Horoskop - Styczeń 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

Baran (21.03 - 20.04)

W Nowy Rok Baran wkroczy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Jednak z powodu sporej ilości wchłoniętych w noc sylwestrową drinków i natłoku obowiązków zawodowych, trudno mu będzie utrzymać szampański humor na początku miesiąca. Nie powinien forsować nadwątlonego zdrowia i pozostać w stanie spoczynku, zwłaszcza że styczeń może przynieść mu całkiem nowe miłosne wrażenia. W styczniu w pracy Baran spotka się z nowymi wyzwaniami i pokona je z sukcesem - o ile, oczywiście, poradzi sobie z wahaniami nastroju.

Styczniowe potyczki z zawodowymi wyzwaniami ułatwić może Baranowi jego ulubiony menedżer plików. A ponieważ Baran to istota lubująca się we wszelkiego rodzaju przeróbkach, to nawet tuning Total Commandera nie jest dla niego straszny. Niby już po świętach, lecz wrodzona skłonność do 'zakupomanii' Barana nie opuszcza. Być może w oko wpadnie mu stalowa, składana i nierdzewna Nokia 6170?

Wahania nastroju Baranów w końcówce miesiąca mogą mieć związek z obawami o bezpieczeństwo wykorzystywanej przez nich przeglądarki. Osobom spod tego znaku zależy na zachowaniu nienaruszalności prywatnych danych, dlatego też mogą ciężko przyjąć informację o dziurawych przeglądarkach. Wspierajmy ich wtedy duchowo i software'owo!

W styczniu dla Barana:

 • witryna - The-Underdogs

 • książka - Thinking in Photoshop

 • gra - The Punisher Demo

 • porada - Ukryte "Zabezpieczenia"

 • plik - Adobe Reader Speed-Up 1.31

  Byk (21.04 - 21.05)

  W styczniu Byk ma szansę zrealizować swoje noworoczne postanowienia - pod warunkiem, że od samego początku ostro przystąpi do działania. Będzie on widział jedynie własny cel, nie dostrzegając interesów bliskich. W tym miesiącu, niestety, mogą wybuchać konflikty, ujawniać się różnice zdań i upodobań, zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Mimo to, energia pod koniec miesiąca będzie go wręcz rozpierała.

  Skłonność do konfliktów, różnic zdań i upodobań - to wszystko może być przyczyną syndromu SLI. Zafascynowany nową technologią i owładnięty żądzą posiadania dwóch, wydajnych kart graficznych, zrobi wszystko by przekonać się, ile warte jest SLI, . Nie należy Bykowi przeszkadzać, lepiej pozwolić mu spokojnie zasiąść przed komputerem i podzielić się wrażeniami przez komunikator - choćby Gadu-Gadu przez WWW .

  Pomimo rozpierającej styczniowej energii, Byki powinny być świadome zagrożeń, jakie czekają na nie przed komputerem. Któregoś dnia będą bowiem musiały stanąć przed niezwykle trudnym wyborem: Komputer, albo zdrowie…. Szczególnie młode Byki powinny w styczniu pamiętać o odrobinie odpoczynku od ich elektronicznego ulubieńca.

  W styczniu dla Byka:

 • witryna - Classic Computers Online

 • książka - Angielski z komputerem. Programy, słowniki komputerowe i strony WWW

 • gra - I Of The Enemy Demo

 • porada - Mój komputer - dodatkowe opcje

 • plik - Mozilla Thunderbird 1.0

  Bliźnięta (21.05 - 21.06)

  Początek roku to dla Bliźniąt idealny okres do złapania wiatru w żagle. Życie zawodowe osób spod tego znaku będzie stało w styczniu pod znakiem permanentnej kontroli, testowania i sprawdzania. Warto się zatem zmobilizować, wykazać operatywnością i konkretami w działaniu, a przy tym mieć oczy dookoła głowy i wypatrywać okazji. Nuda w związku może zniszczyć nawet najlepiej zapowiadające się uczucie. Bliźnięta dostaną jednak w styczniu odpowiednią broń do walki z ewentualną stagnacją. Czyżby nowe, wspólne hobby?

  W ramach nowych zainteresowań, niektóre z osób urodzonych w znaku Bliźniąt odkryją w sobie w styczniu zupełnie nowe powołanie - programowanie w języku Python. Ponieważ każde dziecko wie, że wystarczy zaledwie 15 linijek kodu i P2P gotowe, Bliźnięta mają szansę na ułatwienie wymiany danych w związku. Ale tu uwaga: zbytnie ocieplenie relacji z partnerem zaowocować może pojawieniem się zgrai małych, sprytnych pingwinków! Zalecamy zatem daleko posuniętą ostrożność.

  Bliźniętom nigdy nie była obca tematyka bezpośredniej wymiany plików i nowy rok w tym względzie nie będzie się różnił od poprzedniego roku. Być może ilość danych pobranych z sieci P2P nie będzie aż tak duża, w związku z nowym etapem walki z filmowymi piratami.

  W styczniu dla Bliźniąt:

 • witryna - Biblioteka informacji o procesach

 • książka - LightWave 8. Skuteczne rozwiązania

 • gra - Half-Life 2 Demo

 • porada - Wszystko w pamięci

 • plik - Copernic Desktop Search 1.2

  Rak (22.06 - 22.07)

  W zeszłym roku nic się nie działo, ale teraz się ruszy - tak w skrócie można podsumować styczniową prognozę dla osób spod znaku Raka. Naprawdę warto dodać gazu w sprawach zawodowych, bo może się okazać, że jakieś ważne drzwi, które przed Rakami były zamknięte na klucz, teraz ustąpią za lekkim naciśnięciem klamki. Również życie uczuciowe nabierze rumieńców. Organizm może domagać się w związku z tym więcej snu i nie warto go w tym względzie ignorować. Wskazane jest nawet nieco większe niż zwykle obżarstwo.

  W związku ze wspomnianym obżarstwem, Raki mogą odczuwać lekki dyskomfort podczas poruszania się i zmniejszoną prędkość. Będą się zatem starały odbić to sobie na swoim komputerze. Kontrola startu Windows pobudzi system operacyjny do życia z siłą wodospadu i pozwoli Rakom zapomnieć o własnych niewygodach. Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, to nawet rippowanie w samochodzie stanie się w styczniu dla Raka możliwe.

  Ostatnie stadium styczniowego obżarstwa Raków to węgierski gulasz z kodekami. Mało kto będzie w stanie oprzeć się gigantycznemu zestawowi, po którego skonsumowaniu pozostanie już tylko relaks przed monitorem komputera i rozkoszowanie się odpoczynkiem, którego Rak nie powinien sobie w końcu odmawiać.

  W styczniu dla Raka:

 • witryna - Heliopedia

 • książka - PHP. Stwórz własną stronę internetową

 • gra - MoH: Pacific Assault Multiplayer Demo nr 2

 • porada - Rozmiar miniatur

 • plik - Internet Download Accelerator 4.0

  Lew (23.07 - 22.08)

  Lew w styczniu będzie zwycięzcą. Wzmocniony po porażkach z poprzedniego roku, będzie pewny siebie, rzutki i energiczny. Wrodzony urok pozwoli mu zjednać do swoich racji nawet najbardziej zapalczywych oponentów, a szczęśliwa gwiazda zadba o budżetowy dostatek w styczniu. Niektóre Lwy mogą poczuć w pierwszych dniach nowego roku silną potrzebę uczuciowego pogłębienia przelotnych znajomości i romansów. I tu uwaga: zbyt pochopne podejmowanie decyzji może się skończyć dla Lwa niekorzystnie (nie wszystkie na raz!).

  Pośpiech może być przyczyną, dla którego osoby spod znaku Lwa zwrócą się o pomoc w styczniu do wytrawnego mechanika Rejestru. Pozwoli on skutecznie zatuszować wszelkie ślady nieprzemyślanych instalacji oraz pozbawić Lwa kłopotów, z którymi nie dałby sobie rady nawet jego wrodzony urok. Być może przed poczynieniem poważniejszych kroków wobec partnera Lew powinien przeprowadzić symulację? Komputerowa symulacja eksplozji nuklearnej może mu tylko pomóc uświadomić sobie, co go czeka.

  Zwycięski, styczniowy Lew bez trudu rozpracuje wszelkie komputerowe zagwozdki, jakie będą na niego czekały. Nawet antywirusy ogłupiające Service Pack 2 nie staną mu na drodze na dłużej i nie zbiją go z tropu w początkach nowego roku.

  W styczniu dla Lwa:

 • witryna - Tapety

 • książka - Rozbudowa i naprawa laptopów

 • gra - Far Cry Tech Demo

 • porada - Administrator przy powitaniu

 • plik - Total Commander Menu Editor 1.05

  Panna (23.08 - 22.09)

  Nie można mieć wszystkiego i najlepszym na to dowodem będzie sytuacja Panny w styczniu. Po grudniowych zasobach gotówkowych nie zostanie najmniejszy ślad. Niewykluczone, że od początku roku w życiu zawodowym uaktywnią się od dawna uśpieni wrogowie. Nie warto dać się sprowokować, zwłaszcza, jeśli będą grać nie fair. Tymczasem w sferze prywatnej, samotne Panny mają okazję do poznania kogoś bliskiego. Stanie się on dla nich podporą, która pomoże zwycięsko przejść przez trudne dni pierwszego miesiąca w roku.

  Za wszelką cenę osoby spod znaku Panny będą starały się w styczniu udowodnić sobie i całemu światu, że jednak można mieć wszystko. Szczęście dopisze im wyjątkowo w materii komputerowej, a to dzięki CD, DVD i HD-DVD w jednym. Choć jedna wygrana bitwa przybliży ich ku zakończeniu wojny, niech Panny pamiętają jednak, jak ważne jest zachowanie odpowiedniego dystansu i granie fair. Groźba 9 lat więzienia dla hakera skutecznie ugasi anarchistyczne zapędy Panien w styczniu.

  Szansa na spotkanie kogoś bliskiego wymagać będzie od Panien wyjątkowych zdolności zapanowania nad zwiększonymi wydatkami na telefon. Gdy już spotkają one tę niezwykła osobę, która stanowić będzie dla nich podporę, w pierwszych dniach znajomości mogą zacząć się zastanawiać, jak dzwonić tanio?. Być może odpowiedzią jest polski VoIP…

  W styczniu dla Panny:

 • witryna - Nowa Kultura

 • książka - Vademecum hakera. Zabezpieczenia w Windows

 • gra - Hearts of Iron 2

 • porada - Ostatnia wizyta

 • plik - Pogoda 1.15