Horoskop - Sierpień 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Horoskop - Sierpień 2005

W sierpniu Baran nie przepuści żadnej okazji, aby dowieść sobie (i innym) swojej wartości. Chodzi oczywiście o przelotne romanse i miłostki, o które przecież tak łatwo podczas wakacyjnych miesięcy. Lepiej jednak nie próbować bić rekordu w liczbie randek w ciągu jednego miesiąca i nie stracić głowy - może potem mocno rozboleć, jeśli zbyt wiele "wakacyjnych znajomości" zapragnie ponownego spotkania. Poza tym, warto zaoszczędzić nieco grosza, zwłaszcza, że pod koniec sierpnia osoby spod znaku Barana czeka poważny wydatek (może inwestycja na giełdzie?). Miłosna kampania sierpniowa nie pozostanie bez wpływu na zdrowie - Barany nie powinny więc oszczędzić zmęczonemu organizmowi zbędnego wysiłku fizycznego.

Osoby spod znaku Barana, odpoczywając błogo po trudach sierpnia, nie powinny jednak zapominać o treningu intelektu i wysiłku umysłowym. Nie od dziś wiadomo, że wyśmienitym polem do popisu jest dobra gra komputerowa. Nie ma się co przejmować tym, że programiści są rozczarowani konsolami Xbox 360 i Sony PS3 - pamiętajmy, że mózgi graczy działają szybciej.

Jeśli Barany chciałyby pogodzić konieczność oszczędzania z pasją do gier, nie powinny rozpaczać - na rynku można przecież kupić kilka niezłych karta graficznych nawet za 300 zł. Zapewnią one doskonałą rozrywkę na wysokim poziomie.

W sierpniu dla Barana

 • witryna - Hitman: Blood Money

 • książka - "P2P. Wymiana plików w internecie. Ćwiczenia"

 • gra - Juiced Teaser (Tylko dla dorosłych!)

 • porada - "Mój komputer" - precz z pulpitu!

 • plik - ALLPlayer 2.2.4

  BYK (21.04 - 21.05)

  Horoskop - Sierpień 2005

  W przypadku osób spod tego znaku kwestie finansowe nie będą mieć w sierpniu zbyt wielkiego znaczenia - Byki poniosą każdy wydatek, aby tylko umówić się z ukochaną osobą na romantyczną kolację w drogiej restauracji. Na pewno będą w tym przodować samotnicy, ale układ planet będzie w tym miesiącu sprzyjał zarówno Bykom niezaangażowanym, jak i pozostającym w stałych związkach. Podbudowane miłosnym sukcesem Byki mogą spokojnie podejmować zawodowe wyzwania - wystarczy dobrze zaplanować wszystkie działania, a pod koniec miesiąca będzie co świętować. Problemem w sierpniu może być tylko sposób spędzania wolnego czasu - niestety, Bykom odradza się nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych.

  Najważniejsza w związku jest stała komunikacja między partnerami, a w dzisiejszym stechnicyzowanym świecie istnieje naprawdę wieli nowoczesnych narzędzi porozumiewania się. Byki na pewno o tym wiedzą, ale czy wiedzą też o tym, że e-mailami podkreśla się dziś... więzy stadne? Nie mówiąc już o tak "prozaicznych rzeczach", jak telefony komórkowe, których modele wkrótce na rynek z systemem operacyjnym Linux trafią.

  Jeżeli wśród Byków znajdą się zaś osobnicy o wyjątkowym głodzie informacji, mogą oni zaopatrzyć się w agregator wątków RSS - dzięki nim można dziś wiedzieć wszystko w ciągu 5 minut!

  W sierpniu dla Byka

 • witryna - Pimp My Worm

 • książka - "Sztuka testowania oprogramowania"

 • gra - Heroes of Might&Magic V City Movie

 • porada - Automatyczne wyszukiwanie błędów na dyskach twardych

 • plik - Central Brain Identifier 7.6.0.0 Build 0720 R1

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Horoskop - Sierpień 2005

  Unikalna koniunkcja planet w sierpniu wprawi Bliźnięta w wyjątkowo dobry nastrój. Dzięki temu będą one mogły cieszyć się każdą chwilą zbliżającego się urlopu. Podczas kilkunastu dni nadmorskiego odpoczynku na pewno uda im się nawiązać nowe znajomości, ale należy pamiętać, że nie wszystkie z nich będą warte podtrzymania. W sprawach zawodowych zalecany jest przede wszystkim spokój, nieuleganie emocjom i unikanie sytuacji konfliktowych - Bliźnięta muszą pamiętać, że przy odrobinie dobrych chęci uda się wypracować kompromis w każdej sytuacji. Jeśli mimo wszystko nie uda się uniknąć stresów, trzeba jak najczęściej aktywnie wypoczywać - wysiłek fizyczny pozwoli zrzucić nie tylko zbędne kilogramy, ale i bagaż napięć wyniesiony z miejsca pracy.

  Przynajmniej w jednej kwestii Bliźnięta będą w pełni zgodne ze współpracownikami - trzeba pobrać i zainstalować kolejny pakiet krytycznych uaktualnień dla produktów Microsoftu.

  Uwaga jednak na fałszywego patcha dla Windows - cyberprzestępcy nie śpią i nawet w ten sposób mogą zagrozić bezpieczeństwu komputera osobistego. Na zagrożenia z Sieci trzeba szczególnie uważać - jeśli Bliźnięta myślą, że niezłe z nich "kozaki" tylko z powodu posiadania zainstalowanego firewalla mogą być w dużym błędzie.

  W sierpniu dla Bliźniąt

 • witryna - Graficzny jarmark

 • książka - "Teoria bezpieczeństwa systemów komputerowych"

 • gra - Half-Life 2: Lost Coast HDR Movie 2

 • porada - Symulowany tryb chroniony

 • plik - Mozilla Firefox 1.0.6 pl

  RAK (22.06 - 22.07)

  Horoskop - Sierpień 2005

  W sierpniu życie miłosne Raków rozkwitnie z całą mocą. Osoby spod tego znaku znajdą się w centrum zainteresowania płci przeciwnej. Ale uwaga - we flirtach łatwo się zatracić, a przez to przeoczyć prawdziwą miłość. Raki pozostające w stałych związkach powinny zaś wypracować wspólny sposób na walkę z rutyną - także w sypialni - i przede wszystkim pamiętać o tym, co łączy je z partnerem, a nie o tym, co dzieli. Sierpień to także dobry moment na inwestycje i poważne zakupy. Ponieważ ostatnimi czasy fortuna sprzyjała Rakom w tym względzie, nie powinny one obawiać się ryzyka dużych wydatków. Muszą za to unikać sportów ekstremalnych - nawet zbytnia brawura podczas jazdy na rowerze może skończyć się w opłakany sposób.

  Żadnych kłopotów nie powinna Rakom sprawić w sierpniu modyfikacja ich komputerów. W dzisiejszych czasach można szybko i tanio kupić nawet 64-bitowe procesory AMD, nie mówiąc już o całym pececie za zaledwie 100 dolarów.

  Poważnym wydatkiem może być natomiast kupno przenośnego odtwarzacza muzycznego - tyle przecież na rynku modeli tych urządzeń, że naprawdę trudno dokonać właściwego wyboru. Może warto kierować się zasadą: "dobry odtwarzacz to polski odtwarzacz"?

  W sierpniu dla Raka

 • witryna - Niemiecka Broń Pancerna

 • książka - "Świat według Mozilli. Thunderbird"

 • gra - Need for Speed: Most Wanted Trailer Hi

 • porada - Dostosowywanie folderów w Windows XP

 • plik - Google Earth 3.0.0395 Beta

  LEW (23.07 - 22.08)

  Horoskop - Sierpień 2005

  Lwy powinny w sierpniu raczej porzucić ambitne plany podbojów miłosnych, gdyż układ gwiazd dla osób spod tego znaku nie jest zbyt po temu sprzyjający. Nawet jeśli uda się osiągnąć jakieś sukcesy na romantycznej niwie, będą one krótkotrwałe i ulotne. A zraniona lwia duma mocno przecież boli... Wszelkie niepowodzenia Lwy powinny odbić sobie w życiu zawodowym - być może uda im się znacząco pomnożyć zawartość portfela, będzie to jednak wymagać szybkiego podejmowania decyzji. Zgromadzone środki można będzie potem przeznaczyć na wizytę np. w salonie piękności (Lwice) lub klubie fitness (Lwy - panowie), w końcu najwyższy czas, aby zadbać o swój wygląd tego lata.

  Szybkich decyzji może w sierpniu wymagać od Lwów konieczność modernizacji sprzętu biurowego. Może zainteresuje je najnowszy wynalazek na rynku monitorów LCD - panel zdolny do wyświetlania dwóch obrazów na raz! Ale czy wzrośnie od tego wydajność pracy?

  Jedno można powiedzieć prawie na pewno - wydajność spadnie, jeśli Lwy zaczną korzystać z laptopów z bateriami zasilanymi... alkoholem.

  Nie radzimy jednak przesadzać z napojami wyskokowymi. To, że na zachodzie nawet twórcy groźnych wirusów komputerowych dostają wyroki w zawieszeniu, nie znaczy jeszcze, że za spożycie w miejscu pracy nieodpowiedzialne Lwy nie poniosłyby większych konsekwencji.

  W sierpniu dla Lwa

 • witryna - Weteran Szos

 • książka - "BIOS. Przewodnik. Wydanie II"

 • gra - The Sims 2: Nightlife Trailer 2

 • porada - Instalacja systemu bez bootowania

 • plik - BitTorrent 4.1.3 Beta

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Horoskop - Sierpień 2005

  Panny w sierpniu wreszcie osiągną upragnioną stabilizację. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, w którym sporo się ostatnio działo, jak i spraw zawodowych. Długo oczekiwana miłość, po kilku dość burzliwych romansach, przyniesie ukojenie dla skołatanych nerwów i nadwerężonej kondycji fizycznej. Osoby spod znaku Panny powinny więc zrobić wszystko, aby zbudować trwałe i solidne fundamenty rodzącego się związku. W pracy zaś - rutyna i nuda. Panny raczej nie będą narzekać na nadmiar zawodowych wrażeń, sierpień pod tym względem będzie spokojny. Należy jednak być czujnym, gdyż pod koniec miesiąca sprawy mogą nabrać dramatyzmu - nowe projekty to nowe wyzwania i obowiązki. Panny więc powinny trzymać rękę na pulsie, a na pewno zyskają uznanie przełożonych.

  Jeśli nuda w pracy będzie nie do niesienia i mimo wszystko nie ma perspektyw na poprawę, radzimy Pannom jak najszybszą zmianę miejsca pracy. Im szybciej to zrobię, tym lepiej, zwłaszcza, że najciekawsze oferty, jak choćby nabór do polskiego oddziału wyszukiwarki Google, znikają z rynku najszybciej. Jeśli jednak zdecydują się zostać, proponujemy kilka sposobów na zabicie nudy, z których zwalczanie spamerów ich własną bronią wydaje nam się najciekawsze.

  Zawsze można też poprawić swoje umiejętności posługiwania się pakietem biurowym. Jeśli Panny mają już MS Office "w małym palcu", może powinny zainteresować się open source'owym OpenOffice i sprawdzić, jakie sztuczki i kruczki oferuje ten pakiet?

  W sierpniu dla Panny

 • witryna - Wortal Poszukiwaczy Skarbów

 • książka - "Wi-Foo. Sekrety bezprzewodowych sieci komputerowych"

 • gra - Codename Panzers: Phaze 2 Gameplay Movie Pack

 • porada - Eksport Windows na inną partycję

 • plik - Internet Download Manager 4.05.3