Horoskop - Październik 2004

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Baran (21.03 - 20.04)

Dla osób spod znaku Barana nadchodzący miesiąc wiązać się może z odczuwalną dietą dla portfela, bowiem czeka ich uzupełnienie sprzętowego inwentarza. Nie zalecamy szaleństw na skalę BlueGene/L, lecz z całą pewnością, nowy przenośny odtwarzacz MP3 powinien zaspokoić baranią żądzę posiadania.

W ferworze zakupów wojownicy spod znaku Marsa, powinni pamiętać o zagrożeniach, które czyhają na nich w Internecie. Zbawienny może się okazać zakup urządzenia, które niekoniecznie obsługuje pliki graficzne. Apetyt na zabawę z JPEG-ami ma w ostatnim czasie coraz więcej sieciowych rzezimieszków. Warto ten niebezpieczny okres przeczekać.

Byk (21.04 - 21.05)

Październik to dla Byków miesiąc wyzwań. Natura tego znaku wręcz wymaga pokazywania rogów. Niektóre z eksperymentów, jakich się podejmą mogą okazać się dla nich nie lada problemem. W konsekwencji Byk nie będzie mógł przez dwa tygodnie korzystać z poczty elektronicznej, a brak możliwości przeglądania ulubionych stron w Sieci i czatowania ze znajomymi odsłonić może nagą prawdę o skłonnościach Byków do netoholizmu.

Jednak mimo to, cała sytuacja wyjdzie im na dobre - w drugiej połowie października, pozbawiony napięć i stresów Byczek odda się swojej wielkiej, artystycznej pasji: tworzeniu galerii zdjęć. Oczywiście, internetowych galerii...

Bliźnięta (21.05 - 21.06)

Rozkład dnia typowego Bliźniaka w październiku, to nieustające pasmo testowania, wyciskania, podkręcania, przykręcania i dokręcania. W większości przypadków nie chodzi tu o zwykłe śrubki, lecz sprawdzenie możliwości swojej karty graficznej przy pomocy najnowszych benchmarków. Bo w końcu wstyd to i hańba dla Bliźniaka, bez podkręcania i modyfikowania wytrzymać cały październik.

Ponieważ wyniki nie kłamią, a podkręcanie może się kiedyś zakończyć zerwaniem gwintu, Bliźniak stanie przed dylematem wymiany sterowników.

Rak (22.06 - 22.07)

Rak nigdy nie narzekał na brak znajomych, a kolejny miesiąc przyniesie ich jeszcze więcej. Ponieważ nie potrafi on odmawiać i każdego napotkanego internautę chętnie w swoim domostwie ugości, może się wkrótce okazać, że skrzynka pocztowa Raka zacznie się niebezpiecznie szybko zapełniać.

Towarzyskie Raki zaczną więc szukać większych przestrzeni na swoje wiadomości. Po masowych, internetowych imprezach, jakie Raki wręcz uwielbiają urządzać, może się okazać, iż ich prywatne zasoby zostały mocno uszczuplone. Niewykluczone że w poważny sposób naruszone zostanie bezpieczeństwo ich komputera - warto więc sprawdzić czy nie zalęgły się w nim konie trojańskie. Jeśli tak to należy schować urażoną dumę do kieszeni i skorzystać z porady specjalisty z CERT.

Lew (23.07 - 22.08)

Nawet silne i zdrowe Lwy nie uchowają swoich maszyn przed jesienną zawieją wirusową. Lew jest jednak człowiekiem rozważnym i świadomym zagrożeń. Nie będzie czekał do chwili, gdy stado wirusów i robaków zapuka w ogniową ścianę, lecz czym prędzej popędzi po odpowiednie lekarstwa i wzmocni na wszelki wypadek firewall.

Bardziej zapobiegliwym Lwom może przyjść również do głowy kompleksowy pakiet szczepień i zadbanie o poprawę kondycji swoich komputerowych pociech. Październik będzie stał dla nich pod znakiem Service Packa 2 i ciągłym kontaktem z ekspertem zajmującym się ochroną antywirusową

Panna (23.08 - 22.09)

Ponieważ Pannom nie zawsze po drodze z komputerami, październik okaże się dla nich miesiącem ostatecznej próby. Układ gwiazd spowoduje nadwerężenie stosunków na linii Panna - Komputer i doprowadzić może do dość gwałtownych zawirowań sprzętowo - programowych.

Stres związany z nieprawidłowym działaniem peceta będzie można jednak szybko złagodzić. Jak mawiają, muzyka łagodzi obyczaje. Po raz kolejny pomyślna okaże się dla Panny wycieczka w rejony muzycznych sklepów internetowych - np. eMusic.com

Waga (23.09 - 23.10)

Dla Wagi być trendy to podstawa. Październik upłynie jej na wypatrywaniu nowych wersji najpopularniejszych programów i chwaleniu się ich posiadaniem wśród internetowych znajomych. Osoby spod znaku Wagi są miłośnikami estetyki i dobrego wykonania, a w związku z tym ucieszy ich niezmiernie nowa wersja topowej przeglądarki graficznej ACDSee.

Wraz z nowymi nabytkami programowymi, na łatwowierne Wagi czyhają jednak złośliwe wirusy i robaki. W październiku szczególnie powinny się one wystrzegać odwiedzania pornograficznych grup dyskusyjnych.

Skorpion (24.10 - 21.11)

Urodzeni pod znakiem Skorpiona będą mieli w październiku dużo szczęścia w grach losowych. Skorpion może spokojnie zainwestować w kupon na loterii, ale powinien też dowiedzieć się, jak można przy pomocy odpowiednich narzędzi swojemu szczęściu trochę pomóc.

Poszukująca natura Skorpiona nie da mu w październiku spokoju. Będzie on usilnie starał się znaleźć przeglądarkę internetową swoich marzeń. Kto wie, może będzie to nowy produkt Google?

Strzelec (22.11 - 21.12)

W nadchodzącym miesiącu praca Strzelca z komputerem nie będzie układała się najlepiej. Problemy z usunięciem groźnego wirusa spowodują u osób spod tego znaku nagłą potrzebę porady specjalistów z AVG oraz MKS i pozbycia się wewnętrznego napięcia.

Na tym jednak nie skończą się kłopoty Strzelca. Nadal będzie on czuł nadchodzące niebezpieczeństwo i próbował uzyskać kontakt z 'wielką, mądrą głową' z CERT Polska, która ostatecznie rozwieje jego egzystencjalne bolączki.

Koziorożec (22.12 - 19.01)

Koziorożec w październiku mówi: Archiwizować, archiwizować i jeszcze raz archiwizować! Niech zatem nie dziwi was widok pędzącego ulicą Koziorożca trzymającego pod pachą najnowszą nagrywarkę Iomegi albo czytającego z zaczerwienionymi uszami informacji o możliwości umieszczenia 1 TB danych na zwykłym nośniku CD. Jesień to tradycyjnie miesiąc niebezpieczny - niech Koziorożec uważa na swojego Internet Explorera.

Wodnik (20.01 - 18.02)

Wodnik, najchętniej nic innego poza wymianą plików by w życiu nie robił. Natura osób spod znaku Wodnika uaktywni się szczególnie w nadchodzącym miesiącu. Każdy Wodnik powinien mieć się jednak na baczności, bo za udostępnianie nielegalnych kopii filmów czekać go może sroga kara. Może lepiej by było, gdyby zajął się w październiku działalnością artystyczną i przetestował najnowszą odsłonę darmowego edytora graficznego GIMP?.

Ryby (19.02 - 20.03)

Ambitna Ryba po raz kolejny nie daje za wygraną. Październik (tak jak i każdy inny miesiąc), to nowa okazja do zgłębienia niezrozumiałych do tej pory komend i środowisk. Rybie wyzwanie na kolejny miesiąc to bardziej duchowa odsłona Linuxa.

Rozentuzjazmowana odkryciami świata pingwinów Ryba, będzie szybko chciała oznajmić całemu światu o swoich sukcesach. Jak to zrobić najwygodniej i najszybciej? Oczywiście przy pomocy nowych telefonów komórkowych, których zakup powinny rozważyć w październiku wszystkie Rybki.