Horoskop - Maj 2006

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Maj może okazać się dla Baranów wyśmienitym miesiącem do rozpoczęcia poszukiwań stałego, płatnego zajęcia, lub zmiany miejsca pracy. Niestety, osoby spod tego znaku, które już w tym miesiącu zamierzają przeznaczyć pewną kwotę pieniędzy na opłacenie zagranicznego urlopu bądź wakacyjnej wycieczki, powinny jeszcze się wstrzymać. Najważniejsze w końcu jest utrzymanie stabilizacji finansowej. Majowe słońce sprzyjać również będzie wszelkim partnerskim związkom, o ile tylko zodiakalnym Baranom praca i zawodowe obowiązki nie przesłonią innych przyjemności. Jeśli już o tym mowa, to niektóre osoby spod tego znaku odkryją w maju uroki orientalnej lub indyjskiej kuchni - nowe doznania kulinarne powinny znacząco przyczynić się do poprawy nastroju i odpędzić wszelkie troski. Zmiana diety powinna też korzystnie odbić się na kondycji fizycznej i samopoczuciu - odrzucenie wysokokalorycznej polskiej kuchni, a przynajmniej wzbogacenie jej o nowe smaki pozwoli zrzucić nieco zbędnych kilogramów i nabrać sił - w końcu sezon urlopowy już wkrótce.

Majowe słońce, wysokie temperatury i coraz dłuższe dni na pewno będą sprzyjać zwiększeniu aktywności fizycznej. Obawiamy się jednak, że zodiakalne Barany i tak trudno będzie wyciągnąć z domu - osoby spod tego znaku znane są przecież ze swego uporu i nic i nikt nie będzie w stanie oderwać je od komputera, jeśli będą właśnie oglądać ulubiony program internetowej telewizji.

Jeżeli Barany mimo wszystko zaczną planować urlop w maju, będzie to oznaczać, że poważnie podchodzą do sprawy i zamierzają w pełni wykorzystać czas wolny od pracy. Zagraniczne wojaże warto byłoby jeszcze uwiecznić na zdjęciach lub filmach. Gdyby osoby spod tego znaku nie wiedziały jaki aparat zabrać ze sobą w podróż, lista wyróżnień dla najlepszego sprzętu fotograficznego w Europie być może okaże się pomocna. Nowe "cyfrówki" pojawiają się zresztą codziennie, niektóre z nich umożliwiają już nawet nagrywanie wideo HD.

BYK (21.04 - 21.05)

Mimo dość nieoczekiwanego pogorszenia pogody w pierwszym tygodniu maja, dalsza część miesiąca powinna upłynąć pod znakiem wysokich temperatur. Nie mówimy tu wyłącznie o pogodzie - ożywieniu może ulec także sytuacja w związku partnerskim. Bykom w maju nie w głowie praca i obowiązki - osoby spod tego znaku większość czasu będą spędzać na oddawaniu czci bogini miłości, a w przypadku Byków samotnych - na zalotach. A obiektów westchnień może być nawet kilka... Zbytnie folgowanie w tej materii może doprowadzić rozrzutne Byki na skraj bankructwa, wobec czego w ostatniej dekadzie miesiąca niezbędne będzie zaciśnięcie pasa i ograniczenie nocnych eskapad do klubów czy kawiarni. Co ciekawe, właśnie w tym okresie planety będą mieć najkorzystniejszy wpływ na zdrowie zodiakalnych Byków, które odczują przypływ sił witalnych i zastrzyk energii, jednak z powodów opisanych powyżej nie będą raczej mogły dać im upustu.

Zaciśnięcie pasa i ograniczenie wydatków pozwoli rozrzutnym Bykom zaoszczędzić nieco funduszy na rozbudowę i modernizację komputera, np. zakup procesora, o jakim rok temu mogły tylko marzyć -prawo Moore'a, mimo wszystko wciąż obowiązuje. Pytanie tylko, jak długo?

Wydajne procesory dla graczy kosztują tyle, ile średniej klasy komputer. Warto więc zastanowić się, który zakup bardziej się opłaca. Tymczasem, nabycie odpowiedniej maszyny utrudnia kolejna kwestia - czy nadchodzący system operacyjny Microsoftu, Windows Vista, zadziała na nim bez problemów? Użytkownicy nielegalnych kopii systemu (choć wierzymy, że wśród Byków ich nie będzie), nie mają się czym martwić - nie dla nich Vista w pełnej krasie.

BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

Jeśli osoby spod znaku Bliźniąt nie rozpoczęły jeszcze wiosennej kuracji odchudzającej, maj to naprawdę najwyższy czas. Wybór sposobu na pozbycie się nadwagi pozostawiamy samym zainteresowanym, radzimy jednak uwzględnić dużo ruchu na świeżym powietrzu (pora wyciągnąć rower z piwnicy!) oraz wyeliminować potrawy obfitujące w tłuszcze nasycone z diety. Zapewniamy, ze wysoka kondycja fizyczna wpłynie na poprawę i tak już dobrej formy intelektualnej. Przed zodiakalnymi Bliźniętami rysuje się bowiem szansa na zyskanie względów przełożonych dzięki wysokim kompetencjom i kwalifikacjom w wykonywanym zawodzie. Może warto nawet zastanowić się nad założeniem własnej firmy? Na niwie uczuciowej zanosi się na miesiąc zdecydowanie bardziej udany dla Bliźniąt pozostających w stałych związkach - w ich przypadku uczucie do partnera (partnerki) z nadejściem maja znów nabierze rumieńców. Bliźnięta samotne na swoją "drugą połowę" będą jeszcze musiały poczekać...

Ruch będzie Bliźniętom potrzebny szczególnie w sytuacji, gdy osoby te spędzają dużo czasu przed monitorem komputera. Na pewno wiele razy niektóre Bliźnięta cierpiały bóle pleców, mięśni, zmęczenie oczu, wywołane zbyt długą pracą przy komputerze. Niestety, komputer zabija... powoli, ale proces ten można skutecznie opóźnić, dzięki rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi.

Trudno jednak oderwać się od komputera, zwłaszcza gdy hordy potworów ulegają masowej anihilacji, a wirtualna rzeź odbywa się płynnie i bez przestojów dzięki superwydajnemu układowi graficznemu, np. ATI Quad CrossFire. Warto jednak pamiętać, że wielogodzinne sesje przed komputerem, w myśl zasady "granie w Quake powoduje raka i choroby serca", mogą fatalnie odbić się na zdrowie, o czym już była mowa powyżej.

RAK (22.06 - 22.07)

Zodiakalne Raki okażą się w maju prawdziwymi wulkanami energii. Żadne wyzwanie nie będzie stanowić dla nich przeszkody, co więcej - z większością zadań i obowiązków w miejscu pracy osoby te powinny uporać się przed wyznaczonym terminem. Dzięki temu, Raki nie będą musiały pracować w weekendy lub zostawać po godzinach, co pozwoli pełniej cieszyć się czasem wolnym oraz uniknąć zbędnych stresów. W przypadku Raków radykalna zmiana diety jest w maju raczej niemile widziana - organizm może teraz potrzebować przede wszystkim racjonalnego odżywiania się, witamin i minerałów. O kondycję organizmu można na szczęście dbać w inny sposób, dlatego stanowczo doradzamy częste wizyty na siłowni bądź w klubie fitness. Jednocześnie ostrzegamy, aby nie przetrenować się na samym początku - zbyt wielkie obciążenia nienawykłego do wysiłku organizmu mogą zakończyć się naderwaniem mięsni lub inną groźną kontuzją. Gdyby jednak doszło do pechowego urazu, Raki znajdą oparcie w ukochanej osobie...

Tak się zwykle składa, że sporym powodem do nerwowości i źródłem stresów jest konieczność reinstalacji systemu operacyjnego, wynikająca np. z totalnego zawirusowania komputera. Mozolnie instalowane programy odchodzą wtedy w niebyt. Zodiakalne Raki powinny więc zaopatrzyć się w stosowny pakiet startowy - czyli listę programów niezbędnych po reinstalacji Windows.

Mimo ogromnej różnorodności oprogramowania obecnie dostępnego w sprzedaży bądź do pobrania w Internecie, okazuje się, że większość użytkowników korzysta z tych samych zestawów narzędzi. Przeciętny polski internauta używa np. Windows XP i Internet Explorera 6.x. Dobrze chociaż, że użytkownicy coraz częściej decydują się na zakup oprogramowania, a nie instalowanie pirackich wersji - tym samym piractwo wśród młodzieży spada.

LEW (23.07 - 22.08)

Osoby spod znaku Lwa pozostające w stałym związku powinny w maju zadbać o to, aby partner poczuł się potrzebny i kochany. Miesiąc ten, jak żaden inny, sprzyja okazywaniu uczuć i nawiązywaniu bliskich emocjonalnych więzi. Układ gwiazd sugeruje zatem, aby zodiakalne Lwy, zwłaszcza te, które niezbyt lubią okazywać swoje uczucia i uzewnętrzniać się nawet w towarzystwie najbliższych, zrzuciły wreszcie pancerz i przestały ciągle zgrywać twardzieli. Uprzedzamy, ze nie powinno to być przesadnie trudne, bowiem w maju nie zanosi się na to, aby pojawiły się jakiekolwiek poważne problemy. W połowie miesiąca może okazać się jedynie konieczny zakup nowego sprzętu gospodarstwa domowego lub kosztowna naprawa starego. Brak stresujących sytuacji i napięć pozwoli Lwom czerpać wiele przyjemności z pięknej, ciepłej majowej pogody - dużo ruchu na świeżym powietrzu i odpowiednia ilość snu zdecydowanie korzystnie odbije się na samopoczuciu osób spod tego znaku.

Idące z duchem czasów Lwy mogą spróbować zakupów przez Internet. Metoda to wygodna i bezpieczna, choć niekiedy wymagająca orientacji w przepisach i znajomości prawa. Lepiej więc zawczasu zapoznać się z prawami i obowiązkami klienta e-sklepu, aby nie być zmuszonym do wynajmowania adwokata.

Podążanie za modernizacyjnym duchem XXI w. może być trudne, wyczerpujące i przede wszystkim kosztowne - trzeba będzie wysupłać ze skarbonki ostatni grosz, aby pozwolić sobie na zakup pierwszego w Polsce notebooka z napędem HD DVD. "Wojna formatów", czyli starcie HD DVD i Blu-ray jeszcze przez jakiś czas pozostanie nierozstrzygnięte - zdaniem analityków DVD rządzi, a HD DVD i Blu-ray są za drogie. Dlatego właśnie zakup urządzeń wspierających tylko jeden z wymienionych formatów może okazać się przedwczesne.

PANNA (23.08 - 22.09)

la zodiakalnych Panien maj może okazać się nienajlepszym miesiącem na podejmowanie ważnych z finansowego punktu widzenia decyzji. Na poprawę zasobności portfela nie ma co specjalnie liczyć, więc ta dość przygnębiająca wizja może skłonić Panny do czynów nieodpowiedzialnych i nieprzemyślanych. Nie zabraniamy wizyt w kasynach bądź obstawiania zakładów sportowych, zalecamy jednak wstrzemięźliwość - ryzyko nie zawsze popłaca. Pomijając kwestie finansowe, maj może okazać się dla osób spod znaku Panny całkiem udanym miesiącem. W sprawach sercowych zapanuje pełne zrozumienie z partnerem, być może uda się również nawiązać nić porozumienia z przyjacielem bądź koleżanką, z którymi ostatnio nie układało się najlepiej? Ciepła wiosenna pogoda na pewno skłoni Panny do częstych wypadów za miasto - nigdzie nie odpoczywa się od wielkomiejskiego zgiełku tak dobrze, jak na łonie przyrody. Może takie wycieczki, np. do lasu, zakończą się udanym grzybobraniem, co z kolei pomoże wzbogacić nieco dietę?

Ważną decyzją, przed którą być może staną w maju Panny, okazać się może zmiana systemu operacyjnego. Zwłaszcza te Panny, które nie chciałyby wydawać pieniędzy na ostatnią jak na razie wersję Windows, XP, mogą zainteresować się jedną z dystrybucji Linuksa. Wydana ostatnio Fedora 5 zbiera przychylne recenzje użytkowników, może warto więc rozpocząć przygodę z Linuksem od tej właśnie dystrybucji?

Kwestia przesiadki na system spod znaku pingwina bądź częstsze korzystanie z open sourceowych aplikacji wcale nie jest tak błahą, jak się wydaje. Okazuje się bowiem, że dzięki open source nawet Polska mogłaby przegonić USA. Trzeba tylko uważać na coraz sprytniejszych cyber-przestępców. Ci osobnicy posuną się do wszystkiego, nawet do stworzenia dwuplatformowego wirusa (dla Linuksa i Windows), aby tylko utrudnić życie użytkownikom.