Horoskop - Luty 2006

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Priorytetową sprawą dla zodiakalnych Baranów powinna być w lutym poprawa kondycji fizycznej. Znajomych i rodzinę można oszukać, jednak przed samym sobą trudno już ukryć zbędne kilogramy, nagromadzone przez zimowe miesiące. Barany z zacięciem do sportów narciarskich powinny zdecydowanie wziąć kilka dni urlopu (lub wykorzystać przerwy w zajęciach szkolnych) i zdecydować się na rekreacyjny wyjazd do górskiego kurortu. Chociaż w ten sposób raczej nie uzyska się olimpijskiej formy, aktywny ruch na powietrzu wzmocni odporność organizmu co najmniej do końca lutego. A nadarzające się niejako "po drodze" Walentynki pozwolą dodatkowo naładować akumulatory. Być może dzięki temu Barany lepiej zniosą powrót z urlopu lub ferii. Dla osób spod tego znaku, które na wyjazd zdecydują się w ostatnim tygodniu lutego, mamy dobre wieści - jest bowiem prawdopodobne, iż w trakcie rekreacji nawiązana zostanie znajomość, która jeśli nie zaowocuje burzliwym romansem to przynajmniej stworzy perspektywy nowej, ciekawej pracy.

Gdyby jednak okazało się, że z rekreacyjnego wyjazdu nici, zalecamy nieco inny rodzaj aktywności - pobranie i zainstalowanie z Internetu wszelkich możliwych uaktualnień i patchy bezpieczeństwa. Nigdy nie wiadomo kiedy zaatakuje komputerowy wirus - niestety z tą niepewnością użytkownicy borykają się już od 20 lat! Gwiazdy podpowiadają, że upłynie jeszcze sporo czasu, zanim powstanie oprogramowanie całkowicie wolne od dziur, lepiej więc od razu przygotowywać się na kolejny "okrągły" jubileusz komputerowych szkodników.

Zanim to jednak nastąpi, można - a nawet trzeba - maksymalnie ograniczyć niebezpieczeństwo, chociaż doświadczenie wskazuje, iż nawet w przypadku tak groźnych aplikacji jak rootkity, świadomość użytkowników na temat ich obecności w systemie niewiele może zmienić.

 • witryna - Ciemne wieki

 • książka - "Corel Paint Shop Pro X. Obróbka zdjęć cyfrowych. Ćwiczenia praktyczne"

 • gra - Panzer Elite Action Demo

 • porada - Windows Media Player blokuje Nero?

 • plik - Mozilla Thunderbird 1.5 pl

 • film - GeForce 7800 GTX 512MB - wilk w owczej skórze

  BYK (21.04 - 21.05)

  Mimo iż zodiakalne Byki już rozmyślają nad nadchodzącymi Walentynkami, nie dla wszystkich będzie to szczęśliwa data. Dla niektórych osób spod tego znaku ten szczególny dzień może okazać się jedynie katalizatorem gwałtownych, aczkolwiek nie zawsze przyjemnych przemian. Zalecamy więc, aby wszelkie niejasności w intymnych związkach rozstrzygać jeszcze przed 14 lutego - wspomnienia niefortunnie spędzonego dnia św. Walentego mogą okazać się bardzo przygnębiające. A Bykom będzie w lutym potrzebna duża doza dobrego samopoczucia i humoru - głównie po to, aby znosić wytrwale "humory" przełożonych. Dlatego też ostrzegamy, iż większość wysiłków, aby zostać zauważonym przez szefa, może spełznąć na niczym. Nie wolno się jednak załamywać i tracić zapału, ale jednocześnie kontrolować poziom stresu i negatywnych emocji. Ogólne osłabienie i chroniczne bóle głowy mogą być symptomami przemęczenia, a to już sygnał alarmowy do zwolnienia tempa w pracy i zajęcia się odbudową sił witalnych.

  Byki nie powinny przede wszystkim tracić zapału do zapewnienia bezpieczeństwa swojemu środowisku roboczemu - oferta narzędzi oczyszczających Rejestr systemowy, optymalizujących działanie OS-a, czy zabezpieczających go przed sieciowymi zagrożeniami jest przecież dość szeroka. Pojawiają się już nawet doniesienia o pierwszej łatce dla Windows Visty, czyli systemu Microsoftu, który jeszcze nie miał rynkowej premiery! Tymczasem jej termin zbliża się wielkimi krokami i być może już w kwietniu udostępniona zostanie druga wersja beta systemu.

  Czego by jednak o tym systemie nie powiedzieć, Bill Gates i tak twierdzi, że Vista będzie najlepsza na świecie.

 • witryna - Strefa RPG

 • książka - "To tylko awaria, czyli katastrofy i wpadki z pecetem"

 • gra - WarRock Client Demo

 • porada - Profesjonalny monitoring Rejestru

 • plik - MP3 Media Studio 5.90 pl

 • film - Zarażamy Windows "dziurą" w WMF

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Nadchodzący miesiąc będzie dla Bliźniąt okazją do wykazania się na wielu polach. Przede wszystkim, 14 lutego osoby spod tego znaku będą mogły udowodnić partnerowi (lub partnerce), że jednak drzemią w nich pewne pokłady romantyzmu. Wystarczy tylko odpowiedni bodziec, aby wydobyć je na światło dzienne. Zodiakalne Bliźnięta zapragną też wreszcie uciąć wszelkie spekulacje i dowieść, że żadna dieta im nie straszna. Choć jesteśmy dalecy od zarzucania osobom spod tego znaku nadwagi, to jednak położenie planet delikatnie sugeruje nam, że nadwątlonej nieco zimowymi chłodami kondycji fizycznej Bliźniąt przydałyby się nieco bardziej systematyczne ćwiczenia. Mamy też dla osób spod znaku Bliźniąt dobrą radę - w lutym lepiej nie wdawać się w utarczki z przełożonymi, jeśli nie dysponuje się mocnymi kartami przetargowymi. Niepotrzebny konflikt z szefem może przynieść przykre konsekwencje i wprawić Bliźnięta w zły humor.

  Spodziewany układ planet w lutym sugeruje jednak, iż gdyby nawet Bliźnięta popadły w ewentualne zawodowe tarapaty, nie tylko stawią im czoła, ale także uda im się z nich wybrnąć z tarczą. Paradoksalnie o dużo większy stres mogą osoby spod tego znaku przyprawić ustawiczne utarczki z opornie działającym systemem operacyjnym. Oby tylko bezprzewodowa dziura w Windows lub wieszanie się komputera nie wpędziło ich w alkoholowy nałóg.

  Polem do popisu dla Bliźniąt mogą okazać się także zakupy walentynkowych prezentów dla ukochanej osoby. Z takiej okazji wypadałoby więc nabyć prezent markowy i niezawodny, zwłaszcza jeśli mowa o sprzęcie elektronicznym. Wierzymy, że Bliźniętom wystarczy fachowości, aby np. zakupiony odtwarzacz DVD z zadatkami na rynkowy przebój nie okazał się wielką klapą.

 • witryna - War World

 • książka - "Real World Adobe Photoshop CS. Edycja polska"

 • gra - Ski Alpin 2006 Demo

 • porada - Karta sieciowa na USB nie działa w Windows XP?

 • plik - Panda Platinum Internet Security 2006

 • film - Kupujemy notebook

  RAK (22.06 - 22.07)

  Luty niewątpliwie nie należy do ulubionych okresów w kalendarzu Raków. Jest to bowiem taki czas, w którym wszyscy coraz mocniej wybiegają myślami w nieodległą przyszłość, zaklinając jak najszybsze nadejście wiosny, z drugiej - zima wciąż mocno trzyma świat w garści. Trudno pogodzić te dwie sprzeczności. Co ciekawe, układ planet wskazuje, iż podobne trudności z pogodzeniem pewnych przeciwstawnych trendów nastąpią w życiu zodiakalnych Raków, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Potrzeba spędzania większej ilości czasu z rodziną i przyjaciółmi będzie kolidować z nawarstwiającymi się obowiązkami szkolno-zawodowymi. Konieczność sprawnego rozwiązania tych ostatnich będzie stać na przeszkodzie potrzebom zmęczonego zimowymi chłodami organizmu, który domaga się snu i porządnej diety. Wreszcie - potrzeba stabilizacji w życiu intymnym stać będzie w jawnej sprzeczności z podświadomą tęsknotą niektórych Raków do kolejnych miłosnych przygód. Jedno jest pewne - osoby spod tego znaku będą musiały nieźle się nagimnastykować, aby temu wszystkiemu sprostać.

  Rzeczywistość świata IT także może okazać się dla Raków nieco zaskakująca. Jak bowiem odnaleźć się w sytuacji, w której, Intel po cichu kończy z "Pentium", marką, do której Raki zdążyły przywyknąć już dawno temu? Jeszcze trudniej będzie przyzwyczaić się do tego, że Konica Minolta nie będzie już produkować aparatów fotograficznych.

  Na więcej niespodzianek, przynajmniej w lutym, się nie zanosi, choć zodiakalne Raki na pewno już zachodzą w głowę, co przyniesie cały 2006 rok?

 • witryna - Sudden Strike

 • książka - "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć w Linuksie"

 • gra - Monster Truck Fury Demo

 • porada - Nieuruchamiający się Panel sterowania?

 • plik - Ultra MPEG to DVD Burner 1.4.2

 • film - MKS powraca!

  LEW (23.07 - 22.08)

  Zachować umiar - to motto powinno przyświecać Lwom w lutym. Osobom spod tego znaku łatwo bowiem może przyjść popadnięcie z jednej skrajności w inną. Klimat intelektualnego ożywienia, jaki zapanuje w ich życiu na początku miesiąca, może łatwo doprowadzić do zastoju na niwie zawodowej, a w tym zakresie Lwy na żadne opóźnienia pozwolić sobie nie mogą. Systematyczne zastrzyki gotówki będą im bowiem niezbędne do normalnego funkcjonowania w warunkach spłacanego kredytu na mieszkanie. W przypadku Lwów uczących się lub studiujących podobna sytuacja może wystąpić w życiu prywatnym - po udanej sesji egzaminacyjnej lub z dobrą średnią na szkolne półrocze łatwo opuścić się w nauce - a pedagodzy tylko czekają na taki błąd. Bądźmy jednak dla Lwów nieco pobłażliwi i w dniach przed i po 14 lutego dajmy im nieco swobody, by mogli nacieszyć się towarzystwem ukochanej osoby. W końcu nic tak nie nastraja do podejmowania życiowych wyzwań jak udane życie osobiste.

  Dzięki ustabilizowanym dochodom Lwy będą mogły pomyśleć o zakupie wybranego elektronicznego gadżetu. Z każdym rokiem wybór w tym zakresie staje się coraz trudniejszy, jednak i na rozpoczęty niedawno nowy rok typowani są już faworyci do miana gadżetów AD 2006.

  Może, co prawda, do tego grona nie będzie można zaliczyć najszybszego polskiego superkomputera, ale już notebookiem z napędem optycznym nowej generacji warto się zainteresować, tym bardziej, że coraz więcej tego typu komputerów na rynku.

 • witryna - Narnia

 • książka - "Firefox. Nie klikaj w niebieskie e!"

 • gra - MX vs. ATV Demo

 • porada - Wordpad przewraca się przy próbie otwarcia pliku DOC?

 • plik - Registry Medic 4.0

 • film - Virtual Desktop Manager

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Panny chyba w ostatnim czasie zapomniały, że wciąż trwa karnawał... Pochłonięte całkowicie nadrabianiem szkolnych bądź uczelnianych zaległości, zapomniały o bożym świecie. Jakkolwiek zdobywanie wiedzy jest celem szczytnym i pożytecznym, zachęcamy choć na moment oderwanie się od tego żmudnego procesu. Zaabsorbowane obowiązkami osoby spod znaku Panny mogą nawet nie dostrzec, że ich wycieńczony organizm woła o pomoc. Wydaje się, że w takich przypadkach wizyta na imprezie karnawałowej u znajomych może być nierozsądna, jednak jest przecież wiele różnych sposobów na spędzanie karnawałowych wieczorów w miłej atmosferze. Romantyczna kolacja przy świecach z ukochaną osobą (jaką Panny bez wątpienia przygotują na Walentynki), jest tylko jednym z nich, aczkolwiek, mocno przez nas popieranym. Te kilka chwil wytchnienia i odpoczynku pozwoli być może Pannom zebrać myśli, ukoić skołatane nerwy i z nowym zapasem sił rzucić się w wir książek, podręczników, testów i opracowań.

  Popularną ostatnio formą relaksu jest korzystanie z domowego centrum rozrywki, dzięki któremu można poczuć się jak w kinie czy też na koncercie. Jeżeli przedsiębiorcze Panny dodatkowo wyposażą się w 103-calowy telewizor plazmowy i zapewnią sobie stały dostęp do najnowszych filmowych produkcji za 10 dolarów miesięcznie, istnieje ryzyko, że w ogóle przestaną wychodzić z domu.

  Do obsługi multimediów warto jednak zawczasu zaopatrzyć się w dobrej jakości procesor graficzny - "tanie" karty nie zawsze popłacają.

 • witryna - Departament Tajemnic

 • książka - "Excel. Programowanie dla profesjonalistów"

 • gra - The Godfather "Gameplay Movie"

 • porada - Dysk Firewire nie działa po restarcie Windows XP?

 • plik - Vista Visual Styles Pack 3.0

 • film - Kupno i konserwacja drukarki