna - Na weekend

 • książka - "Delphi 8 .NET. Kompendium programisty"

 • gra - London Taxi Rush Hour Demo

 • porada - Uszkodzony obraz płyty DVD

 • plik - BitTorrent 4.1.2 Beta