Horoskop - Październik 2008


WAGA (23.IX - 23.X)

Horoskop - Październik 2008

Październik niesie ze sobą zapowiedź nowego uczucia, które rozwinie się z niezobowiązującej i nie zapowiadającej niczego znajomości. Młodym przedstawicielom tego znaku gwiazdy wieszczą miesiąc obfitujący w miłosne doznania, Wagi starsze i ustatkowane mogą liczyć na harmonię w życiu osobistym oraz ustabilizowaną i przejrzystą sytuację rodzinną. Jednym słowem, uczucia będą należeć do najjaśniejszych stron egzystencji. Również prognozy meteorologów pozwalają ciepło myśleć o reszcie miesiąca - złota polska jesień i wysokie, niemal letnie temperatury sprawią, że zodiakalne Wagi nie będą mieć zbyt wielu powodów do narzekań. Podobnie z kwestiami zawodowymi - osoby spod tego znaku nie powinny obawiać się zawirowań, stan domowego budżetu - o ile nie nastąpią jakieś nieprzewidziane wydarzenia - nie będzie też powodem do trosk. Co więcej, niektóre Wagi znajdą nowe sposoby, jak poprawić stan finansów. W drugiej połowie miesiąca warto byłoby zainwestować lub zagrać w totka. Wagi o mniejszych skłonnościach do ryzyka zawsze mogą przeznaczyć pewną sumkę na zakupy, zwłaszcza że pod koniec października może się trafić kilka ciekawych okazji.

W tym miesiącu Wagom polecamy:

witryna - Wazzzup.pl

książka - "Linux. Programowanie systemowe"

gra - Zatikon Demo (Windows)

plik - Panda Antivirus Pro 2009

porada - Pauza w plikach wsadowych (Windows 2000/XP)

SKORPION (24.X - 21.XI)

Horoskop - Październik 2008

Październik może okazać się szczególnie udany dla Skorpionów wykonujących zawody kreatywne lub hobbystycznie zajmujących się jedną z dziedzin sztuki. Osoby spod tego znaku mogą liczyć na przypływ twórczej weny. Nieco negatywnych emocji może Skorpionom przysporzyć nawał obowiązków w miejscu pracy lub nauki, z czym osoby spod tego znaku będą mieć problemy. O wiele łatwiej przecież o koncentrację, gdy do rozwiązania jest jeden, a nie wiele problemów. Jeśli chodzi o życie prywatne, niektórym osobom spod znaku Skorpiona może już nie wieść się tak dobrze. Skorpiony swoją nadmierną drażliwością mogą zrażać innych do siebie. W takich warunkach trudno mówić o zdobywaniu sympatii w towarzystwie czy budowaniu trwałych relacji koleżeńskich. Nie wszystko jednak stracone, gdyż na horyzoncie może pojawić się zapowiedź gorącego uczucia - zodiakalny Skorpion być może spotka kogoś obdarzonego anielską cierpliwością do jego humorów.

W tym miesiącu Skorpionom polecamy:

witryna - Tokonda - pierwszy polski komunikator webowy

książka - "Projektowanie stron internetowych. Przewodnik dla początkujących webmasterów po (X)HTML, C"

gra - King's Bounty: The Legend

plik - e-Puzzle 1.0.1

porada - Dysk SATA 2 a kontroler SATA

STRZELEC (22.XI - 21.XII)

Horoskop - Październik 2008

Niektóre osoby spod znaku Strzelca mogą popaść w październiku w czarną rozpacz. Przyczyną tego stanu rzeczy może być najprawdopodobniej niepowodzenie w sprawach finansowych. Po ostatnim kryzysie na światowych giełdach osoby lokujące oszczędności np. w funduszach inwestycyjnych muszą być przygotowane na nieprzyjemności związane ze stanem konta. Innym powodem do depresji może być poważna awaria któregoś z istotnych urządzeń domowych wymagająca kosztownej naprawy lub utrata ważnych danych, przechowywanych na dysku domowego komputera. Okres gwałtownych zmian i wahań nastrojów nastąpić może również w sprawach uczuciowych - niektóre zodiakalne Strzelce zaczną odczuwać dyskomfort wynikający z panujących w związku zobowiązań. Perspektyw na wspólną przyszłość z pewnością nie będą mieć związki, gdzie ludzie nie dzielą się swoimi przeżyciami, radościami i troskami. Niektórym osobom partnerstwo po prostu może się znudzić, będą one więc poszukiwać sposobów na urozmaicenie lub zakończenie związku.

W tym miesiącu Strzelcom polecamy:

witryna - Wynajem.pl

książka - "Corel Paint Shop Pro Photo X2. Pierwsze starcie"

gra - Mercedes CLC Dream Test Drive Free Full Game

plik - Sleipnir 2.8.1

porada - Przywracanie kart (Firefox, Internet Explorer 7)

KOZIOROŻEC (22.XII - 19.I)

Horoskop - Październik 2008

Dziesiąty miesiąc roku może okazać się dla zodiakalnych Koziorożców zarówno łaskawy, jak i nieprzychylny. Wszystko zależeć będzie od tego, w jaki sposób osoby spod tego znaku wykorzystają nadarzające się okazje. Koziorożce zbyt łatwo dające się porwać pokusie "skoków w bok" postawią pod znakiem zapytania przyszłość ich partnerskiego związku. To z kolei może w bardzo niekorzystny sposób wpłynąć na koncentrację w pracy lub w szkole. W drugiej połowie października, kiedy to - jeśli wierzyć meteorologom - po raz ostatni w tym roku zapanują wyższe temperatury - można będzie poświęcić nieco czasu na "naładowanie akumulatorów" na zimę. Warto wtedy jak najwięcej czasu spędzić na powietrzu. Niestety na dłuższy wypoczynek nie będzie można liczyć. Do zrobienia pozostaje zbyt dużo rzeczy (mówimy tu zarówno o obowiązkach zawodowych, jak i o sprawach związanych z utrzymaniem domu, np. drobnym remoncie czy wymianie uszkodzonego urządzenia AGD).

W tym miesiącu Koziorożcom polecamy:

witryna - Gobart

książka - "ABC nagrywania płyt"

gra - Last Half of Darkness: Beyond the Spirit's Eye

plik - QuickTime 7.5.5

porada - Sterowanie dodatkowym wentylatorem

WODNIK (20.I - 18.II)

Horoskop - Październik 2008

Chociaż generalne porządki zaprowadza się zwykle wiosną, a nie jesienią, w wypadku zodiakalnych Wodników może zajść potrzeba lub wręcz konieczność odwrócenia tej reguły. Osobom spod tego znaku przyda się w tym miesiącu chwila wytchnienia, aby mogły poukładać swoje sprawy prywatne i zawodowe, w które ostatnimi czasy wkradło się mnóstwo chaosu. Wodniki, zamiast imać się każdej okazji na poprawę statusu finansowego, powinny dokonać bilansu swoich wad i zalet. Tylko jasne określenie swoich umiejętności oraz rozpoznanie słabości, które trzeba eliminować, pozwoli myśleć o sukcesach. Z pewnością będzie to rozwiązanie lepsze niż bezproduktywne miotanie się po rynku pracy, które wcale nie poprawia wyglądu CV ani nie wpływa zbytnio na wzrost doświadczenia zawodowego. Należy przy tym unikać zaniedbywania życia intymnego - partner może łatwo wyczuć ochłodzenie relacji, a ponowne odbudowanie związku może okazać się znacznie trudniejsze, niż za pierwszym razem.

W tym miesiącu Wodnikom polecamy:

witryna - MusicMagPie

książka - "PowerPoint 2007 PL. Ilustrowany przewodnik"

gra - Football Mogul 2009 Demo

plik - CPU Speed Professional 3.0.2.3

porada - Zwiększanie zasięgu sieci WLAN

RYBY (19.II - 20.III)

Horoskop - Październik 2008

Październik będzie stał pod znakiem wytężonej pracy. Szczególnie wymagający przełożeni bądź nieoczekiwane poszerzenie zakresu obowiązków mogą przyprawić zodiakalne Ryby o niezły ból głowy. Mocno ucierpią osoby nienawykłe do systematyczności. Tym bardziej warto postarać się, aby poprawić chociaż standard warunków pracy - nie zaszkodzi uporządkowanie stanowiska komputerowego i pozbycie się sterty niepotrzebnych papierów. Ryby pracujące w domu być może zechcą przy okazji zrobić mniejsze lub większe przemeblowanie. Równie prawdopodobne, że stanie cała operacja zakończy się zakupem mebli lub remontem mieszkania. Wszelkie kłopoty i frustracje wyniesione z miejsca pracy w październiku załagodzić może dobra passa w życiu prywatnym. Część zodiakalnych Ryb stanie dorośnie lub dojrzeje w stopniu wystarczającym, aby zacząć myśleć o stabilizacji. Z kolei niektóre Ryby - lekkoduchy, lub osoby, które chciałyby jeszcze posmakować młodzieńczej wolności, być może poznają w tym miesiącu smak nieodwzajemnionej miłości.

W tym miesiącu Rybom polecamy:

witryna - Polski Portal Edukacyjny

książka - "Tworzenie aplikacji dla Windows. Od prostych programów do gier komputerowych"

gra - Mayhem Intergalactic v1.2.0 Demo

plik - Google Media Server 1.0.0.1

porada - Ustalanie parametru stepping (procesory)