Horoskop - Lipiec 2008

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.III - 20.IV)

Horoskop - Lipiec 2008

Na horyzoncie życia prywatnego zaczną zbierać się czarne chmury. Część osób spod tego znaku zaniedbywała w ostatnim czasie dom i rodzinę, co powodowało konflikty z partnerem. Wiele wskazuje na to, że wiele par nie będzie mogło znaleźć łatwego wyjścia z "dołka". Dodatkowo niektóre Barany będą zmęczone monotonią związku. Pragnienie odmiany i ożywienia może stać się w niektórych wypadkach bodźcem pchającym ku zdradzie. Nienajlepiej wyglądać też będzie sytuacja finansowa. Lipiec nie będzie dla osób spod znaku Barana dobrym okresem na inwestowanie i lokowanie pieniędzy, wobec czego plany te lepiej odłożyć na późniejszy okres, a w tym miesiącu skupić się na ograniczeniu wydatków. Wiadomo, że okres wakacyjny nie sprzyja oszczędzaniu, lecz bezmyślne szastanie groszem może na zodiakalnych Baranach bardzo szybko się zemścić.

Chcące zaoszczędzić zodiakalne Barany być może zainteresują się informacją, jak kupić Windows XP po 30 czerwca 2008 r. (tego dnia system został wycofany ze sprzedaży zarówno w postaci pudełek BOX, jak i pakietów OEM). Windows XP da się kupić jedynie z maszynami zestawianymi przez producentów sprzętu (ang. System Builder) - ale też tylko do 31 stycznia 2009 roku. Na szczęście istnieją sposoby, by stać się posiadaczem Windows XP bez zbytniego kombinowania trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Tymczasem następca Visty, system znany obecnie pod roboczą nazwą Windows 7 ma pojawić się w styczniu 2010 r. - o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem szefostwa koncernu z Redmond. Wydarzenie to poprzedzi kolejna wielka kampania reklamowa Microsoftu - firma ma zamiar uświadamiać użytkowników, jakie możliwości daje im linia systemów Windows i planuje wydać na ten cel 200 milionów dolarów.

witryna - Odkryjnasze.pl

książka - "Photoshop CS3 PL"

gra - Crumb Demo

plik - Foxit PDF Reader 2.3 build 2923

porada - Firefox 3 - zmiana nagłówków przeglądarki

BYK (21.IV - 21.V)

Horoskop - Lipiec 2008

Zodiakalnym Bykom będzie trudno w lipcu skoncentrować się na czymkolwiek poza życiem prywatnym. O ile w wypadku młodszych przedstawicieli tego znaku jest to zrozumiałe, to już osoby nieco starsze, i teoretycznie bardziej statyczne i odpowiedzialne powinny uważać, aby nie przeholować z intensywnością życia towarzyskiego. Być może Byki poczują się zbyt pewnie wskutek niezłej sytuacji finansowej ale zapomną przy tym, że straconą reputację i pozycję trudno odbudować. Niektóre osoby spod tego znaku mogą wyróżniać się w tym miesiącu zbyt nonszalanckim i lekceważącym sposobem bycia, czym z pewnością doprowadzą do irytacji niektóre osoby z najbliższego otoczenia. Rozkwit życia towarzyskiego odbije się za to pozytywnie na relacjach z partnerami, z którymi Byki będą teraz spędzać więcej czasu.

Z pewnością znajdą się wśród zodiakalnych Byków użytkownicy będący zadeklarowanymi przeciwnikami produktów Microsoftu, ostentacyjnie korzystający z narzędzi open source i szczycący się tym. W przypadku przeglądarki internetowej Firefox 3 owa duma jest jednak w pełni uzasadniona - według twórców, nowy silnik Gecko 1.9 zapewnia ponad dwukrotne zwiększenie wydajności, w porównaniu do wersji 2 przeglądarki. Poprawiono również obsługę standardów sieciowych i wprowadzono liczne, lecz znane już z wydań testowych, usprawnienia i nowe funkcje.

Tylko w pierwszą dobę po udostępnieniu Firefoksa 3 pobrało 8 mln internautów - więcej niż jakikolwiek inny program w dobę po premierze (Mozilla zgłosiła już to wydarzenie do Księgi Rekordów Guinnessa - organizacja chce ustanowić oficjalny rekord). Premiera Firefoksa 3.0 pomogła Mozilli umocnić swoją rynkową pozycję. Udziały open-source'owej aplikacji w rynku przeglądarek wynoszą obecnie 19,17%, czyli o 0,76 punktu procentowego więcej niż w ostatnim dniu maja.

witryna - Neuralnets.eu

książka - "Projektowanie nawigacji strony WWW. Optymalizacja funkcjonalności witryny"

gra - ThinkTanks Demo 1.102

plik - Safari dla Windows 3.1.2

porada - Transmisja fotografii z aparatu w sieci WLAN

BLIŹNIĘTA (22.V - 20.VI)

Horoskop - Lipiec 2008

Dla niektórych osób spod znaku Bliźniąt tegoroczny lipiec to okres, który chciałyby mieć jak najszybciej za sobą. Wiele spraw będzie wymagać uwagi, a Bliźnięta będą musiały nie tylko wykazać się talentem organizatorskim, ale jeszcze umieć pogodzić pracę z życiem prywatnym. Wskutek tej wzmożonej aktywności osoby tę będą często odczuwać przemęczenie i huśtawki nastrojów, jednak najcięższe chwile uda się przetrwać dzięki pomocy i wsparciu partnera, rodziny i przyjaciół. Na horyzoncie pojawią się być może nowe, interesujące oferty pracy. Warto będzie rozważyć zmianę miejsca zatrudnienia nie tylko z powodu lepszego wynagrodzenia, ale również z uwagi na lepsze perspektywy rozwoju. Dopóki jednak nie padną ostateczne deklaracje, lepiej nie rozgłaszać takich informacji.

Bliźniętom, którym nie w głowie codzienne utarczki z komputerem i systemem operacyjnym, może okazać się przydatny openSUSE 11.0 - nowa wersja jednej z najbardziej dopracowanych dystrybucji Linuksa na rynku. System jest darmowy, rozpoznaje olbrzymią liczbę urządzeń i urzeka łatwością obsługi - to idealne rozwiązanie dla początkujących. Takie, w którym wiele działa bezpośrednio po instalacji, a w którym kontakt z trybem tekstowym ograniczono do minimum. Oczywiście - jak z każdym Linuksem - użytkownicy spod znaku Bliźniąt przechodzący z Windows muszą zmienić swe przyzwyczajenia, ale w wielu wypadkach migracja powinna im się opłacić. Open Source - zwłaszcza to mobilne - musi się jeszcze nauczyć jak robić interesy.

Ciekawe, jaka ilość kodu w różnych systemach operacyjnych została stworzona przez kobiety? Płeć piękna jest podobno znacznie lepsza w programowaniu niż mężczyźni. Stworzony przez panie kod jest przejrzysty i łatwy do zrozumienia, podczas gdy mężczyźni za wszelką cenę chcą zaprezentować, jak bardzo są bystrzy.

witryna - Sailnews

książka - "Piękny kod. Tajemnice mistrzów programowania"

gra - Elemental MP Demo

plik - AVG Anti-Virus Free Edition 8.0.101a1327

porada - Szybkie przeskalowywanie zdjęć (Windows XP)

RAK (21.VI - 22.VII)

Horoskop - Lipiec 2008

Zodiakalne Raki, które właśnie na lipiec zaplanowały wakacyjny wyjazd, powinny liczyć się z ryzykiem wszelkiego rodzaju przygód związanych z podróżą. A to opóźnienie samolotu, a to niższy, niż spodziewany, standard hotelu. Aby uniknąć tego typu wpadek, lepiej przed wyjazdem (a najlepiej w ogóle przed wykupieniem wycieczki) zasięgnąć opinii znajomych, czy dane biuro podróży, na które się zdecydowaliśmy, jest godne zaufania i jak się w nim traktuje klientów. Na niwie uczuciowej nastąpi ożywienie - w związkach, w których do niedawna nienajlepiej się wiodło, zapanuje harmonia. Zwaśnionym partnerom uda się ponownie nawiązać nić porozumienia, odbudować podstawy, na których opiera się ich związek oraz na nowo zdefiniować wzajemne relacje. Raki samotne także mogą liczyć na poprawę - atmosfera wakacji zdecydowanie sprzyjać będzie nawiązywaniu nowych znajomości.

Równie istotne, co koszt wyjazdu zagranicznego, są opłaty za rozmowy telefoniczne, jakie osoby spod znaku Raka wykonywać będą w czasie urlopu. Usługa roamingu jest dostępna w sieciach GSM od dawna i od początku wiąże się z dość wysokimi kosztami. Czasami zamiast korzystać ze swojej komórki, opłaca się wziąć z kraju kartę prepaid konkurencji, gdyż różnice są zastanawiająco wysokie. Na wakacje z telefonem? Pewnie, ale i z głową!

Telefon to nie jedyna forma porozumiewania się (nawet jeśli posiada aparat cyfrowy) - są jeszcze komunikatory internetowe. Do najpopularniejszych w Polsce należy z pewnością Gadu-Gadu, którego nowa wersja, oznaczona numerem 8, ukazała się w formie wydania beta na przełomie czerwca i lipca br. Nowe wydanie to przede wszystkim udoskonalenie interfejsu aplikacji oraz szereg udoskonaleń mających na celu zwiększenie komfortu korzystania z aplikacji.

witryna - Biesczczady.pl

książka - "Wydajne witryny internetowe. Przyspieszanie działania serwisów WWW"

gra - Warbands - Rise of Baron Muntu Demo

plik - Gadu-Gadu 8.0 beta pl

porada - Proste i bezpłatne tworzenie dokumentów PDF (Office 2007, OpenOffice)

LEW (23.VII - 22.VIII

Horoskop - Lipiec 2008

Zapowiadane przez synoptyków na lipiec upały nie znajdą odzwierciedlenia w atmosferze związku partnerskiego. Niektóre osoby spod znaku Lwa będą borykać się z uczuciowymi problemami. Ochłodzeniu relacji należy jednak wyjść na przeciw z podniesionym czołem - nie obawiać się rozmów o problemach i próbować wspólnie szukać rozwiązań. Jak w przyrodzie, po każdej letniej burzy z piorunami przychodzi wypogodzenie, tak i w życiu osobistym dzięki takiemu podejściu kryzysową sytuację uda się prędzej czy później załagodzić. Trudniejsze do rozwiązania mogą okazać się konflikty w miejscu pracy - tu różnice charakterów, wybujałe ambicje współpracowników, niemożność porozumienia i zwykła nieżyczliwość mogą okazać się przeszkodami nie do pokonania. Ostatecznym wyjściem może w takim wypadku okazać się zmiana miejsca zatrudnienia.

Na zodiakalne Lwy narzekające na nadmiar wolnego czasu czeka już pełna, stabilna wersja WINE 1.0, aplikacji umożliwiającej uruchamianie programów dla Windows w innych systemach operacyjnych. Narzędzie z pewnością pobiło rekord długości cyklu rozwojowego - zespołowi programistów odpowiedzialnych za napisanie Wine stworzenie stabilnego wydania tej aplikacji zajęło 15 lat. Dzięki narzędziu "linuksiarze" spod znaku Lwa będą mogli pograć w niedostępne dotychczas dla nich gry, takie jak Wiedźmin czy World of Warcraft

O wiele szybciej następuje ogólny rozwój branży IT. Liczba komputerów osobistych będących w użyciu na całym świecie stale rośnie. Szacuje się, że przekroczyła już miliard, a w ciągu najbliższych sześciu lat wzrośnie o kolejny miliard. Komputery znajdują też coraz to nowe zastosowania - w ostatnim czasie dwaj amerykańscy naukowcy poinformowali, że odkryli niemal pewny, bo sprawdzający się w 90 % przypadków, sposób przepowiedzenia, czy wykonana zostanie kara śmierci na skazanym na taki wyrok przestępcy. Badacze posłużyli się w trakcie swojego eksperymentu sztuczną siecią neuronową.

witryna - Ciekawnik

książka - "AJAX i PHP. Praktyczny kurs"

gra - Spore Creature Creator Demo

plik - Mozilla Firefox 3.0

porada - Kolorowe wyróżnianie wiadomości (Outlook 2000-2007)

PANNA (23.VIII - 22.IX)

Horoskop - Lipiec 2008

W lipcu niektóre zodiakalne Panny będą musiały odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekują od życia, jakie mają plany na bliższą i dalszą przyszłość i jak chcą realizować swoje ambicje. Warto być może skorzystać z pomocy i rady najbliższych osób - partnera, rodzeństwa, rodziców lub przyjaciół. Melancholijny nastrój będzie się utrzymywał przez kilka tygodni i nie przejdzie, dopóki Panna nie ustali, co może zrobić, aby czerpać większą radość z życia. A potem - weźmie się energicznie do pracy. W sprawach zawodowych należy spodziewać się pasma sukcesów, dzięki którym osoby spod tego znaku zbudują wizerunek osób rzetelnych i kompetentnych. Zarysuje się też możliwość zakończenia starszych spraw i projektów, które z powodu braku czasu, odłożone zostały na późniejszy termin. Panny zaczną też pracować nad poprawą kondycji organizmu, do czego zachęci je wymarzona do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu aura.

Kto wie, może do pełni szczęścia brakuje zodiakalnym Pannom jedynie właściwej przeglądarki internetowej? Wiadomo, że nie samym Firefoksem człowiek żyje i może to właśnie Opera 9.5 stanowi odpowiedź na bolączki osób spod tego znaku? Opera na rynkach europejskich nieźle sobie radzi w konkurencji z takimi gigantami jak Internet Explorer i aplikacja Mozilli.

Microsoft jednak przygotowuje już odpowiedź dla swoich konkurentów - Internet Explorer 8 zbliża się wielkimi krokami. W Redmond nie można było nie zauważyć, że w ostatnich dniach mówi się głównie o "alternatywnych" przeglądarkach internetowych. Coraz częściej mówi się też o alternatywnych systemach operacyjnych, nawet jeśli są celowo opóźnione nie tylko wobec Windows, ale i w stosunku do innych open source'owych OS-ów.

witryna - Nanonet

książka - "100 sposobów na Excel 2007 PL. Tworzenie funkcjonalnych arkuszy"

gra - Total Extreme Wrestling 2008 Demo

plik - Vuze (dawny Azureus) 3.1.0.0

porada - Ścieżka dostępu do dokumentu (Office 97-2003)