Horoskop - Styczeń 2007


WAGA (23.IX - 23.X)

Horoskop - Styczeń 2007
Nadchodzący okres karnawałowych zabaw do białego rana osoby spod znaku Wagi powitają ze szczerym entuzjazmem. Oby tylko ich organizm, nienawykły do przedłużającego się ciężkiego wysiłku fizycznego, wytrzymał trudy karnawału. Nieodzowne wydają się więc systematyczne wizyty w salonach odnowy biologicznej, dzięki którym Wagi dotrwają do końca miesiąca w stanie innym niż krańcowe wyczerpanie. Wagom nie uda się zapewne uniknąć licznych spóźnień do pracy czy na zajęcia akademickie - o te w styczniu może być łatwo, biorąc pod uwagę chęć podtrzymania namiętnej sylwestrowej znajomości. Nic dziwnego, że Wagi będą spędzać z nowym partnerem (partnerką) wiele czasu i niejednokrotnie zostawać na noc. Kryje się za tym niestety niebezpieczeństwo, że Wagi wskutek miłosnych uniesień i romantycznych doznań stracą na jakiś czas kontakt z rzeczywistością.

Czas odpoczynku pomiędzy kolejnymi imprezami karnawałowymi można spożytkować na poszerzanie wiedzy z zakresu budowy urządzeń elektronicznych i doskonalenie swoich umiejętności w temacie ich budowy. Na początek można zacząć od skonstruowania zdalnie sterowanej kamery internetowej bądź sterowanej komputerowo świątecznej choinki. Tajniki tego drugiego projektu warto zgłębiać już od stycznia, aby na następne Boże Narodzenie w domu zagościła choinka na miarę XXI wieku.

Dla mniej uzdolnionych technicznie zawsze pozostaje zabawa z oprogramowaniem, np. test przeglądarki Firefox wyposażonej w 200 wtyczek i plug-inów.

SKORPION (24.X - 21.XI)

Horoskop - Styczeń 2007
Wejściu w nowy rok jak zwykle będzie towarzyszyć wiele noworocznych przysiąg i przyrzeczeń. W przypadku Skorpionów standardowym postanowieniom porzucenia zgubnego nałogu (lub nałogów) towarzyszyć będą także i inne, nie mniej ambitne, np. odbudowa nadszarpniętej kondycji fizycznej organizmu czy prowadzenie bardziej unormowanego trybu życia, z należytą ilością snu i posiłkami o odpowiednich porach. Skorpiony w nowym roku będą za to imponować swoim współpracownikom tudzież szkolnym bądź uczelnianym kolegom zapałem do pracy. Pole do popisu otwiera się przed nimi również na niwie uczuciowej, gdzie zadziwią one swoich partnerów/partnerki, przyzwyczajonych już do tego, że Skorpion to zwierzę zwykle leniwe i nieskore do cięższego wysiłku.

Niektóre Skorpiony, wchodząc w 2007 r., powinny solennie obiecać, iż przestaną używać nielegalnych kopii oprogramowania. Na każde 10 aplikacji będących w posiadaniu statystycznego użytkownika komputera w Polsce 6 pochodzi z nielegalnego źródła - a użytkownicy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo ryzykują korzystając w wszelkiego rodzaju cracków czy generatorów kluczy do aplikacji pobranych z Internetu.

Cyberprzestępczość w coraz mniejszym stopniu nasuwa bowiem skojarzenia z domorosłymi geniuszami w okularach, włamującymi się dla zabawy do komputerów NASA. Dzisiejsze oblicze cybergangów do dobrze zorganizowane struktury, posługujące się metodami radzieckiego wywiadu - KGB. Skoro już o przestępczości mowa - gdyby Skorpiony chciały sprawdzić swoje skłonności do zejścia na złą drogę, mogą wypróbować na sobie oprogramowanie, które odnajdzie w nich mordercę.

STRZELEC (22.XI - 21.XII)

Horoskop - Styczeń 2007
Ponieważ nie samym karnawałem żyje człowiek, zodiakalne Strzelce zechcą być może zachować trochę sił na cel inny niż szaleństwo do białego rana. A sytuacja może tego wymagać - w przerwach między kolejnymi imprezami trzeba będzie dopilnować zawodowych bądź szkolnych obowiązków. Lepiej nie dopuścić do spiętrzenia ważnych spraw pod koniec miesiąca, kiedy może zabraknąć czasu i ochoty na wszystko: życie prywatne, zdrowie i relaks. Strzelce - domatorzy - powinny w tym miesiącu przyjrzeć się swojemu mieszkaniu. Może przydałby mu się mały remont, nawet jeśli nie ucierpiało podczas sylwestrowego szaleństwa? W sprawach sercowych zalecamy umiar - w tej dziedzinie energiczne i gwałtowne działania powinny raczej ustąpić delikatności i romantyzmowi, na których nadmiar niestety niektóre osoby spod znaku Strzelca nie narzekają...

Podziw współpracowników i kolegów bądź uznanie przełożonych uda się w styczniu Skorpionom wzbudzić dzięki zwykłemu z pozoru kluczykowi USB. Okazuje się, że nawet taki niepozorny pendrive może z powodzeniem pełnić rolę notebooka i służyć za przenośne biuro - wystarczy tylko zainstalować na nim pakiet biurowy PortableApps Suite 1.0. Różnica w funkcjonalności - prawie żadna, w wadze - nie do zlekceważenia!

Z uwagi na ogromną popularność aplikacje biurowe są jednymi z najczęściej narażonych na cyberataki programów. Wystarczy wspomnieć, iż niedawno w jednym tylko narzędziu wchodzącemu w skład pakietu MS Office - Word - znaleziono w ciągu 7 dni aż 3 krytyczne luki w zabezpieczeniach. Nic dziwnego, że na każdy drugi wtorek miesiąca, kiedy to Microsoft przeprowadza wielkie łatanie, użytkownicy produktów koncernu czekają z wytęsknieniem ale i obawą.

KOZIOROŻEC (22.XII - 19.I)

Horoskop - Styczeń 2007
Układ planet, wyraźnie sprzyjający w początkowym okresie stycznia, odwróci się na niekorzyść Koziorożców już w drugiej dekadzie miesiąca. Osoby spod tego znaku mogą stać się drażliwe, nerwowe i nieprzyjemne, zwłaszcza dla najbliższej rodziny i przyjaciół, na których będą - zupełnie niepotrzebnie - wyładowywać swoje emocjonalne napięcia. Sporo wysiłku i energii będą Koziorożców potem kosztować starania o przekonanie najbliższych, aby nie chowali urazy i obrócili je w niepamięć. Oby tylko niesnaski na niwie uczuciowej nie skłoniły Koziorożców ku zdradzie... W sprawach sercowych szykuje się w styczniu wielki remanent. Istnieje jednak duże ryzyko, iż nowe znajomości okażą się tylko przelotnymi karnawałowymi romansami (choć może niektórym Koziorożcom właśnie na tym będzie zależeć).

Nie mniej wysiłku niektóre Koziorożce będą musiały włożyć w proces przywracania domowego komputera do pełnej sprawności po ekscesach sylwestrowej nocy. Zalana klawiatura czy urwana kieszeń napędu optycznego mogą każdego użytkownika przyprawić o nerwicę. Na uspokojenie warto czasem prześledzić historię urządzenia znanego dziś pod nazwą "komputer" na przykładzie jego praprzodka liczącego 2 tysiące lat.

Pomoże to w zrozumieniu, jaki postęp dokonał się na przestrzeni dwóch mileniów - w dzisiejszych czasach koszykarze grają już w koszulkach imitujących ekrany, nie mówiąc już o wyświetlaczach nowej generacji, generujących obraz 3D w powietrzu bez użycia technik holografii.

WODNIK (20.I - 18.II)

Horoskop - Styczeń 2007

W nowy rok osoby spod znaku Wodnika nieuchronnie wejdą z bólem głowy, a w skrajnych przypadkach nawet potłuczeniami, otarciami i siniakami. Będą one jednak dowodem doskonale spędzonej zabawy sylwestrowej i przez jakiś czas posłużą Wodnikom w charakterze trofeów. W ciągu pierwszych noworocznych tygodni osobom spod tego znaku uda się prawdopodobnie zachować pozytywną energię, jednak już pod koniec miesiąca troski życia codziennego dadzą o sobie znać - stres w miejscu pracy czy też w szkole odbije się niekorzystnie na samopoczuciu Wodników. Dość wspomnieć, iż w styczniu bardzo łatwo o przeziębienie - nawet katar może być symptomem groźnej wirusowej infekcji. Choroba w połączeniu z fizycznym osłabieniem organizmu może przysporzyć Wodnikom dodatkowe kilka tygodni nieplanowanego urlopu.

Przed infekcją, zarówno wirusem grypy, jak i internetowym trojanem, warto chronić się na wszelkie możliwe sposoby. W obu przypadkach Wodniki powinny korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, czyli odpowiednich lekarstw oraz skutecznych i nowoczesnych aplikacji antywirusowych .

Kto by pomyślał, że prawdziwym zagrożeniem dla zdrowia może okazać się konsola do gier Wii - kontroler, który przypadkowo wypadnie z ręki, może spowodować niezłe spustoszenia i obrażenia ciała. Nie stwierdzono na razie jedynie wyraźnego wpływu cyfrowej rozrywki na zdrowie psychiczne, co jednak nie oznacza, że komentarze internautów, zamieszczane przez nich w Sieci, nie nadają się pod ocenę psychiatry .

RYBY (19.II - 20.III)

Horoskop - Styczeń 2007
Ryby, rozleniwione długim, świąteczno-noworocznym wypoczynkiem, nie będą wykazywać na początku stycznia zbytniej ochoty do powrotu do szkolnych bądź zawodowych obowiązków. Trzeba będzie wiele dyscypliny i determinacji, aby w końcu oderwać się od uroków urlopowego lenistwa. Bez zbędnego marudzenia Ryby powinny więc przystąpić do "ładowania akumulatorów" - energia i pozytywne myślenie przydadzą się w styczniu jak rzadko kiedy. Radzimy potraktować sprawę poważnie - wyczerpanym Rybom może być trudno będzie z siebie więcej energii potrzebnej na należyte zajęcie się obowiązkami w szkole, w biurze lub w... sypialni. Planety powinny jednak Rybom sprzyjać, co pozwoli osobom spod tego znaku obronną ręką wychodzić z większości tarapatów, nawet jeśli zdarzy się zawalić terminy w pracy.

Być może w styczniu swoistego "podładowania akumulatorów" będzie wymagać domowy komputer. Mowa tu głównie o zabiegach konserwacyjno-kosmetycznych oraz o optymalizacji systemu. Na przyspieszenie leciwego Windows XP istnieje wiele sposobów, spośród których 15 zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Dla użytkowników mających już dość zmagań z opornymi "oknami" wciąż istnieje alternatywa w postaci open source'owych systemów operacyjnych. Nowe ich wersje co i rusz są udostępniane przez producentów, i chociaż nie zawsze proponują radykalne zmiany (jak choćby OpenSUSE 10.2 czy Ubuntu 7.04), to i tak można je ze spokojem polecić co ambitniejszym posiadaczom pecetów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: