Horoskop - Styczeń 2007

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.III - 20.IV)

Horoskop - Styczeń 2007
Niektóre z zodiakalnych Baranów może w styczniu spotkać przykra niespodzianka, jeśli okaże się, że po okresie świąteczno-noworocznej laby przybyło im kilka kilogramów. Niespodzianka przerodzi się zaś w dramat, jeżeli te kilka kilogramów skutecznie uniemożliwi wciśnięcie się w karnawałową kreację, zawczasu wyciągniętą z szafy i przygotowaną na podbój sal balowych. Siłownie, baseny i kluby fitness staną się więc zapewne miejscem częstych wizyt niektórych zodiakalnych Baranów - przynajmniej na początku stycznia. Odzyskanie równowagi, zarówno fizycznej jak i psychicznej, może okazać się sprawą kluczową - Barany będą musiały w styczniu wykazać się jasnością umysłu, stanowczością i konsekwencją w działaniu, aby kilka bardzo poważnych problemów natury prywatnej.

Niespodzianka w postaci kilku kilogramów więcej jest niczym w porównaniu z dramatem utraty danych przechowywanych na komputerze w domu lub miejscu pracy. Okazuje się jednak, że utrata danych może być jednocześnie i straszna, i śmieszna, o czym nieustannie przekonują nas użytkownicy komputerów.

Zapewne nikomu nie jest do śmiechu, kiedy stwierdzi na swoim HDD brak kluczowych plików i zasobów. Wyjątkowo bolesna, a zarazem niebezpieczna, jest też utrata haseł do bankowości online (ich przechowywanie na komputerze staje się coraz częstszą praktyką). Warto zatem zapoznać się z bezpiecznymi metodami przechowywania haseł. O ile o bezpieczeństwo danych można zadbać już dziś, to na bezpieczne akumulatory do komputerów przenośnych przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

BYK (21.IV - 21.V)

Horoskop - Styczeń 2007
Osoby spod znaku Byka, którym nie udało się do tej pory znaleźć swojej drugiej "połowy", powinny patrzeć z nadzieją w przyszłość - nowy rok ma im pod tym względem wiele do zaoferowania. Być może już pod koniec stycznia Byka stojącego w kolejce po zakupy lub czekającego na przystanku autobusowym ugodzi strzała Kupidyna? W tym miesiącu fortuna okaże się łaskawa dla Byków także w kwestii poprawy kondycji finansowej. Dzięki oszczędności i racjonalnym wydatkom uda się podreperować domowy budżet. Trzeba jednak uważać, aby nie popaść we własne sidła - zasobniejszy portfel może szybko opustoszeć, jeśli częstotliwość karnawałowych imprez stanie się zbyt duża (nie wspominając o tym, że i organizm nie zniesie zbyt dobrze takiego obciążenia).

AD 2007 r. Na pewno będzie miał wiele do zaoferowania komputerowym graczom w zakresie podstawowych komponentów decydujących o wydajności peceta w obsłudze najnowszych tytułów. Tych, których nie stać na karty graficzne z najwyższej półki cenowej, na pewno zainteresuje fakt, że dobre GPU można kupić już za 600 zł!

Producenci innych akcesoriów również nie zasypiają gruszek w popiele, węsząc za okazjami do zwiększenia sprzedaży. Wśród noworocznych postanowień użytkowników często znajdują się bowiem postanowienia dotyczące wymiany lub unowocześnienia komputera bądź innych elektronicznych gadżetów. Nic dziwnego, że przełom roku to data rynkowej premiery wielu urządzeń, np. 12-gigabajtowej pamięci przenośnej lub świetlnego telefonu komórkowego.

BLIŹNIĘTA (22.V - 20.VI)

Horoskop - Styczeń 2007
Styczeń zapowiada się wyjątkowo interesująco jeśli chodzi o sprawy sercowe. Co więcej, planety wieszczą radykalną odmianę w życiu uczuciowym Bliźniąt - osoby spod tego znaku z łowców zamienią się w zwierzynę. Karnawałowe zabawy będą stanowić podatny grunt do nawiązywania nowych znajomości, a natarczywość zalotów potencjalnego partnera przełamie opory Bliźniąt - dotychczasowych miłosnych myśliwych, którzy musza przystosować się do nowej roli. Jeśli chodzi o finanse, to w styczniu nie nadarzy się wiele odpowiednich momentów do inwestowania bądź dokonywania poważnych zakupów. Po świąteczno-sylwestrowym szaleństwie wydatków powinna wreszcie przyjść pora na zaciśnięcie pasa i zgromadzenie większej sumy na bankowym koncie.

W przeciwieństwie do spraw uczuciowych, nie możemy mówić o jakieś radykalnej zmianie w przypadku najnowszego wydania odtwarzacza Windows Media Player 11 PL dla platformy Windows XP SP2. Mimo iż finalna wersja dla XP-ka zaledwie nieznacznie odbiega od wydania WMP11 dołączanego do niektórych wydań Windows Vista, zapewne i tak okaże się absolutnym hitem.

Złośliwy sądzą, iż najnowszy system Microsoftu w dziedzinie bezpieczeństwa także nie wprowadzi znaczących i radykalnych zmian, mimo wbudowanych weń różnorodnych mechanizmów zabezpieczających użytkownika przez cyberzagrożeniami. Już teraz mówi się o tym, że Viście poważnie zagrażają komputerowe wirusy, powstają nawet teorie, że Vista będzie rajem dla wirusów z XP.

RAK (21.VI - 22.VII)

Horoskop - Styczeń 2007
Początek karnawału, wydawać by się mogło - czas zabawy i radości - może paradoksalnie przynieść niektórym osobom spod tego znaku nieco smutku. Zodiakalne Raki mogą niekiedy przeżywać ataki melancholii, nie mówiąc już o tym, że przez większą część miesiąca będą cierpieć z powodu bezsenności. Wszystkie te objawy należy kłaść na karb zbyt dużego obciążenia psychicznego, zwłaszcza w przypadku Raków studiujących, które już z początkiem stycznia wejdą w fazę sesji egzaminacyjnej. Z nadmiernym wysiłkiem zawodowym nie należy jednak przesadzać - stres niestety najłatwiej przezwyciężyć jedzeniem, wskutek czego powzięte w sylwestrową noc postanowienie odzyskania smukłej i szczupłej sylwetki może okazać się trudniejsze w realizacji, niż wydawało się początkowo.

Gwiazdy podpowiadają nam, że oprócz stresu i zmęczenia - typowych przyczyn nastrojów depresyjnych - za niezbyt dobre samopoczucie Raków może odpowiadać nienajlepszy stan posiadanego sprzętu komputerowego. Na szczęście i na to znajdzie się rada - wystarczy np. zaktualizować firmware routera bezprzewodowego, aby uczynić zeń urządzenie o możliwościach dorównujących sprzętowi wartemu nawet 10 razy więcej.

O ile po świąteczno-sylwestrowym szaleństwie związanym z zakupem prezentów i strojów w portfelu Raków pobrzękuje jeszcze nieco grosza, można zdecydować się na zakup nowego gadżetu. Może to być np. dysk twardy korzystający z przełomowej technologii zapisu danych lub regulowaną mysz komputerową wyposażoną w touchpad.

LEW (23.VII - 22.VIII

Horoskop - Styczeń 2007
Pierwszy miesiąc nowego roku postawi przed Lwami wyzwanie usunięcia skutków świątecznego obżarstwa i karnawałowego nadużywania napojów wyskokowych. Ze skutkami tego drugiego jeszcze łatwo sobie poradzić i relatywnie szybko odzyskać równowagę. Jeśli jednak świąteczne kalorie nie zostaną w porę "spalone" na siłowni, zodiakalne Lwy o roli lwa salonowego będą musiały zapomnieć. Ostrzegamy jednak, iż od samego zamiaru podnoszenia formy i szumnych, nie tylko sylwestrowych, zapowiedzi i postanowień, mięśni nie przybędzie. Na relacje w pracy bądź w szkole nie wpłynie korzystnie roztaczana przez Lwy aura osób wyniosłych i nieprzystępnych. Być może owe lwie chandry będą wywołane niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a raczej brakiem prawdziwej zimy, która jak dotąd nie rozpieszcza nadmiarem śniegu?

Godne odnotowania, iż sprzęt elektroniczny, zwykle tak wrażliwy np. na zamoczenie, staje się coraz bardziej odporny na niesprzyjające warunki pogodowe. Z takim "deszczo-odpornym" 42-calowym telewizorem LCD można pojechać na biwak nie obawiając się zmoknięcia. Tylko kto jeździ na biwaki w styczniu?;)

Inna sprawa, że zakup elektroniki użytkowej staje się coraz trudniejszy - świat nowoczesnych technologii idzie do przodu w coraz szybszym tempie i to, co wczoraj było nowinką, jutro będzie starociem. Także mijający rok obfitował w znaczące wydarzenia, które już zaważyły, albo dopiero zaważą na przyszłym obliczu branży IT. Sądząc po charakterze owych zmian, np. uwolnieniu neostrady tp (bez telefonu będzie kosztować 30 zł netto), można jednak z nadzieją patrzeć w przyszłość.

PANNA (23.VIII - 22.IX)

Horoskop - Styczeń 2007
Na początku nowego roku Panny przejdą prawdziwą emocjonalną burzę - ich życie emocjonalne mimo chłodów panujących za oknem, przeżywać będzie prawdziwy rozkwit. Zauroczenie osobą poznaną w czasie sylwestrowej zabawy utrzyma się aż do drugiej dekady miesiąca, kiedy to zodiakalne Panny odzyskają już nieco bardziej trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. W nawiązywaniu nowych znajomości zalecana jest jednak daleko posunięta ostrożność, bowiem w najbliższym otoczeniu mogą znaleźć się osoby o nie zawsze czystych intencjach. Druga połowa stycznia to okres, w którym natężenie wszelkich zabaw i imprez będzie systematycznie spadać, a co za tym idzie - poprawi się nieco stan domowych finansów.

Co prawda okres największego ruchu w sklepach, salonach i hipermarketach już za nami, nie oznacza to jednak, iż w styczniu należy zrezygnować z okazjonalnych wypadów na zakupy. Zapewne mało kto wie, iż właśnie przed świętami Bożego Narodzenia ceny sprzętu elektronicznego wzrastają nawet o 25 %! Jeżeli zodiakalne Panny były na tyle roztropne, że zaczekały z poważniejszymi wydatkami do stycznia (kiedy sprzedawcy znacząco obniżą ceny), mogą natrafić na niezłe okazje. W ich znalezieniu na pewno pomogą internetowe wyszukiwarki cen - w końcu to właśnie okazja czyni kupca.

Wśród zodiakalnych Panien znajdą się na pewno i tacy użytkownicy, którzy na pierwszym miejscu stawiają wydajność posiadanego sprzętu - dla nich cena odgrywa mniejsze znaczenie, nawet jeśli mówimy o notebooku za ponad 10 tys. dolarów. Aby pozwolić sobie na taki zakup, trzeba być jednak prawdziwym wybrańcem fortuny - mniej zamożna część użytkowników zapewne z uznaniem powitałaby pomysł korzystania z komputera w ramach specjalnego abonamentu.