Horoskop - Sierpień 2008

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.III - 20.IV)

Horoskop - Sierpień 2008

Sierpień dla osób spod znaku Barana może przynieść chwile radości jak i zwątpienia. Ochłodzenie uczuć będzie towarzyszyć problemom natury zawodowej, z kolei osoby szczęśliwe w miłości będą bardziej zadowolone z pracy. W innej sytuacji są oczywiście Barany uczące się bądź studiujące, które nie podjęły jeszcze wysiłku samodzielnego utrzymania - im w głowach pozostanie tylko zabawa i wakacyjny wypoczynek. Przed Baranami cały miesiąc, który mogą przeznaczyć na dowolnie wybraną rozrywkę, czy to sport, czy najzwyklejsze leniuchowanie przed telewizorem (czego jednak nie radzimy, gdy na zewnątrz piękna i słoneczna pogoda). Tak czy inaczej radzimy Baranom nie chować się ze swoimi smutkami i zgryzotami, ale dzielić się nimi z ukochaną osobą bądź najlepszym przyjacielem. Któż bowiem ma wysłuchać i doradzić w potrzebie, jeżeli właśnie nie wymienione osoby?

Formą rozrywki, która może szczególnie zainteresować osoby spod znaku Barana, mogą być wszelkiego rodzaju gry wojenne. Nie chodzi tu wyłącznie o "zwykłe" bieganie po lesie w kombinezonie maskującym z karabinkiem do paintballa, a raczej o zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami komputerowymi, stosowanymi na współczesnym polu walki. To co mamy w naszych domach: gry strategiczne, symulatory lotu, gry taktyczne, to jedynie ułamek tego czym dysponują wiodące armie świata.

Wiedza ta może przydać się w poszukiwaniu pracy - któż z graczy nie chciałby trafić chociażby do powstającego w Krakowie Europejskiego Centrum Gier. Stolica Małopolski miałaby stać się kuźnią kadr dla producentów gier. Wkrótce mają ruszyć specjalne studia podyplomowe przeznaczone dla przyszłych twórców gier. Ci, którzy nie mają jednak takich ambicji, mogą po prostu potrenować grę na elektronicznej gitarze w grze Guitar Hero - opanowanie supertrudnych sekwencji chwytów w długich i rozbudowanych utworach może się opłacić.

witryna - wRower

książka - "XHTML i CSS. Dostępne witryny internetowe"

gra - Ancient Quest of Saqqarah Demo

plik - IrfanView - polski interfejs 4.20 pl

porada - WAKACYJNY WARSZTAT FOTOGRAFICZNY - Retuszowanie portretów (cz. 1)

BYK (21.IV - 21.V)

Horoskop - Sierpień 2008

Osoby spod znaku Byka powinny w sierpniu pamiętać, że urlop ma służyć przede wszystkim odpoczynkowi, by po powrocie z niego można było ze zdwojonymi siłami zabrać się do pracy. Niech zatem wczasowicze lepiej nie zaprzątają sobie głowy sprawami zawodowymi. Dla wielu zodiakalnych Byków sierpień upłynie pod znakiem Amora - istnieje duża szansa na nawiązanie namiętnego romansu, tym bardziej, że osobom spod tego znaku z wyjątkową łatwością będzie przychodzić przenoszenie nowo nawiązanych znajomości do sypialni. Byki poczują się szczęśliwe i adorowane, co w widoczny sposób odbije się na ich formie fizyczno-intelektualnej. Osoby, które zakończyły swoją edukację i uzyskały tytuł naukowy przed wakacjami, a wciąż jeszcze nie podjęły zatrudnienia, będą rozważać wyjazd zagraniczny.

Te Byki, które dobrze czują się w klimatach informatyczno-komputerowych, być może poświęcą nieco czasu w sierpniu na zgłębienie tajników nowego jądra dla Linuksa oznaczonego numerem 2.6.26. Poprzednie edycje - 2.6.24 oraz 2.6.25 - wprowadzały bardzo wiele nowych funkcji oraz rozwiązań. Tym razem programiści opracowujący kernela dla Linuksa nieco przystopowali - zmian jest mniej, co nie znaczy jednak, że nie są istotne.

Mało kto zapewne zdaje sobie sprawę z faktu, że społeczność open source także cierpi w wyniku komputerowego piractwa. Być może skutecznym lekarstwem na piractwo okaże się odbieranie komputerów piratom - do takiego pomysłu przymierza się Ministerstwo Kultury w ramach tzw. dużej nowelizacji prawa autorskiego. Stowarzyszenia twórców i producentów muzyki, filmów i oprogramowania domagają się, by zawierała ona zapisy zaostrzająca kary za piractwo internetowe.

witryna - Leku

książka - "Potęga obrazu. Podręcznik fotografii cyfrowej"

gra - Mystery Case Files: Ravenhearst Demo

plik - Avast! Home Edition 4.8.12.29 pl

porada - Bezstratne obracanie plików JPG

BLIŹNIĘTA (22.V - 20.VI)

Horoskop - Sierpień 2008

Osoby spod znaku Bliźniąt szczególnie w tym miesiącu powinny trzymać nerwy na wodzy. Ich żywiołowa niekiedy natura oraz "rogaty" temperament mogą przynieść czasem więcej szkody niż pożytku. Bliźniaki powinny zwracać baczniejszą uwagą, w czyjej obecności dzielą się swoimi opiniami na temat współpracowników - lepiej trzymać język za zębami i ograniczać wygłaszanie kontrowersyjnych osądów do absolutnego minimum. W sprawach finansowych nie będzie się osobom spod tego znaku powodzić szczególnie dobrze - z pewnością sierpień przyniesie im więcej wydatków, niż wyniesie ich dochód. Na szczęście dzięki chomikowanym przez wiele miesięcy oszczędnościom zagrożenie brakiem środków do życia nie wystąpi. Bliźnięta, które jeszcze nie utrzymują się samodzielnie, spróbują pod koniec miesiąca poszukać jakiegoś płatnego zajęcia, ale rezultaty będą co najmniej dalekie od zadowalających.

Osoby spod znaku Bliźniąt trzymające rękę na pulsie nowinek ze świata IT w miarę upływu czasu zaczną coraz silniej wypatrywać pierwszych zapowiedzi premiery iPhone'a w Polsce. Telefon ten stał się jednym z hitów ubiegłego roku, a tego lata ruszyła sprzedaż jego drugiej generacji. Wiadomo, że nowy stary iPhone, czyli iPhone 3G będzie dostępny w naszym kraju w ofercie Orange i Ery, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi, choć premiera zapowiadana jest jeszcze na 2008 r.

Jedną z ważniejszych zmian w nowej wersji telefonu Apple jest umożliwienie użytkownikom łatwej instalacji dodatkowych aplikacji rozszerzających możliwości iPhone'a. Wśród wielu dostępnych dla urządzenia aplikacji są zarówno narzędzia płatne, jak i darmowe - a wszystkie równie ciekawe. Niestety w oprogramowaniu iPhone'a wykryto trzy poważne luki w zabezpieczeniach, które mogą posłużyć m.in. do oszukiwania użytkowników i wykradania danych - iPhone'a trzeba załatać.

witryna - RangersFC

książka - "Photoshop CS3 PL"

gra - Strategic Command 2: Patton Drives East Demo 1.01

plik - Mozilla Thunderbird 2.0.0.16 pl

porada - WAKACYJNY WARSZTAT FOTOGRAFICZNY - Retuszowanie portretów (cz. 2)

RAK (21.VI - 22.VII)

Horoskop - Sierpień 2008

W sierpniu zodiakalne Raki z pewnością nie będą narzekać na brak powodzenia u płci przeciwnej na - gdziekolwiek się pojawią, będą wzbudzać spore zainteresowanie. Rybom nieśmiałym pozwoli to wreszcie uwierzyć we własne siły i swoją atrakcyjność, a Ryby zaprawione w miłosnych utarczkach tylko utwierdzi w przekonaniu o ich zniewalającym powabie i uroku. Szczęście będzie w tym miesiącu sprzyjać nie tylko zakochanym, ale także osobom ze smykałką do interesów - pojawi się bowiem szansa na rozkręcenie własnego biznesu. Chociaż początki takich przedsięwzięć zwykle bywają trudne, w dłuższej perspektywie należy spodziewać się sukcesów. Odradzamy jednak taktykę "po trupach do celu" - prędzej czy później obróci się przeciwko stosującym ją Rybom.

O ile co do uroku osobistego zodiakalnych Ryb nie mamy wątpliwości, to sprawa wygląda inaczej w przypadku... środowiska graficznego KDE 4.1.0, które określić można mianem panny brzydkiej, ale cnotliwej. Wydanie 4.1 ma być pierwszym, które powinno nadawać się nie tylko do eksperymentów, ale również do normalnej pracy. Nie milkną jednak spory na temat przyszłości tego projektu. Niektórzy wieszczą upadek KDE, inni patrzą w przyszłość z optymizmem obstając przy "przejściowych problemach". Dla obserwujących sytuację z zewnątrz użytkowników sprawa wygląda nieciekawie: dzieje się coś złego, co chyba nikomu nie wychodzi na dobre.

Tymczasem twórca jednej z dystrybucji Linuksa - Ubuntu - chce, a następne edycje tego popularnego Linuksa były "jeszcze ładniejsze" niż Mac OS X. Wystosował nawet w tej sprawie apel do deweloperów. Czyżbyśmy mieli zostać świadkami totalnej zimnej wojny na interfejsy graficzne?

witryna - Optyczne.pl

książka - "Projektowanie nawigacji strony WWW. Optymalizacja funkcjonalności witryny"

gra - Risk II Demo

plik - Adobe Media Player 1.1

porada - WAKACYJNY WARSZTAT FOTOGRAFICZNY - Retuszowanie portretów (cz. 3)

LEW (23.VII - 22.VIII

Horoskop - Sierpień 2008

Osoby spod znaku Lwa marzenia o gorącej letniej miłości powinny chyba odłożyć na przyszłość (może na następny rok?). Co prawda przyjedziemy z wakacji z kilkoma nowymi ciekawymi kontaktami w telefonie, jednak nie należy się po nich spodziewać niczego poza przyjaźnią. Mimo to, warto je podtrzymać, bo może okazać się, że będą to przyjaźnie na całe życie. Na sukces i powodzenie mogą liczyć zwłaszcza ci, którzy udają się w służbową podróż w interesach oraz ci, którzy prowadzą rodzinne firmy. W przypadku Lwów zatrudnionych w większych firmach i korporacjach pojawi się okazja do rozpoczęcia na własny rachunek. Niestety, Koziorożce mogą do tego stopnia zaangażować się w sprawy zawodowe, że zaniedbają swoje życie prywatne, partnera, rodzinę czy też przyjaciół.

Na rynku pojawia się coraz więcej zaawansowanych telefonów komórkowych z systemem Windows Mobile - przykładem chociażby zaprezentowany niedawno HTC Touch Diamond, szybko ochrzczony konkurentem iPhone'a. Urządzenia tego typu bez wahania można określić już mianem przenośnych komputerów, które potrafią bardzo wiele, mimo małego ekranu, ograniczonej klawiatury itp. Ich możliwości można jeszcze zwiększyć dzięki darmowym programom działającym pod systemem Windows Mobile.

Jeżeli poczta e-mail czy telefonia VoIP w komórce to za mało, to odpowiedzią na rosnące wymagania klientów powinna być telewizja 3D i dostęp do internetowych sklepów muzycznych. Być może będzie można otrzymywać też SMS-em cytaty z Biblii - zadbać może o to katolicki operator telekomunikacyjny.

witryna - Pingpong.pl

książka - "Joomla! Podręcznik administratora systemu"

gra - Code of Honor 2: Conspiracy Island Demo

plik - CodecInstaller 2.10.1

porada - WAKACYJNY WARSZTAT FOTOGRAFICZNY - Retuszowanie portretów (cz. 4)

PANNA (23.VIII - 22.IX)

Horoskop - Sierpień 2008

Zodiakalne Panny powinny w sierpniu korzystać z życia, póki jeszcze trwają wakacje i można cieszyć się słońcem. Osobom, które swoje urlopy bądź wyjazdy wakacyjne zaplanowały właśnie na sierpień, radzimy zwracać baczniejszą uwagę na przedmioty osobiste - istnieje bowiem duże ryzyko padnięcia ofiarą kieszonkowców, zwłaszcza w czasie podróży czy wypoczynku na plaży. Zalecamy też częste wypady na miasto (a jeszcze lepiej - poza miasto) i spotkania z przyjaciółmi. W sierpniu Panna nie przepuści żadnej okazji, aby dowieść sobie (i innym) swojej wartości. Chodzi oczywiście o przelotne romanse i miłostki, o które przecież tak łatwo podczas wakacyjnych miesięcy. Jeśli chodzi o sprawy finansowe, to warto zaoszczędzić nieco grosza, zwłaszcza, że pod koniec sierpnia zanosi się na poważny wydatek.

Przerwy pomiędzy aktywnym wypoczynkiem na powietrzu Panny - użytkownicy komputerów - zapewne będą spędzać przed monitorem peceta, czy to dokonując wakacyjnej konserwacji sprzętu i oprogramowania, oglądając filmy, grając bądź... poprawiając funkcjonalność przeglądarki internetowej Firefox 3. Do jej sukcesu przyczyniają się w znacznym stopniu dodatki, tworzone przez związane z aplikacją środowiska. W kilka kliknięć można zmienić Firefoxa w prawdziwy kombajn do Internetu.

Popularność najnowszej wersji przeglądarki Mozilli rośnie w bardzo szybkim tempie - aplikacja co tydzień zdobywa nowych użytkowników, podczas gdy Firefox 2.x stracił już taką liczbę użytkowników, że zaledwie 0,1% dzieli go od Internet Explorera. Czy IE, którego premiera nastąpić ma jeszcze w tym roku, będzie godnym konkurentem programu spod znaku pandy rudej?

witryna - InterPOCZTA

książka - "Praktyczny kurs SQL"

gra - Frontlines: Fuel of War PC Beta Demo

plik - Fotox 4.9 (Linux)

porada - WAKACYJNY WARSZTAT FOTOGRAFICZNY - Retuszowanie portretów (cz. 5)