Horoskop - Październik 2005


WAGA (23.09 - 23.10)

Horoskop - Październik 2005

Przełom września i października może nawet najbardziej zdeterminowane Wagi przyprawić o ból głowy - takiego nawarstwienia obowiązków i zaległych spraw do załatwienia osoby spod tego znaku dawno już nie przeżywały. Wystarczy jednak podejść do każdego problemu ze spokojem i systematycznością, a już w drugiej dekadzie miesiąca sytuacja wróci do normy. Co więcej, swoim zachowaniem i podejściem do obowiązków Wagi zwrócą uwagę szefa, który być może nie poprzestanie na słownej pochwale ale pokusi się o jakąś pieniężną gratyfikację? Problemy w życiu rodzinnym będą niestety trudniejsze do rozwiązania - Wagi muszą bowiem pamiętać, że związek opiera się na kompromisie dwojga ludzi i aby go osiągnąć, trzeba uwzględnić także racje drugiej strony. Nieco osłabioną pierwszymi jesiennymi chłodami kondycję warto poprawić stosując preparaty witaminowe i nie zapominać o odpowiedniej ilości snu.

W październiku osoby spod znaku Wagi może najść ochota na zmianę operatora telefonii komórkowej, tym bardziej, że od niedawna na polskim rynku dostępny jest europejski gigant Orange. Oferta firmy jest już dostępna - czy Wagi się skuszą? No chyba, że osoby spod tego znaku zdecydowanie bardziej wolą korzystać z telefonii internetowej - skoro cały świat stawia na VoIP, dlaczego w Polsce miałoby być inaczej?

Na żadne kompromisy Wagi nie mogą sobie pozwolić w kwestiach bezpieczeństwa systemu operacyjnego. Rozwiązania mogą być proste, ale muszą być skuteczne - nawet jeśli w grę wchodziłaby instalacja nieoficjalnych Service Packów dla Windows XP.

W październiku dla Wagi

 • witryna - Album Romański

 • książka - "Flash MX 2004 ActionScript. Ćwiczenia praktyczne"

 • gra - Pro Evolution Soccer 5 Demo

 • porada - Zamykanie wielu programów jednym kliknięciem

 • plik - Mozilla Firefox 1.5 beta 1

  SKORPION (24.10 - 21.11)

  Horoskop - Październik 2005

  Październik zdecydowanie nie będzie sprzyjał Skorpionom w podejmowaniu decyzji zawodowych bądź związanych z finansami. Lepiej w tym miesiącu nie inwestować, gdyż ryzyko podjęcia błędnej decyzji jest zbyt wielkie. Poważniejsze zakupy lepiej przełożyć na koniec miesiąca, a nuż później trafi się świetna okazja? Poza tym, sytuacja w portfelu na razie nie napawa optymizmem, głównie w wyniku sporych wydatków poniesionych w związku z ostatnimi wakacjami. Wystarczy jednak odrobinę cierpliwości, a stan konta da się podreperować. Lepiej powiedzie się Skorpionom na niwie uczuciowej - zwłaszcza samotni przedstawiciele tego znaku mogą spodziewać się ożywienia w sprawach miłosnych. Ale tylko pod warunkiem, że nie będą biernie oczekiwać, co przyniesie im los, ale wezmą sprawy w swoje ręce i - korzystając ze wszystkich swych walorów - wzbudzą zainteresowanie u płci przeciwnej.

  Sposobów na zaimponowanie osobnikom płci przeciwnej jest naprawdę wiele, od tych najbardziej klasycznych, jak kwiaty i wystawna kolacja, po te nowoczesne, jak najnowszy sprzęt elektroniczny. A my doradzamy połączenie obu tych metod - po udanym wieczorze w restauracji czas na relaks przed inteligentnym telewizorem lub przy dźwiękach muzyki płynących z miniaturowego odtwarzacza iPod nano.

  Dla liczących w październiku każdy grosz Skorpionów, strzałem w dziesiątkę może okazać się natomiast kupno 64-bitowego Celerona D - taniego, ale przyszłościowego procesora.

  W październiku dla Skorpiona

 • witryna - ClubDEEJAY

 • książka - "C++. Kanony wiedzy programistycznej"

 • gra - Total Club Manager 06 (FIFA Manager 06) Demo

 • porada - Automatyczne uzupełnianie nazw plików i katalogów w linii poleceń

 • plik - Video Inspector 1.7.0.88

  STRZELEC (22.11 - 21.12)

  Horoskop - Październik 2005

  Dobry posunięciem Strzelców pod koniec minionego miesiąca było odłożenie kilku groszy na koncie - pieniądze mogą się przydać w październiku i to już w pierwszym jego tygodniu. Wszystko przez przypadkowe przeziębienie, jakiego nabawią się podczas spaceru - najwyraźniej zapomniały one, ze wieczory coraz chłodniejsze, a o infekcję łatwo. Trzeba będzie zatem sporo wysupłać na aspirynę i medykamenty, żeby możliwie jak najszybciej wstać z łóżka i wrócić do pracy lub szkoły. Na dłuższy, nawet przymusowy wypoczynek, Strzelce po prostu nie mogą sobie pozwolić - zbyt dużo zadań czeka na wykonanie. Dobrze chociaż, że w czasie choroby Strzelcami będzie miał się kto opiekować - ukochana osoba zawsze cierpliwie poda gazetę, nakarmi ciepłym rosołem lub okryje kołderką.

  Jeżeli Strzelcom uda się mimo wszystko zachować nieco oszczędności w nadszarpniętym chorobą portfelu, warto je przeznaczyć na wymarzony aparat cyfrowy, z którego kupnem nosiły się przecież już od jakiegoś czasu. Jeżeli osoby spod tego znaku przedkładają prostotę użytkowania nad mnogość funkcji, może to być np. kompaktowa cyfrówka Ricoh z matrycą 5 Megapikseli. Strzelcom niezainteresowanym fotografią, za to z żyłką dziennikarską, polecamy założenie własnego internetowego bloga - dzięki Google będą go mogli odnaleźć internauci na całym świecie.

  Osoby spod tego znaku powinny pamiętać, że w czasie choroby nie zawsze będą mogły skorzystać z pomocy najbliższych. Jak wtedy obejrzeć film na komputerze lub posłuchać cyfrowej muzyki? Na ratunek śpieszy system Windows XP Media Center w polskiej wersji, który ułatwi korzystanie z domowych multimediów.

  W październiku dla Strzelca

 • witryna - 4x4

 • książka - "Hardware. Leksykon pojęć sprzętowych"

 • gra - Blitzkrieg 2 SP Demo

 • porada - Przyspieszanie dysku twardego w Windows XP i 2003

 • plik - TweakNow RegCleaner 2.5.6

  KOZIOROŻEC (22.12 - 19.01)

  Horoskop - Październik 2005

  Koziorożce ostatnimi czasy zmieniły się nie do poznania - z nieśmiałych, zamkniętych w sobie, introwertyków wiele osób spod tego znaku zmieniło się w uwodzicieli, kolekcjonujących kolejne miłosne trofea. W październiku jednak ich broń może obrócić się przeciwko nim i niektóre Koziorożce wpadną w sidła Amora...Tym lepiej dla nich - uczuciowe zaangażowanie pozytywnie i przede wszystkim długotrwale odbije się na ich samopoczuciu. Niestety, może okazać się, że tylko tyle im w pozostanie - w pracy zastój i raczej brak perspektyw na awans lub podwyżkę w najbliższym czasie. Może to stać się dobrą okazją, aby zwrócić uwagę na nadszarpnięte miłosnymi podbojami zdrowie - wizyta w salonie odnowy biologicznej będzie dobrym, choć nie jedynym, rozwiązaniem.

  Zastój zawodowy można wykorzystać nie tylko w celach zdrowotnych - nie zaszkodzi, jeśli Koziorożce poświęcą trochę czasu i uwagi posiadanemu sprzętowi komputerowemu. Z uwagi na pustki ziejące w portfelu, plany modernizacji peceta trzeba odłożyć na później, a do tego czasu należy zadbać, żeby stara konfiguracja działała bez zarzutu. Radzimy zadbać o bezpieczeństwo i ograniczać korzystanie z sieci P2P - nawet tam mogą czaić się robaki oraz uważać na wszelkie przejawy cyberterroryzmu - komputerowi złodzieje szukają wspólników i skorzystają z każdej okazji, aby wykraść cenne dane z dysku.

  Tak to już jest, że system operacyjny to jedna z bardziej wrażliwych składowych komputera. Może nadchodzący system Microsoftu, Vista, będzie pod względem bezpieczeństwa produktem bardziej wiarygodnym?

  W październiku dla Koziorożca

 • witryna - Katrina

 • książka - "Sieci bezprzewodowe. Praktyczny przewodnik"

 • gra - Bet on Soldier: Krwawy Sport SP Demo

 • porada - Hakerska sztuczka: zmiana adresu MAC

 • plik - Uniwersalny Plan Zajęć 2.0

  WODNIK (20.01 - 18.02)

  Horoskop - Październik 2005

  Wodniki czeka w październiku raczej trudny okres. Trudno określić, dlaczego sprawy sercowe nagle ulegną pogorszeniu - może w życiu niektórych osób spod tego znaku zbyt wiele miejsca zajmuje praca? A, jak wiadomo, partner nie lubi, gdy spycha się go na drugi plan. Wodnikom radzimy nieco zwolnić tempo, w końcu firma nie ucierpi tylko dlatego, że przestaną brać pracę do domu. Co prawda, nie ma co w takiej sytuacji liczyć na zaszczytny tytuł pracownika miesiąca czy premię, ale w grę wchodzi rzecz dużo ważniejsza - szczęście rodzinne. Więcej wolnego czasu to także większe możliwości zadbania o kondycję i zdrowie. Można jeszcze wykorzystać początek miesiąca - ostatnie ciepłe dni w roku - na rowerowe przejażdżki, ale uwaga! - łatwo złapać w ten sposób przeziębienie. Zalecamy nie wsiadać na rower bez ciepłej kurtki i szalika.

  Wodniki, jeśli już zdecydują się nie pracować w domu i wszelkie obowiązki pozostawiać w biurze, mogą na początku odczuwać pewien dyskomfort wynikający z nadmiaru wolnego czasu. Proponujemy przyśpieszony kurs tworzenia i zarządzania dokumentami elektronicznymi. Przecież o wiele łatwiej jest zeskanować coś, niż żmudnie przepisywać lub mieć ze sobą zdjęcie gazety, a nie jej pełne papierowe wydanie.

  Zawsze można też spróbować oswoić system Linux z grami komputerowymi.

  W październiku dla Wodnika

 • witryna - Stephen King

 • książka - "IrfanView"

 • gra - Jetfighter 2015 Demo

 • porada - Minimalizowanie Outlooka XP do ikonki obok zegarka

 • plik - ACDSee 8.0

  RYBY (19.02 - 20.03)

  Horoskop - Październik 2005

  Dobry humor jak zwykle nie będzie opuszczał osób spod znaku Ryb, chociaż może w październiku wydarzyć się kilka rzeczy, które wprawią je w niemałe zdumienie. Zanosi się na miesiąc iście szampański, bowiem z tych kilku okazji do towarzyskich spotkań i imprez Ryby na pewno skorzystają skwapliwie. Trzeba jednak uważać na napoje wyskokowe, gdyż kilka takich zakrapianych przyjęć może się fatalnie odbić na zdrowiu. A wtedy ucierpią obowiązki zawodowe lub szkolne. O stan związku partnerskiego Ryby mogą być spokojne. Radzimy im jednak od czasu do czasu składać wizyty przyjaciołom, niekoniecznie związane z konsumpcją napojów alkoholowych - ot, tak, aby odnowić stare znajomości. Największym zagrożeniem dla zdrowia Ryb będzie w październiku nie pogoda, ale poranne bóle głowy po całonocnych zabawach. Radzimy z tym nie przesadzać...

  Na przyjęcie u znajomych nie wypada nie przyjść z jakimś prezentem. Ponieważ Ryby lubią dobrą muzykę, przewidujemy, że na wszystkie imprezy będą przychodzić z własnymi składankami muzycznymi na płytach CD, nagranych np. za pomocą programu Nero 7, z etykietami wykonanymi przez nagrywarkę obsługującą technologię LightScribe.

  Zabawa, muzyka i imprezy to nie wszystko, przydałoby się od czasu do czasu zadbać o zdrowie domowego komputera. Na początek proponujemy Rybom konserwację dysku twardego - jest przecież wiele narzędzi do diagnostyki i zarządzania "twardzielem" peceta.

  W październiku dla Ryb

 • witryna - Polski Serwis Piwny

 • książka - "PowerPoint. Tworzenie prezentacji. Projekty"

 • gra - Tomb Raider: Angel of Darkness trial/demo

 • porada - Wiersz poleceń w menu podręcznym

 • plik - LimeWire 4.9.30