Horoskop - Marzec 2006

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Zodiakalne Barany już na początku miesiąca odczują, jak natura po zimowych chłodach budzi się do życia. Oznakami nadchodzącej wiosny będzie u osób spod tego znaku niewątpliwie wzmożona aktywność towarzyska. Zarówno przyjęcia u znajomych, jak i wspólne wyjazdy rekreacyjne poza miasto staną się wyśmienitą okazją do nawiązania nowych obiecujących znajomości. Baranom, które pozostają w stałym związku także zalecamy zwiększenie aktywności - najlepszą metodą na otrząśnięcie się z zimowego marazmu będą w marcu częste wypady do kina, teatru bądź na inne wydarzenia kulturalne. Oby tylko wystarczyło na to wszystko środków finansowych - zwłaszcza w ostatniej dekadzie miesiąca trzeba będzie zadbać o stan budżetu. Coraz cieplejsze dni i słońce coraz częściej przezierające zza chmur natchnie jednak Barany do wzmożonego wysiłku w pracy, co na pewno przyniesie osobom spod tego znaku wymierne korzyści finansowe. Barany uczące się mogą zaś liczyć na mały prezent od dziadków...

Kino, teatr i inne kulturalne rozrywki efektywnie pomogą pozbyć się resztek zimowej ospałości, jednak sądzimy, iż zodiakalne Barany - zapaleni gracze komputerowi - powitają wiosnę w pełni sił intelektualnych. Najnowsze badania dowodzą bowiem, iż Quake'owcy są sprawniejsi psychicznie. Miłośnikom dobrych filmów, którzy nie mają czasu na wypady do kina, pozostaje zawsze kino nie-domowe, czyli przenośny odtwarzacz wideo.

Zastrzyk gotówki, czy to prezent czy premia w pracy, zawsze się przyda. Prawdziwą sztuką jest jednak spożytkować pieniądze właściwie. A sposobów na najlepiej wydane 1000 zł jest co najmniej kilka.

witryna - Skazany na Żonę

książka - "PHP. Rozmówki"

gra - GODS: Lands of Infinity Demo

porada - Instalowałeś trial Microsoft Office, a teraz masz problem z pełną wersją?

plik - BitTorrent 4.4.1

film - Robot w rodzinie

BYK (21.04 - 21.05)

Im bliżej wiosny, tym bardziej niektórym zodiakalnym Bykom doskwierać będą przedłużające się zimowe chłody. Początek marca może bowiem przynieść niespodziewane ochłodzenie, co nie wpłynie korzystnie na samopoczucie osób spod tego znaku. Nic dziwnego - organizm ma już dość mrozów. Mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych, zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca, Byki powinny "wziąć się w garść", tym bardziej, że marzec może przynieść im kilka poważnych wyzwań, dotyczących m.in. dalszego rozwoju kariery, lub wyboru kierunku studiów - o takie sprawy trzeba zadbać odpowiednio wcześnie. W konsekwencji, osoby spod znaku Byka mogą w marcu nieco zaniedbać życie prywatne - zarówno rodzinie, jak i znajomym będą okazywać mniej uwagi. Może to prowadzić do nieprzyjemnych i niepotrzebnych spięć, zwłaszcza z życiowym partnerem, jednak wszystkie nieporozumienia uda się pomyślnie zażegnać.

W dalszej karierze zawodowej może pomóc znajomość zagadnień związanych z budową i działaniem komputerów oraz nowymi technologiami informacyjnymi. Bykom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z branżą IT, zalecamy przewrotnie start z wysokiego pułapu - zakup notebooka z SLI. Z jego pomocą odkrywanie świata tajników komputerów powinno przyjść łatwiej. W dodatku już wkrótce system Windows ma być bezpieczniejszy, co na pewno poprawi humory Bykom drżącym o bezpieczeństwo swoich domowych pecetów.

Skoro już mowa o systemach Microsoftu, w marcu zodiakalne Byki będą mogły zapoznać się z zaprezentowaną właśnie najnowszą - kompletną - wersją testową nadchodzącego OS-a koncernu, Visty.

witryna - UFO

książka - "Nagrywanie płyt CD i DVD. Leksykon kieszonkowy. Wydanie II"

gra - Age of Conan: Hyborian Adventures

porada - Błąd 0x00000050 Page_Fault_In_Non-Paged_Area w Windows XP

plik - Winamp Full 5.2

film - Prześwietlamy IE7 Beta 2

BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

Początek marca przyniesie Bliźniętom sporą dozę nerwowości i stresu, związanej zwłaszcza z natłokiem obowiązków w miejscu pracy bądź w szkole. Najlepszym sposobem na pozbycie się negatywnych emocji może okazać się metodyczne i systematyczne wykonywanie zaleceń przełożonych. Wiemy jednak, iż zodiakalne Bliźnięta to często osoby niepokorne, zadziorne, o buntowniczej osobowości, wobec czego dostosowanie się do wymogów zbyt surowego szefa może im przyjść z dużą trudnością. Zanosi się na poważne konfrontacje... Na szczęście sytuacja w życiu osobistym będzie diametralnie inna, gdyż to właśnie w towarzystwie ukochanej osoby spod znaku Bliźniąt będą mogły odnaleźć nieco spokoju i odpocząć po ciężkim dniu. Im więcej czasu spędzanego z partnerem, tym szybciej Bliźnięta odzyskają równowagę i pogodę ducha.

Jedną z najlepszych metod na pozbycie się negatywnych emocji nagromadzonych w wyniku spięć z przełożonym, jest długa gorąca kąpiel. Ale w dzisiejszych czasach nawet w wannie trzeba uważać na nieoczekiwanych, krwiożerczych towarzyszy. W budowie sielankowej atmosfery w związku partnerskim na pewno pomogą zaś drobne, ale co najważniejsze - nieoczekiwane - prezenty składane ukochanej osobie. Im bardziej gustowny prezent, jak choćby odtwarzacz MP3 w kształcie flakonika perfum, tym większe wrażenie...

Nawet najlepszy i najpiękniejszy odtwarzacz nie przyda się na nic, jeśli nie dysponuje się odpowiednią kolekcją muzycznych nagrań, którymi można by wypełnić pamięć urządzenia. Bliźnięta powinny jednak uważać, gdzie zdobywają "empetrójki". Np. w P2P pewne rzeczy wolno, za inne idzie się siedzieć.

witryna - Chuck Norris nigdy nie śpi. On tylko czeka.

książka - "Photoshop. Maskowanie i komponowanie"

gra - Monster Truck Fury Demo

porada - Skróty klawiszowe, które warto znać (porada *niksowa)

plik - World Cup 2006 Tournament Calendar

film - Sprawdzanie numeru IP

RAK (22.06 - 22.07)

Marzec upłynie zodiakalnym Rakom pod znakiem zamieszania i chaosu. W przypadku niektórych Raków będzie to wywołane niepokojem o przyszłość partnerskiego związku, w którym ostatnio nie układało się najlepiej. Z kolei w życiu zawodowym osoby spod znaku Raka mogą czuć się niepewnie z powodu niejasnych intencji niektórych współpracowników. Na szczęście układ planet sugeruje, że już w połowie miesiąca większość budzących niepokój kwestii powinna się rozstrzygnąć - jak zwykle najlepszym remedium w takich przypadkach będzie szczera rozmowa. Wystarczy znaleźć wspólną płaszczyznę komunikacji z partnerem bądź kolegami w pracy, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Na pewno znajdzie to odzwierciedlenie w poprawie wydajności w miejscu pracy bądź w szkole, jak też pozwoli ocieplić atmosferę uczuciowego związku, skoro przedłużająca zima niezbyt na to pozwala.

Zodiakalnym Rakom zalecamy nie bagatelizować żadnych sygnałów, mogących świadczyć na niekorzyść ich współpracowników, a nawet szkolnych kolegów, co do intencji których mają podejrzenia. Może się bowiem okazać, że siedzą tuż obok poszukiwanego listem gończym hakera lub internetowego złodzieja danych. Cyberprzestępca może być nawet groźniejszy od zwykłego, dlatego też nawet wydawałoby się - niegroźni - spamerzy, otrzymują wysokie kary za swoją przestępczą działalność.

A cyberprzestępcą zostać wcale nietrudno - wystarczy umiejętność korzystania z internetowej wyszukiwarki i każdy może zostać hakerem.

witryna - Konwersja plików filmowych

książka - "Kakuro. 127 oryginalnych łamigłówek liczbowych"

gra - Commandos Strike Force Demo

porada - Menu Start nawala po pierwszym uruchomieniu

plik - Skype 2.0.0.81

film - Przyspieszanie dysku twardego w Windows XP i 2003

LEW (23.07 - 22.08)

Nieoczekiwany powrót mrozów na początku marca będzie dla ciepłolubnych Lwów całkowitym zaskoczeniem. Osoby spod tego znaku, które nazbyt pochopnie zrzucą zimowe palta, czapki i rękawiczki, mogą narazić organizm na niebezpieczeństwo wirusowej infekcji. Jeśli tylko Lwy będą uważać na przypadkowe przeziębienia, ich zdrowie i witalność widocznie się poprawią. W sprawach finansowych nie zanosi się na zbytnie ożywienie - Lwy będą raczej musiały uważać, aby przesadnie nie uszczuplić portfela. Mamy tu na myśli zwłaszcza zodiakalne Lwice, które niekiedy dość łatwo padają ofiarami szybko zmieniającej się mody. W trosce o spokój pożycia w związku partnerskim zalecamy im więc ograniczenie liczby wyjść na zakupy. Wystarczy odrobina dobrych chęci, a gwarantujemy, iż zarówno panowie Lwy, jak i panie Lwice, spędzą w marcu wiele miłych chwil w towarzystwie kochanych osób.

Podejrzewamy, że paniom Lwicom trudno jednak będzie oprzeć się pokusie i nie kupić lekkiego, gustownego i... obitego miękką skórą komputera przenośnego. Oj, będzie się czym chwalić w gronie przyjaciółek. Laptop to jednak dość drogi sprzęt, więc może warto zainteresować się czymś mniejszym, ale równie imponującym - ultracienkim telefonem komórkowym z iTunes?

Miłe chwile w towarzystwie ukochanej osoby spędza się dość często oglądając ulubiony film czy też pamiątkowe nagrania okolicznościowe na płytach DVD. W dzisiejszych czasach nawet panowie Lwy, którzy znają się na sprzęcie elektronicznym jak mało kto, mają niemały problem z doborem najodpowiedniejszych urządzeń. Nic zresztą dziwnego, skoro w rankingach wydajności i przyjazności sprzętowi książęta deklasują cesarzy.

witryna - Legia Cudzoziemska

książka - "Alchemia manipulacji"

gra - TimeShift Demo

porada - Komputer na tapecie

plik - ATI Catalyst 6.2

film - Kupujemy kamerę cyfrową

PANNA (23.08 - 22.09)

Chociaż zima wciąż jeszcze trzyma się mocno, i najprawdopodobniej nie da łatwo za wygraną, zapobiegliwe Panny już w marcu zapragną odświeżyć nieco garderobę i zafundować sobie kilka eskapad po centrach handlowych w poszukiwaniu ubrań na nowy sezon. Gwiazdy mówią nam, iż będzie to wywołane potrzebą spożytkowania zapasu pozytywnej energii, jaka nagromadziły osoby spod tego znaku w przeciągu minionych zimowych miesięcy. Nadmiar energii można też przeznaczyć na uporanie się z zawodowymi lub szkolnymi obowiązkami - wszystkie kwestie z tym związane powinny się w marcu potoczyć bez większych problemów. Energii powinno Pannom także wystarczyć na wzbogacenie życia osobistego, przy czym zodiakalne Panny muszą pamiętać, że szczęściu trzeba pomagać - zaszywając się w domu i odrzucając zaproszenia na przyjęcia na pewno nie uda im się nawiązać interesujących znajomości.

Gdyby okazało się, że po całym dniu pracy, popołudniowych zakupów i wieczornej wizycie w kinie Panny wciąż kipiały energią, mogą zająć się konserwacją lub rozbudową domowego sprzętu komputerowego. Może to być np. testowanie konfiguracji peceta, czy będzie on zdolny "udźwignąć" system Windows Vista lub podłączenie nowo kupionej drukarki, mogącej drukować na płatkach kwiatów. Z tego ostatniego najbardziej ucieszy się ukochana osoba.

Niestety, w końcu nadchodzi ten moment, kiedy trzeba odejść od komputera i położyć się do łóżka. Może to i dobrze - test najlepszych programów antywirusowych lepiej od razu przełożyć sobie na weekend. Nawet pracowite Panny nie dałyby rady przeprowadzić kompleksowych testów w jedną noc.

witryna - Granica Snu

książka - "Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stroninternetowych. Wydanie II"

gra - D2X-XL 1.5.111

porada - Powrót ze stanu uśpienia zawiesza komputer (Windows 98 SE)

plik - Odpaskudzacz PRO 2.0.3.50 Beta pl

film - Opera 9 - Co nas czeka?