Horoskop - Listopad 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Horoskop - Listopad 2005

Nie samą pracą człowiek żyje - Barany powinny o tym pamiętać w listopadzie, gdyż nawał obowiązków może bardzo niekorzystnie odbić się zarówno na ich sprawności psychofizycznej, jak i na życiu rodzinnym. Czasem warto "zatrzymać się w biegu" i zamiast brać papierkową robotę do domu (lub zostawać w biurze po godzinach), zdecydowanie lepiej wyjść gdzieś wieczorem w towarzystwie ukochanej osoby. Może wspólne wyjście do kina czy restauracji pozwoli Baranom choć na chwilę zapomnieć o obowiązkach? Osoby spod tego znaku i tak mogą sobie na to pozwolić, w życiu zawodowym od dawna nie szło im tak dobrze. Barany być może zbiorą też pochwały od przełożonych, co będzie miało wymierny wpływ na poprawę finansów (tym bardziej, że pora już zastanawiać się nad gwiazdkowymi upominkami).

Zapobiegliwym Baranom, które już w listopadzie chciałyby rozejrzeć się za prezentami pod choinkę, zalecamy wizytę w salonach ze sprzętem komputerowym. Gwiazdy podpowiadają nam, że furorę w przedświątecznym sezonie wywołają monitory LCD o superszybkim czasie reakcji. Jeśli Barany narzekają na nadmiar pieniędzy, zawsze mogą komuś sprezentować obudowę komputerową za 2900 zł.

Gdyby osoby spod tego znaku nie wiedziały, gdzie dokonywać zakupów, odsyłamy je do nowo otwartego marketu Electro World. Tam Barany przekonają się, czy reklamowane ceny odpowiadają rzeczywistości.

 • witryna - Szczyrk

 • książka - "Windows XP. Instalacja i naprawa. Ćwiczenia praktyczne"

 • gra - Trackmania Original Demo

 • porada - Autostart - stąd ruszają trojany

 • plik - Movie Organizer 2.6.3

  BYK (21.04 - 21.05)

  Horoskop - Listopad 2005

  Każda pora roku jest dobra, aby się zakochać - zasada ta potwierdzi się w listopadzie w przypadku wielu osób spod znaku Byka. Zarówno paniom jak i panom Bykom los przysporzy okazji, w których ich serce zabije mocniej. I wcale nie musi to być nowo poznany współpracownik czy piękna kobieta minięta na ulicy - odkrywanie na nowo swojego partnera też może być bardzo podniecające. W sprawach zawodowych zaleca się Bykom raczej konsekwencję i nieustępliwość. Niektóre osoby spod tego znaku muszą wreszcie nauczyć się bronić swoich racji - bez uporu i ambicji nie da się osiągnąć zamierzonych rezultatów. Podobnie rzecz mieć się będzie w sprawach zdrowotnych - do utrzymania dobrej kondycji i sprawności fizycznej Byki będą potrzebować dużej dozy samozaparcia.

  Każda pora roku jest również dobra, aby uważnie przyjrzeć się stanowi zabezpieczeń domowego komputera. Sprawa z pozoru oczywista, ale wiele osób wciąż traktuje ją po macoszemu - najlepszym przykładem są szalejące w Wielkiej Brytanii komputerowe "szwadrony śmierci". Jeśli Byki nie będą wiedzieć, od czego zacząć w sprawach bezpieczeństwa, zalecamy branie przykładu z Holendrów - mieszkańcy kraju tulipanów mają już doświadczenie w niszczeniu armii komputerowych zombie.

  Nie ma rady - pobranie i zainstalowanie najnowszego pakietu uaktualnień dla produktów Microsoftu jest jedynym racjonalnym wyjściem. Rzecz o tyle ważna, że kilka z owych łat otrzymało status krytycznych.

 • witryna - The Truth about The X-Files

 • książka - "USB. Uniwersalny interfejs szeregowy"

 • gra - Brothers in Arms: Earned in Blood Demo

 • porada - Wymuszamy tworzenie silnego hasła

 • plik - Pajączek 5 NxG Professional 5.5.1

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Horoskop - Listopad 2005

  Może listopad nie będzie dla Bliźniąt miesiącem obfitującym w miłosne doznania, erotyczne przygody i flirty, ale nie trzeba od razu z tego powodu narzekać na niesprawiedliwość losu i popadać w kompleksy. Dla Bliźniąt samotnych jeszcze uśmiechnie się los, zwłaszcza w ostatnim tygodniu miesiąca, a osoby już z kimś związane będą raczej rozsądnie kontrolować sobie poziom hormonów. Trzeba przecież zachować energię na nadchodzące zimowe chłody, zwłaszcza, że odporność organizmu może w listopadzie drastycznie się obniżyć, co wywołane będzie stresem w pracy. Zalecamy zatem zwiększenie w diecie udziału warzyw i przetworów mlecznych. Dzięki witaminom na pewno uda się przetrwać pierwsze ataki zimy.

  O ile ekscytację związaną z flirtami i romansami można jeszcze kontrolować, o tyle nie wierzymy, aby Bliźniętom udało się usiedzieć spokojnie w obliczu nadchodzącej premiery systemu Windows Vista. Choć do tego czasu jeszcze rok, Bill Gates już zachwala ten system.

  Oby tylko tego systemu nie trzeba było tak często łatać jak obecne dziś na rynku wersje. Każda kolejna porcja patchy, a już na pewno uaktualnienia, które sprawiają tyleż szkody, co pożytku, może wpędzić biedne Bliźnięta w porządną nerwicę. Dobrze chociaż, że cyberprzestępcy wykorzystujący luki w oprogramowaniu rzadko unikają karzącej ręki sprawiedliwości. Może ich ona dosięgnąć nawet dwa lata po napisaniu złośliwego wirusa czy robaka.

 • witryna - Historia piłki nożnej w Polsce

 • książka - "Komputer PC. Poradnik kupującego"

 • gra - Blitzkrieg 2 MP Demo

 • porada - Zrzucamy z filmu jedną klatkę z wideo

 • plik - Mozilla Firefox 1.5 beta 2

  RAK (22.06 - 22.07)

  Horoskop - Listopad 2005

  Listopadowe chłody oraz brak słońca dadzą się Rakom we znaki - osoby spod tego znaku będą rozdrażnione, co w niektórych, zwłaszcza stresogennych sytuacjach, może łatwo doprowadzić je do niekontrolowanego wybuchu. Lepiej nie wchodzić im wtedy w drogę... Niestety, na tych listopadowych "humorach" Raków ucierpi najmocniej najbliższa rodzina. Dobrze chociaż, że sprawy zawodowe będą iść w dobrym kierunku, pozwoli to rozluźnić nieco domowy budżet - może znajdzie się w nim miejsce na odkładane od jakiegoś czasu wydatki i zakupy? Raki nie powinny jednak spodziewać się, że wszystko zostanie im podane na talerzu - na premię czy podwyżkę trzeba zapracować. Najważniejsze to dotrzymać terminów - z opinią kompetentnej osoby Rakom na pewno będzie lżej w życiu.

  Chociaż nie zalecamy wydawania ciężko uciułanych oszczędności w niekontrolowany sposób, trudno będzie Rakom oprzeć się w listopadzie chęci nabycia jakiegoś nowego elektronicznego urządzenia. Jeżeli jednak osoby spod tego znaku są zdeterminowane w kwestii zakupu, radzimy rozważyć wszystkie oferty - sprzęt tani (jako choćby drukarki biurowe od Xeroksa) nie zawsze musi być gorszy. A jeśli do tego ma się poprawić komfort pracy, tak jak to może mieć miejsce w przypadku magnetycznych procesorów przyszłości, nie widzimy powodów, aby tą technologią się nie zainteresować.

  Dobrze jest także liczyć się z pieniędzmi w kwestii tak prozaicznej, jak kupowanie plików w muzycznych sklepach internetowych. Muzyczne e-sklepy oferują najwyższą jakość utworów po najniższych cenach, ale czy we wszystkich opłaca się dokonywać zakupów?

 • witryna - Oceń swojego wykładowcę!

 • książka - "Sudoku. 101 łamigłówek"

 • gra - Pro Evolution Soccer 5 Demo 2

 • porada - Skąd Windows wie, że w aparacie są obrazy?

 • plik - Burn4Free 1.4.0.0

  LEW (23.07 - 22.08)

  Horoskop - Listopad 2005

  W listopadzie życie uczuciowe Lwów wreszcie nabierze rumieńców. Szczęście w miłości nie opuści osób spod tego znaku przez cały miesiąc, choć - trzeba przyznać - natężenie miłosnych wrażeń będzie systematycznie opadać. Nic dziwnego - Lwy pod koniec miesiąca będą dążyć do ustabilizowania sytuacji w związku. Co innego w życiu zawodowym. Po dość niemrawym i sennym początku, w połowie listopada Lwy mogą otrzymać kilka intratnych, aczkolwiek palących, zleceń. Realizacja wszystkich może być nierealna, toteż warto skupić się na tych najważniejszych (najlepiej płatnych) zadaniach, resztę przesuwając na późniejszy termin. Zapewniamy, że dzięki temu Lwy unikną stresu i nieprzyjemności z tym związanych, nie mówiąc już o złośliwych uwagach współpracowników, za brak sumienności i nierzetelność.

  Mamy radę na niemrawy początek miesiąca, radę, z której będą usatysfakcjonowani zwłaszcza amatorzy nagrywania płyt CD/DVD - testowanie nowej, dwupłytowej nagrywarki nośników optycznych Samsunga może być idealnym zajęciem na długie jesienne wieczory. Strach pomyśleć, co będzie, gdy spopularyzują się nośniki HD DVD bez blokady regionalnej? Lwy pewnie nie będą odchodzić od komputera...

  Oprócz normalizacji sytuacji w życiu prywatnym, warto też ustabilizować działanie systemu operacyjnego. Czy Lwy myślały już o oddaniu Windows do Mechanica?

 • witryna - Anime Dream

 • książka - "Linux. Komendy i polecenia. Praktyczne przykłady"

 • gra - F.E.A.R. Demo MP

 • porada - Sposób na przerywający dźwięk w grach

 • plik - Eudora 7.0.0.8 Beta

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Horoskop - Listopad 2005

  Uczelnia, szkoła czy miejsce pracy staną się w listopadzie dla osób spod znaku Panny areną intensywnych miłosnych manewrów. Będzie to dla gorącokrwistych Panien doskonała metoda walki z coraz bardziej doskwierającymi jesienno-zimowymi chłodami i słotami. Jednak nawet w zalotach da się zauważyć taktyczny zmysł Panien - wyboru partnera dokonają raczej w wyniku zimnej, racjonalnej kalkulacji, niż w efekcie spontanicznej deklaracji. Burza hormonów przyniesie zdecydowaną poprawę nastroju i samopoczucia. Panny powinny wykorzystać nadwyżkę energii, aby zadbać o zdrowie i kondycję - z optymizmem chodząc na siłownię i znosząc trudy fizycznego wysiłku. Z tak "doładowanymi akumulatorami" osobom spod znaku Panny uda się przetrwać w dobrym nastroju cały listopad.

  Dużej dozy optymizmu będzie wymagać od Panien konieczność kupna nowego aparatu cyfrowego. Od tych wszystkich modeli dostępnych obecnie w sprzedaży może zakręcić się w głowie, ale osoby spod znaku Panny nie powinny się poddawać tak łatwo i zawierzyć swojej znajomości zagadnień fotograficznych i intuicji. To one zadecydują, czy lepiej zaopatrzyć się w aparat z dużym 3-calowym wyświetlaczem, czy też postawić raczej na aparat wbudowany w telefon komórkowy? Są już przecież komórki z aparatami o rozdzielczości matrycy 7 mln pikseli.

  Głębszych przemyśleń może wymagać od Panien decyzja, czy skorzystać z najnowszej oferty szerokopasmowego dostępu do Internetu za pośrednictwem neostrady tp, Super okazja czy "betonowe buciki"? Gwiazdy na ten temat milczą...

 • witryna - Aromaty minionego czasu

 • książka - "Sieci komputerowe. Kompendium. Wydanie II"

 • gra - Call of Duty 2 Demo

 • porada - Nieograniczona ilość schowków

 • plik - Soccer Flags Screensaver 1.2