Horoskop - Październik 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


BARAN (21.03 - 20.04)

Horoskop - Październik 2005

Październik może okazać się dla Baranów miesiącem ważnych decyzji - zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Przede wszystkim, osoby spod tego znaku nie mogą sobie pozwolić na żadne niejasne sytuacje, który mogłyby postawić pod znakiem zapytania przyszłość ich partnerskiego związku. Lepiej zrezygnować z okazjonalnych "skoków w bok", a zacząć okazywać więcej uczuć swojemu partnerowi. Zawirowania w życiu osobistym mogą niekorzystnie wpłynąć na koncentrację w pracy lub w szkole. Dla osób spod znaku Barana lepiej więc będzie, jeśli w październiku nie będą brać na siebie dodatkowych obowiązków - mogą sobie nie poradzić z tymi, które już mają. Lepiej też uważać na zdradliwą pogodę - przypadkowe przeziębienie może skutecznie rozłożyć Barany na kilka dni.

Być może Barany w październiku będą musiały zdecydować, czy opłacalne jest ciągłe poszerzanie kolekcji płyt CD z muzyką o kolejne tytuły, czy też należy raczej pójść z duchem czasu i postawić na muzykę cyfrową? Najnowsze badania dowodzą, że z CD rezygnuje coraz więcej osób. Technologia nie pozostaje w tyle za zmiennymi upodobaniami użytkowników - dziś można kupić już nawet zegarek, który kompresuje empetrójki.

Zalecamy jednak daleko idącą ostrożność w kupowaniu nowych elektronicznych "zabawek". Jak dowodzi ostatnia edycja targów IFA, oferta wiodących producentów może przyprawić o zawrót głowy nawet prawdziwych maniaków audio-wideo. A w zamęcie trudniej dokonać właściwej decyzji.

W październiku dla Barana

 • witryna - Website

 • książka - "Wzorce projektowe. Analiza kodu sposobem na ich poznanie"

 • gra - Myst V: End of Ages Demo

 • porada - ''Cichy'' zdalny dostęp do zasobów Windows

 • plik - SmartFTP 1.5 Build 990.1

  BYK (21.04 - 21.05)

  Horoskop - Październik 2005

  Lato i ciepłe dni odeszły w tym roku nieodwołalnie - to najlepszy moment, żeby skończyć z wakacyjną dietą i odstawić pizzę i lody, zwłaszcza, że spożywanie tych ostatnich w coraz chłodniejsze dni może zakończyć się kilkudniowym przymusowym leżakowaniem i przyjmowaniem końskich ilości lekarstw. A na to Byki nie mogą sobie w październiku pozwolić - projekty zawodowe czy zajęcia w szkole będą stopniowo nabierać tempa i lepiej, żeby osoby spod tego znaku nie pozostały w tyle. Dobrze będzie już na samym początku października zrobić sobie plan zadań do wykonania w tym miesiącu. Być może ułatwi to nieco zdezorganizowanym Bykom utrzymanie samodyscypliny. Coraz większe znudzenie rutyną w związku zachęci Byki do nawiązywania nowych znajomości. Osoby spod tego znaku powinny jednak uważać, zanim niewinny flirt przerodzi się w burzliwy romans.

  Byki znudzone rutyną w działaniu swojego domowego komputera nie powinny czekać z wymianą jego komponentów. Zwłaszcza wydajna i bardzo cicha karta graficzna, taka jak np. ATI Radeon X800 GTO, bądź ekstremalny procesor Pentium 3,46 GHz, znacząco wpłyną na poprawę osiągów peceta.

  Wyjątkowej dyscypliny i systematyczności wymagać będzie należyte zabezpieczenie bezprzewodowego dostępu do Internetu - dekalog bezpieczeństwa Wi-Fi powinny znać wszystkie osoby spod znaku Byka.

  W październiku dla Byka

 • witryna - Chelsea Londyn

 • książka - "C#. Wzorce projektowe"

 • gra - Dungeon Siege 2 Demo

 • porada - Stałe łącza na partycjach NTFS

 • plik - MovieTrack 3.4.1

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Horoskop - Październik 2005

  Październik będzie dla Bliźniąt miesiącem sprzeczności. Ogrom zajęć w pracy i nawał obowiązków z jednej strony oraz bujne życie towarzyskie - z drugiej. Osoby spod tego znaku powinny zadbać o to, aby zabawa i imprezy nie wpłynęły negatywnie na kwestie zawodowe, ale też pamiętać o tym, by cały stres związany ze szkołą czy pracą zostawiać poza domem. Na pewno zapobiegnie to wszelkim niepotrzebnym spięciom. Lepiej spożytkować energię na coś innego, np. na odzyskiwanie kondycji fizycznej, nieco nadszarpniętej wakacyjnym lenistwem. Odpowiedni ku temu klimat wytworzy się w drugiej połowie października, kiedy sytuacja zawodowa ustabilizuje się i Bliźnięta będą mieć więcej czasu na wizytę w klubie fitness.

  Dobrym sposobem na spożytkowanie nadmiaru energii może być także nauka programowania i wzięcie udziału w jednym z konkursów dla programistów. Wiadomo przecież nie od dziś, że Polacy należą w tej dziedzinie do ścisłej światowej czołówki, przewodząc w prestiżowym rankingu TopCoder. Może zdobyta w ten sposób wiedza pomoże im w przyszłości w walce z cyberterroryzmem ramię w ramię z policją?

  Niestety wygląda też na to, że polską specjalnością jest spyware - w Internecie istnieją tysiące polskich stron, których odwiedzenie może skończyć się instalacją na dysku 'peceta' oprogramowania szpiegującego. Mamy nadzieję, że Bliźnięta są świadome tego zagrożenia i będą należycie zabezpieczać się przed zagrożeniami z Sieci.

  W październiku Bliźniąt

 • witryna - Houston Rockets

 • książka - "PHP i MySQL. Witryna WWW oparta na bazie danych. Wydanie III"

 • gra - FIFA 06 Demo

 • porada - Zmieniamy zachowanie się systemu podczas awarii sieci

 • plik - PHP 5.1.0 RC1

  RAK (22.06 - 22.07)

  Horoskop - Październik 2005

  Los w październiku okaże się dla Raków bardzo łaskawy - nie tylko powinny spodziewać się poprawy domowych finansów, ale i znacznego ożywienia w sprawach sercowych. W przypadku Raków samotnych znakomite rezultaty przyniesie ich nieustająca nawet jesienią duża aktywność towarzyska - przyjęcia i imprezy u znajomych to przecież znakomita arena flirtów i miłosnych działań. Osoby pozostające w partnerskim związku zapragną odmienić nieco rutynę codziennego życia i spróbować czegoś nowego - w sypialni i w... kuchni. Tak, tak - październik to wymarzony miesiąc na zmianę diety i dodanie do niej składników wzmacniających odporność i przygotowujących organizm na nadchodzące chłody.

  Poprawa zasobności portfela będzie dla Raków wyśmienitą okazją do zaopatrzenia się w lepszy sprzęt komputerowy. Osoby spod tego znaku powinny pamiętać, że na akcesoriach i komponentach dla 'peceta' oszczędzać nie wolno. Można jednak wstrzymać się z zakupem do stycznia, kiedy to Intel planuje obniżyć ceny swoich produktów lub już teraz kupić drukarkę, która nagrywa płyty CD.

  Nie zalecamy jednak odkładać na później spraw związanych z dostępem do Internetu - na rynku działa przecież kilku poważnych dostawców tego typu usług, między którymi trwa prawdziwa wojna o klienta. Od wybrania odpowiedniej oferty zależy jakość i cena świadczonych usług, a Raki nie mogą dopuścić, aby stres z tym związany wpłynął na atmosferę w związku.

  W październiku dla Raka

 • witryna - Muzeum PRL-u

 • książka - "Windows XP Home Edition. Nieoficjalny podręcznik"

 • gra - Age of Empires III Demo SP

 • porada - Uruchom wiersz poleceń, a powiem ci, kim jesteś

 • plik - Gadu-Gadu 7.0 (Build 20)

  LEW (23.07 - 22.08)

  Horoskop - Październik 2005

  Październik przysporzy osobom spod znaku Lwa wielu chwil radości. Będzie to wynikiem głównie ustabilizowanej i przejrzystej sytuacji rodzinnej. Osoby spod tego znaku, które w przeszłości być może nie potrafiły do końca dogadać się z partnerem, wreszcie odnajdą nić porozumienia. Wprawi je to w tak radosny nastrój, że nawet smutek z powodu nieuchronnego nadejścia jesiennych słot i deszczy zostanie skutecznie zminimalizowany. Zalecamy Lwom także częstsze spędzanie czasu z przyjaciółmi, choć z uwagi na nawał zawodowych lub szkolnych obowiązków w tym miesiącu może nie być po temu możliwości. Lepiej więc korzystać z okazji i nie odmawiać na zaproszenia na przyjęcia czy też wspólne wypady do kina. Podobnie w pracy - jeśli rozmawiać o podwyżce, to na początku miesiąca - pod żadnym pozorem nie odkładać tego na później.

  Nawet jesienna szaruga i październikowe chłody niestraszne, jeśli w najbliższej perspektywie znajduje się premiera nośników HD-DVD, standardu pretendującego do miana następcy DVD. Może właśnie film na HD-DVD będzie tym, co Lwy dostaną w prezencie na Gwiazdkę? Nośniki te mogą też z powodzeniem nadać się do archiwizowania materiałów filmowych, nagranych podczas towarzyskich przyjęć, np. za pomocą kamery wielkości pięści.

  Jeśli Lwy chcą uniknąć w przyszłości problemów z porozumieniem się z partnerem, może powinny zacząć korzystać z alternatywnych dróg komunikacji, np. komunikatorów internetowych? Niedawno pojawiła się kolejna wersja popularnego Gadu-Gadu - może warto zacząć od niego?

  W październiku dla Lwa

 • witryna - Opisy dla Gadu-Gadu

 • książka - "Programowanie zorientowane obiektowo"

 • gra - 18 Wheels of Steel: Convoy Demo/Trial

 • porada - Szybkie kasowanie upartych plików

 • plik - Google Desktop 2 Beta

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Horoskop - Październik 2005

  Pannom w październiku zaleca się przede wszystkim rozwagę w podejmowaniu decyzji, zwłaszcza w sprawach osobistych. Nawet jeśli w związku nie wszystko układa się tak jak trzeba, osoby spod znaku Panny powinny dać partnerowi - i sobie! - jeszcze jedną szansę. Gwarantujemy, że niejasna sytuacja zacznie się normalizować, a na dłuższą metę - poprawiać. Nic tak nie poprawia nastroju, jak poczucie oparcia w bliskiej osobie, toteż dobre samopoczucie Panien przełoży się na optymizm w sprawach zawodowych. Może w drugiej połowie miesiąca warto byłoby zainwestować lub zagrać w totka? Panny o mniejszych skłonnościach do ryzyka zawsze mogą przeznaczyć pewną sumkę na zakupy, zwłaszcza że pod koniec października może się trafić kilka okazji.

  Panny polujące na sklepowe okazje może zainteresować fakt, że pojawia się w sprzedaży karta graficzna ATI Radeon R520, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających maniaków gier komputerowych spod tego znaku. W przypadku inwestycji w taki sprzęt nie ma mowy o żadnym ryzyku, podobnie jeśli chodzi o najnowszą propozycję Logitecha - mysz i pager w jednym.

  Zdecydowaną poprawę nastroju może przynieść Pannom również świadomość, że dysponują szybkim i bezpiecznym połączeniem internetowym. A czy bezprzewodowa neostrada może zapewnić wygodę i odpowiedni poziom zabezpieczeń?

  W październiku dla Panny

 • witryna - Prego

 • książka - "Zarządzanie projektami informatycznymi dla praktyków"

 • gra - Super Mario: Blue Twilight DX

 • porada - Profesjonalne badanie systemu Windows

 • plik - OpenOffice 2.0 Beta 2