Horoskop - Maj 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Horoskop - Maj 2005

Maj będzie wymarzonym miesiącem do spożytkowania energii, rozpierającej niemal wszystkie osoby spod tego znaku. Barany muszą jednak uważać, aby wszelkie ważne decyzje podejmować z rozwagą, chociaż charakter będzie popychał je w kierunku rozwiązań szybkich, acz ryzykownych. To samo dotyczyć będzie spraw miłosnych. Nie czas jednak na amory - najważniejsze to nadrobić zaległości w pracy, zwłaszcza, że dla Baranów zapanuje korzystny klimat dla dokonywania dużych transakcji lub podejmowania zobowiązań finansowych. Nie wolno jednak zapominać o zdrowiu - zbytnie poświęcenie się sprawom zawodowym może się negatywnie odbić na kondycji. Warto rozważyć wypad na łono natury - jeśli nie w długi majowy weekend, to może pod koniec miesiąca?

Jeśli już mowa o transakcjach finansowych, to może warto zainwestować w serwer WWW i raz na zawsze pozbyć się problemów z brakiem miejsca na rozbudowę strony internetowej? Każdy szanujący się Baran nie może przecież pozostawać w tyle za innymi polskimi internautami, zwłaszcza, że ich liczba wciąż rośnie. Aby skuteczniej zadbać o zdrowie, trzeba być może będzie odłożyć do lamusa przestarzały sprzęt komputerowy - zawiera on przecież tyle szkodliwych dla organizmu substancji.

W maju dla Barana:

 • witryna - Bractwo Sith

 • książka - Rozbudowa i naprawa komputerów PC. Wydanie XVI

 • gra - Psychonauts Demo

 • porada - Dekoder DVD - jest czy nie?

 • plik - DivxToDVD 0.52.99

  BYK (21.04 - 21.05)

  Horoskop - Maj 2005

  W tym miesiącu Byki mają duże szanse na poprawę statusu towarzyskiego, co przełoży się także na umocnienie ich pozycji zawodowej. Warto jednak zachować ostrożność, zwłaszcza w wydatkach - osoby spod tego znaku powinny unikać szaleństwa wiosennych zakupów. W sprawach intymnych dla Byków zapanuje w maju upragniona stabilizacja - po małych miłosnych zawirowaniach w kwietniu, odpoczynek wyjdzie im tylko na dobre! Relaks nie może jednak trwać w nieskończoność - już pod koniec miesiąca uwagę Byków przykuje kilka nie cierpiących zwłoki spraw. Lepiej więc nie planować na ten czas wypoczynku - głowy Byków i tak zaprzątnięte będą przez pracę, więc z relaksu nici...

  Ratunek dla zagrożonego portfela jest na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko zwrócić uwagę na darmowe oprogramowanie open source - przedsiębiorcze Byki mogą być pewne, że Linux w połączeniu z OpenOffice przyniesie im upragnione oszczędności. Tym bardziej ucieszy ich wiadomość o matematycznym kalkulatorze, który okaże się niezwykle pomocny we wszelkich obliczeniach.

  Wydatki Byków jednak nie ominą - zwłaszcza jeśli zdecydują się one na zakup nowego chipsetu Nvidii.

  W maju dla Byka:

 • witryna - Dark Ages

 • książka - Techniki obróbki zdjęć cyfrowych w 40 ujęciach

 • gra - 1944: Battle of the Bulge Demo

 • porada - Ukryta nazwa użytkownika

 • plik - SpamFighter PRO 3.4.8

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Horoskop - Maj 2005

  Pierwsze majowe przykazanie dla Bliźniąt to 'zadbać o nadwątlone zdrowie' - a tu bardzo pomocny będzie wypoczynek na świeżym powietrzu (wszak zbliża się długi weekend) . Dzięki spacerom w majowym słońcu Bliźnięta szybko zapomną o dokuczliwościach zimy i obudzą się z przedłużającego się zimowego odrętwienia. A czas ku temu najwyższy bowiem już w drugiej połowie miesiąca staną przed nimi nowe, głównie zawodowe, wyzwania. Końcówka miesiąca będzie też bardzo gorąca dla wszystkich osób spod tego znaku, które uczą się lub uczestniczą we wszelkiego rodzaju kursach i szkoleniach. Zalecamy zatem mobilizację i koncentrację na egzaminach, w szczególności tych typowo praktycznych, jak np. egzamin na prawo jazdy.

  Choć Bliźnięta nie powinny forsować osłabionego chłodami zdrowia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wycisnęły maksymalną wydajność ze swojego komputera. Bardzo pomocne mogą okazać się tu nowe, szybkie układy pamięci. Osoby spod tego znaku powinny jednak pamiętać, że sprzęt też ma swoje ograniczenia i trzeba należycie dbać o jego konserwację - nikt przecież nie chce, aby jego twardy dysk zbyt szybko uległ awarii.

  Jeżeli w obawie przed ryzykiem uszkodzenia swego komputera Bliźnięta zrezygnują z eksperymentów ze sprzętem, mogą z powodzeniem zdecydować się na przetestowanie nowego komunikatora internetowego. Może warto czasem zaryzykować i wypróbować nowatorskie rozwiązania?

  W maju dla Bliźniąt:

 • witryna - Fizyka oświeca świat

 • książka - Delphi 2005. Ćwiczenia praktyczne

 • gra - Championship Manager 5 Demo

 • porada - Nowa nazwa dla Kosza

 • plik - Virtual CD 7.0.0.1

  RAK (22.06 - 22.07)

  Horoskop - Maj 2005

  W maju osoby spod znaku Raka powinny wykorzystać korzystny układ planet do pomyślnego zakończenia wszystkich zawodowych projektów. Dzięki stanowczym i śmiałym decyzjom zyskają uznanie współpracowników. W tym miesiącu nie powinny natomiast przywiązywać zbyt wielkiej uwagi do nowych znajomości. Choć pod koniec maja osoby spod tego znaku mogą zafundować sobie urlop i doładować nadwątlone akumulatory - co będzie doskonałą okazją do nadrobienia towarzyskich zaległości - powinny jednak koncentrować się raczej na odnowieniu starszych kontaktów. Przypadkowe spotkanie ze znajomym ze szkoły, studiów, czy... z pracy może zaowocować wieloma korzyściami. Także finansowymi...

  Urlop pod koniec maja może się bardzo przydać - Raki muszą bowiem pamiętać, że już wkrótce startuje usługa Windows Update. Przy tej okazji warto być przygotowanym na wszelkie niespodzianki, a w szczególności wystrzegać się wszelkich wirusów i robaków - zwłaszcza tych blokujących dostęp do witryn antywirusowych.

  Warto też zaplanować przyszłość swojego komputera - może nadchodzący system Longhorn jest tym, czego tak długo szukały wszystkie Raki?

  W maju dla Raka:

 • witryna - Polski eBay

 • książka - SZTUKA PERSWAZJI, czyli język wpływu i manipulacji

 • gra - Taxi 3: eXtreme Rush Demo

 • porada - Szyfrowanie plików - łatwy dostęp do komend

 • plik - K-Lite Codec Pack Full 2.46

  LEW (23.07 - 22.08)

  Horoskop - Maj 2005

  Lwy lubią ryzykować - zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. O ile jednak w pracy opłacą się im hazardowe zagrywki (może nawet zaowocują podwyżką!), o tyle w sprawach sercowych lepiej zachować umiar. Druga połowa miesiąca będzie dla Lwów dobrym momentem na przemyślenia i podsumowania - warto zatrzymać się na chwilę i przeanalizować stan związku. Dobrą okazją do tego stanie się wycieczka na łono przyrody. Osoby spod tego znaku nie powinny jednak dać się porwać sportowemu szaleństwu. W maju będą bowiem podatne na drobne kontuzje, urazy czy przeziębienia. Podczas wszelkich bliższych czy dalekich wypraw zalecamy zatem daleko idący rozsądek.

  Strata orientacji w terenie to chyba najgorsze, co może się zdarzyć podczas rekreacyjnych wypraw poza miasto - jednak dzięki specjalnej wyszukiwarce hoteli, wszystkie Lwy będą mogły łatwo odnaleźć drogę do cywilizacji. Trudno się dziwić, że osoby spod znaku Lwa czują się wspaniale tropiąc i obserwując... Jak jednak poświęcić się tym rozrywkom po powrocie do biura? To proste - można teraz szpiegować i tropić w Internecie!

  W chwilach poważnych przemyśleń każdy Lew powinien mieć przy sobie odtwarzacz muzyczny z 20 GB miejsca na dysku. Dzięki temu będzie mógł w każdej chwili posłuchać nagrań pasujących do aktualnego nastroju (co bardzo przyda się podczas emocjonalnej huśtawki, która dotknie co bardziej wrażliwe Lwy pod koniec maja)

  W maju dla Lwa:

 • witryna - GSM Arena

 • książka - HTML, XHTML i CSS. Biblia

 • gra - Trackmania Sunrise English Demo

 • porada - Zwiększ zasób pamięci podręcznej DNS

 • plik - Dowcip 2.0.0

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Horoskop - Maj 2005

  Zapowiada się kolejny burzliwy miesiąc - zwłaszcza na jego początku Panny będą musiały zmierzyć się z kilkoma problemami natury osobistej. Przełoży się to niekiedy na nie najlepsze stosunki w pracy. Dobrze jest jednak czasem zaufać współpracownikom i skorzystać z ich dobrych rad. Niespokojny okres nie potrwa długo - najpóźniej w trzeciej dekadzie maja uda się wszystko załagodzić. Ćwiczenia na świeżym powietrzu pomogą osobom spod tego znaku odzyskać nadwątloną, wewnętrzną równowagę. Lepiej jednak poszukać miejsca do wypoczynku w pobliżu domu - zmęczenie raczej nie będzie sprzyjało dłuższym podróżom.

  Nadszarpniętą kondycję Panny powinny szybko zregenerować. Do tego czasu nie powinny zbytnio się przemęczać, nie brać pracy do domu i nie nosić ciężkich przedmiotów. To ostatnie zadanie będzie tym bardziej łatwe do wykonania, im szybciej wyposażą się w supercienki aparat cyfrowy. Skołatane nerwy ukoi także lekko uruchamiający się system operacyjny.

  A może czas wreszcie przesiąść się na Linuksa?

  W maju dla Panny:

 • witryna - Ojciec Święty

 • książka - Linux. Praktyczny kurs

 • gra - XTM2 Demo

 • porada - Zostaw mój pulpit!

 • plik - Delete Doctor 2.1