Horoskop - Maj 2007

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.III - 20.IV)

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, w maju na trwałe zawita do nas wiosna - co więcej, piąty miesiąc roku może dać przedsmak nadchodzących letnich upałów. Poprawie pogody (chociażby w porównaniu z wietrznym kwietniem) nie zawsze towarzyszyć będzie zwyżka temperatury uczuć. Czyżby zodiakalne Barany rozleniwiły się do tego stopnia, że brak im werwy do pielęgnacji partnerskiego związku bądź poszukiwania swojej "drugiej połówki"? Sądzimy, że nie, o czym świadczą dobre wyniki finansowe - stan konta pozwala z nadzieją wypatrywać nadchodzącego okresu urlopowego, w czasie którego być może uda się odpocząć poza granicami kraju. Pierwsza połowa maja także upłynie pod znakiem przerwy w pracy - długi majowy weekend stanie się wymarzoną okazją do ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta. Zalecamy spędzenie przynajmniej dwóch dni na łonie przyrody - pozwoli to wyciszyć się, uspokoić i oczyścić organizm.

Jednym z bardziej interesujących symptomów panującej za oknem wiosny może być... nowy system operacyjny, pod kontrolą którego pracuje nasz komputer. Idealnie na tą porę roku nadaje się Mandriva Spring, czyli wersja 2007.1 popularnej dystrybucji Linuksa. System zapewnia szerokie dostęp do multimediów, dzięki czemu zodiakalne Barany nie będą miały problemów ze zorganizowaniem sobie czasu w trakcie długiego majowego weekendu.

Barana - komputerowego maniaka - zapewne będzie trudno oderwać od monitora. Niektóre osoby spod tego znaku mają bowiem od dawna zaplanowany czas wolny na najbliższy miesiąc, np. obejrzenie wszystkich filmowych zaległości z domowej kolekcji "divx'ów" lub pobranie najśmieszniejszych filmów z YouTube na dysk komputera. Zabawnych produkcji w tym społecznościowym serwisie znajduje się bez liku (nasi faworyci to parodie informatyczne), niektóre jednak mogą wywołać oburzenie, zwłaszcza koronowanych głów państw.

BYK (21.IV - 21.V)

Zachęcone panującą za oknem piękną majową pogodą, osoby spod znaku Byka znajdą wreszcie w tym miesiącu odpowiednią motywację i wystarczająco dużo samozaparcia, aby ruszyć się z domu dalej, niż po zakupy i inaczej, niż środkiem transportu miejskiego. Przy odrobinie szczęścia maj upłynie zodiakalnym Baranom pod znakiem dbania o formę, spacerów, przejażdżek rowerowych, a być może i zainteresowania jakimś sportem ekstremalnym. W sprawach uczuciowych nadarzy się stosowny moment na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i nieporozumień z partnerem - ponowne budowanie wzajemnej więzi i zaufania może być znakomitą okazją do poznawania się na nowo z ukochaną osobą. W sprawach zawodowych Byki będą zmuszone odpowiednio gospodarować energią, gdyż realizacja zbyt wielu projektów na raz może zakończyć się niepowodzeniem. Zdecydowanie lepiej skoncentrować się na jednym, najważniejszym zadaniu, pozostałe, mniej ważne odkładając na późniejszy termin. Stan konta w maju nie zmusi bowiem do większego wysiłku zawodowego.

Dla zodiakalnych Byków planujących dłuższe eskapady przydatne mogą okazać się lokalizatory internetowe (serwisy mapowe), pomocne nie tylko w odnajdywaniu drogi, ale i w znalezieniu sklepu, kina czy pizzerii. Niestety nie zawsze są to usługi dopracowane, a z uwagi na występujące w nich niedoróbki, korzystanie z nich może porządnie poprawić humor. Chociaż czasem nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać.

Nie do śmiechu będzie na pewno użytkownikom, którzy zdecydują się na zakup stacjonarnych odtwarzaczy HD DVD, a format ten ostatecznie przegra rynkową batalię o klienta z Blu-ray. Drugi z wymienionych wysuwa się na razie na prowadzenie - przynajmniej filmy na tych nośnikach są częściej kupowane. Producenci sprzętu, pragnąc i sobie zostawić furtkę bezpieczeństwa, wprowadzają więc odtwarzacze hybrydowe, obsługujące oba standardy.

BLIŹNIĘTA (22.V - 20.VI)

Piąty miesiąc roku zodiakalne Bliźnięta powitają z nadzieją - głównie na stabilizację w życiu zawodowym. Niektóre z osób spod tego znaku będą przejawiać zmęczenie niepewnością zatrudnienia, która nie zawsze będzie rekompensowana przez nienajgorsze zarobki. Życie toczyć się będzie w szybkim tempie, co także może sprawiać Bliźniętom pewne kłopoty, głównie z koncentracją, co może prowadzić do przeróżnych, niekiedy zabawnych, wpadek i pomyłek. Osoby spod tego znaku powinny popracować również nad asertywnością - stanowczość, pewność siebie oraz, co ważne, pewność co do raz podjętych decyzji, mogą znacząco zmienić stosunek do zodiakalnych Bliźniąt wśród osób z najbliższego otoczenia, ale nie tylko. Życie miłosne nie stanie raczej pod znakiem romantyzmu, jednak partnerzy osób spod znaku Bliźniąt zawsze będą mogli liczyć na ich czułość i empatię.

Zestresowane Bliźnięta powinny każdą możliwą chwilę wykorzystać na odpoczynek, a już z pewnością ograniczyć czas, jaki poświęcają na pracę w domu, po godzinach (o ile nie wymaga tego absolutna konieczność). Czas wolny od pracy lepiej spędzić rozwijając hobbystyczne zainteresowania, doskonaląc zdolności (np. umiejętności informatyczne lub talent artystyczny). W tym ostatnim pomocni mogą okazać się darmowi konkurenci Photoshopa - webowe aplikacje do edycji i obróbki grafiki.

Ku takim alternatywom - mimo, iż uboższym w funkcje, ale jednak darmowym - może pchnąć Bliźnięta wiadomość, iż najnowsze wersje pakietów Adobe Creative Suite 3 dla grafików i webdesignerów mogą być w Europie dwa razy droższe niż w USA. Aby w pełni korzystać z zalet aplikacji graficznych, bez względu na jej licencję, warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiedni monitor. Mnogość dostępnych urządzeń nakazuje więc uważną lekturę testów monitorów.

RAK (21.VI - 22.VII)

Osoby spod znaku Raka niezwiązane z nikim poważniejszą więzią uczuciową nie będą w tym miesiącu z przesadnym zaangażowaniem dążyć do zmiany tego status quo. Przyjacielsko-koleżeńskie relacje z osobami z najbliższego otoczenia będą w większości przypadków stanowić wystarczającą formę kontaktów. Część zodiakalnych Raków, które mogą pochwalić się już dłuższą intymną znajomością, wykaże się tendencją do przedmiotowego traktowania partnera. Czyżby była to oznaka rutyny i stagnacji? Zalecamy ostrożność w doborze słów, bo i one mogą boleśnie zranić. Podobnie w życiu zawodowym - każde działanie, każda akcja, powinny być należycie przemyślane. Bądź co bądź, jesteśmy rozliczani z efektów i osiągnięć, ale porażki i niepowodzenia w równym stopniu decydują o rozwoju kariery, co i sukcesy. W tym miesiącu zodiakalnych Raków na pewno nie będzie można nazwać oszczędnymi - skala wydatków mocno odbije się na zasobności portfela.

Komputerowi maniacy spod znaku Raka, którym nie tęskno do nawiązania poważniejszej znajomości, nie powinni mieć w tym miesiącu problemów z zagospodarowaniem nadmiaru wolnego czasu. Wybór odpowiedniej metody chłodzenia karty graficznej, poprzedzony oczywiście kompleksowymi testami, może dostarczyć zajęć na wiele godzin. Znalezienie odpowiedzi na pytanie, co jest lepsze: radiator+wentylator czy ciecz chłodząca, nie jest bowiem tak proste, jak się wydaje z pozoru.

Nie wierzymy jednak, aby zodiakalne Raki były całkowicie nieczułe na wdzięki płci przeciwnej, zwłaszcza gdy wiosna w pełni. Może chociaż internetowy konkurs piękności przekona Raki by wyjść z domu, na imprezę czy do pubu i spróbować sił w miłosnych podchodach. Potem będzie można opublikować swoje wspomnienia w postaci wideoreportażu na YouTube - jak wskazują badania, kobiety rzadziej odwiedzają tego typu serwisy.

LEW (23.VII - 22.VIII

W maju zodiakalnym Lwom raczej trudno będzie o mobilizację do większego wysiłku. Nie będzie to dobry okres na rozpoczynanie kolejnych ambitnych projektów, ani tym bardziej na zmianę pracy. Pogoda dopisze, zatem i osoby spod tego znaku częściej niż dotychczas będą bujać w obłokach, snując plany urlopowe oraz marzyć o upragnionym odpoczynku. O wiele lepiej będzie się Lwom powodzić na niwie uczuciowej oraz ogólnie w kontaktach z innymi ludźmi. O poprawie relacji w związku partnerskim zadecydować może wsłuchanie się w głos partnera, szanowanie jego opinii i dostrzeganie jego potrzeb. Osoby spod tego znaku będą często udzielać się towarzysko i nawiązywać nowe znajomości. Może się to odbić niekorzystnie na finansach - towarzyskie Lwy dadzą się w tym miesiącu poznać jako dobrzy koledzy "z gestem", co na pewno przysporzy im barowych przyjaciół, ale poważnie nadweręży budżet.

W utrzymywaniu nowych znajomości niezastąpione są już dziś telefony komórkowe - chociaż może lepszym określeniem dla współcześnie produkowanych tego typu urządzeń było by: minikomputer przenośny. To właśnie bogate funkcje komunikacyjne oraz wszechstronne możliwości multimedialne nowych "komórek" zachwalane są najgłośniej.

Być może w niedalekiej przyszłości korzystanie z takich multimedialnych maleństw stanie się jeszcze łatwiejsze, zwłaszcza gdy rozwój technologii wyeliminuje konieczność manualnej obsługi urządzeń elektronicznych. Bill Gates wieszczy bowiem, iż standardową klawiaturę zastąpi funkcja rozpoznawania mowy. Nie wydaje się jednak na razie, aby mobilne urządzenia stanowiły w przyszłości sposób na wygodne oglądanie wideo, nawet jeśli będą wyposażane w takie cuda techniki jak - miniekrany z kontrastem 2000:1.

PANNA (23.VIII - 22.IX)

Zodiakalne Panny nie będą w maju skore do współpracy z innymi, co więcej - ich zachowanie będzie w dużej mierze nacechowane egoizmem. Ów brak porozumienia może często prowadzić do konfliktów, zaogniających i tak nienajlepszą ostatnimi czasy atmosferę w miejscu pracy. Apelujemy także o szybkie rozwiązywanie wszelkich sporów, bez względu na osobiste animozje - nie od dziś bowiem wiadomo, iż praca w zespole bywa bardziej efektywna niż samotna. Należy się jednak spodziewać, że niektórym Pannom może być trudno pozbyć się swoich indywidualistycznych nawyków. Osoby spod tego znaku powinny dodatkowo uważać na to, aby konfliktów nie przenosić z miejsca zatrudnienia do domu. Domowe pielesze mogą okazać się w tym miesiącu jedynym miejscem, gdzie Panny będą zdolne do jakiegokolwiek odpoczynku. W życiu intymnym zapowiada się miesiąc spokoju i stabilizacji, ubarwiony z rzadka drobnymi przyjemnościami. Jednak dzięki takim błahostkom też można stworzyć trwałe podwaliny pod udany związek.

Osoby spod znaku Panny, które chcą w sprawach zawodowych wykazywać się jeszcze większą efektywnością, powinny zawsze pamiętać o aktualizacjach systemu operacyjnego oraz programów antywirusowych i antyszpiegowskich. Pewnym remedium na bolączki związane z działaniem Visty może być pierwszy zbiorczy pakiet poprawek dla systemu Windows Vista - Service Pack 1 Preview Pack, który niedawno pojawił się w Sieci. Ostrzegamy jednak, iż nie jest to rozwiązanie dla początkujących użytkowników...

Wysokie temperatury nie będą już tak korzystnie oddziaływać na wydajność, zarówno zodiakalnych Panien, jak i ich sprzętu komputerowego, który i tak wydziela zwykle dużo ciepła. Dodatkowe stopnie Celsjusza mogą okazać się zabójcze. Pomysłowość wytwórców bywa jednak zaskakująca - dla użytkowników notebooków często korzystających ze swoich maszyn w ekstremalnych warunkach znajdzie się np. chłodząca podstawka. Pomysłowe są także metody sygnalizowania przez specjalistów ds. zabezpieczeń problemów bezpieczeństwa informatycznego, jak choćby konkurs na włamanie do MacBooka Pro, z nagrodą 10 tys. USD.