Horoskop - Wrzesień 2005

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.03 - 20.04)

Horoskop - Wrzesień 2005

Wakacyjne miesiące zostały ciężko, ale rzetelnie przepracowane, a urlop - głównie z powodu kapryśnej aury - nie stworzył wymarzonych warunków do odpoczynku. Dlatego właśnie Barany we wrześniu powinny wykorzystać każdą wolną chwilę, aby odetchnąć od nawału obowiązków i zająć się rodziną i partnerem. I nie należy się przejmować narzekaniem szefa - firma nie zbiednieje, jeśli nie zostanie się kilka razy po godzinach. Za to na pewno poprawi się forma psychofizyczna osób spod tego znaku. Zaabsorbowanym życiem rodzinnym Baranom ani w głowie jakiekolwiek miłosne flirty. I dobrze - w tym miesiącu "skok w bok" mógłby przynieść więcej szkody niż pożytku.

Po wakacyjnych wojażach portfele osób spod znaku Barana raczej nie będą pękać w szwach. Trzeba zatem uważać, aby każdą złotówkę wydać rozsądnie. Jeżeli jednak przedsiębiorcze Barany nie boją się ryzyka, mogą zainwestować w swój własny sklep muzyczny online. Radzimy jednak rozwagę i ostrożność, gdyż mimo wszystko jest to drogi interes.

Być może dreszczyk związany z finansowymi inwestycjami to dla Baranów za mało, zawsze mogą zabawić się we włamywanie do sieci bezprzewodowych. Proceder to niebyt legalny, ale może uświadomi Baranom, jak wiele zależy od należytych zabezpieczeń połączenia z Internetem.

We wrześniu dla Barana

 • witryna - Horror Online

 • książka - "Excel 2003 PL. Ilustrowany przewodnik"

 • gra - Worms 4: Mayhem Multiplayer Demo

 • porada - Aktualizacje pod kontrolą

 • plik - SpyRemover 2.40

  BYK (21.04 - 21.05)

  Horoskop - Wrzesień 2005

  Mimo, że dni coraz krótsze i chłodniejsze, temperatura uczuć Byków będzie we wrześniu utrzymywać się na stałym, wysokim - wakacyjnym wręcz - poziomie. Wszystko to dzięki pewnej nowej, dobrze zapowiadającej się znajomości... Wydaje się, że to nieco spóźniona burza hormonów, ale zawsze lepiej późno niż wcale. Byki powinny jednak uważać, aby uczucia nie przesłoniły im obowiązków zawodowych - trzeba przecież nadrobić kilka powakacyjnych zawodowych zaległości. Być może zajęcia jogi pomogą osobom spod znaku Byka w odzyskaniu należytej koncentracji? Nawet aktywne z natury Byki powinny choć raz spróbować tej formy relaksu.

  O ile temperaturę uczuć warto utrzymywać na wysokim poziomie, to już w przypadku sprzętu komputerowego trzeba zadbać, aby ta temperatura była jak najniższa. Może warto zainwestować w nowe procesory Intela, które mają wydzielać mniej ciepła niż standardowe układy? Zawsze można też postarać się o wydajniejszą nagrywarkę płyt DVD+RW.

  Zakup procesora, zwłaszcza z górnej półki cenowej i wydajnościowej, nie należy do najłatwiejszych. A przecież nie trzeba superdrogich układów, aby znakomita większość gier i aplikacji działała bez zarzutów - 64-bitowe Semprony 3400+ też przecież wypadają nieźle w testach.

  We wrześniu dla Byka

 • witryna - Czartery24

 • książka - "Macromedia Flash MX 2004. Sztuka projektowania"

 • gra - Navy Training Exercises: Strike & Retrieve

 • porada - Polecenie "Dołącz jako załącznik" w menu kontekstowym

 • plik - Music Label 2005 11.2.3

  BLIŹNIĘTA (21.05 - 21.06)

  Horoskop - Wrzesień 2005

  Sierpień był bardzo trudnym miesiącem - wiele osób spod znaku Bliźniąt z utęsknieniem wyczekiwało zarezerwowanego na jego koniec urlopu. Niektórym z nich trudno będzie po trwającej nieraz i 3 tygodnie przerwie rzucić się z powrotem w wir zawodowych obowiązków. Sądzimy jednak, że nie będzie to tak trudne, jak się wydaje - samo wspomnienie o urlopowych przeżyciach, towarzyskich imprezach i romantycznych wzlotach wzmocni zapał Bliźniąt do pracy. Wrzesień to także dla osób spod tego znaku odpowiedni czas na poprawę kondycji fizycznej - może tym razem uda się zrzucić zbędne kilogramy, których nie udało się pozbyć wcześniej?

  Bliźnięta, którym być może po wakacjach zostało co nieco środków na koncie, na pewno znajdą siły i motywację, aby rzucić się w wir wrześniowych zakupów. W końcu wrzesień to także czas powrotu do szkoły lub na studia i dobry powód do przebudowy komputera. Z zakupem akcesoriów komputerowych nie warto się spieszyć, zwłaszcza jeśli chodzi o nagrywarki DVD - ich ceny mogą do końca roku spaść aż o 25 %. Tendencja do spadku cen dotyczy również telefonów komórkowych - już wkrótce będzie można je nabyć tylko za 20 USD.

  W szkole, na studiach czy miejscu pracy ciągle zachodzi konieczność szybkiego napisania czy zredagowania jakiegoś tekstu. Bliźniętom, które opanowały umiejętność bezwzrokowego pisania na komputerze, zadania te nie sprawią najmniejszych trudności.

  We wrześniu dla Bliźniąt

 • witryna - Lekkoatletyka

 • książka - "3ds max 7. Ćwiczenia praktyczne"

 • gra - LinCity-NG

 • porada - Automatyczne uzupełnianie w wierszu poleceń

 • plik - Easy GIF Animator 3.1

  RAK (22.06 - 22.07)

  Horoskop - Wrzesień 2005

  Osobom spod znaku Raka dopisze we wrześniu szczęście w miłości - Raki samotne zakochają się bez pamięci, a te pozostające z stałych związkach przekonają się, że tak naprawdę więcej łączy je z partnerem niż dzieli. O ile romantycznych chwil spędzonych tylko we dwoje nie można przeliczać na pieniądze, to jednak trzeba uważać, aby zbyt wiele wypadów do drogich restauracji, kina, teatru czy do pubu nie nadszarpnęło poważnie domowego budżetu. Kłopoty finansowe może zażegnać większa liczba nadgodzin w pracy lub przyjęcie większej ilości zleceń. Raki same jednak muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto w tym celu tracić zdrowie i nerwy.

  Jeżeli Rakom nie będzie się wiodło w sprawach finansowych, a chwilowo nie mają żadnego pomysłu na własny biznes, proponujemy im założenie bloga. Wystarczy systematycznie go aktualizować i odpowiednio wypromować, a sam zacznie zarabiać. W końcu, jak przekonują eksperci, użytkownicy blogów są najbogatsi wśród internautów. W przerwach między kolejnymi wpisami można zaś poprzeglądać kilka ciekawych bezpłatnych czasopism w formie cyfrowej.

  Do korzystania z Internetu należy posiadać porządną przeglądarkę WWW. Raki powinny niezwłocznie przetestować np. siódmą wersję Internet Explorera - sądząc po funkcjach oferowanych przez wersję beta, edycja finalna zapowiada się interesująco.

  We wrześniu dla Raka

 • witryna - Galeria historyczna

 • książka - "Windows XP PL. Ilustrowany przewodnik"

 • gra - Prison Tycoon

 • porada - Kontrola autostartu aplikacji

 • plik - Virtual CD 7.1.0.0

  LEW (23.07 - 22.08)

  Horoskop - Wrzesień 2005

  Po miłosnych zawirowaniach sierpnia osobom spod znaku Lwa trudno będzie się odnaleźć w monotonnej rzeczywistości szkolno-biurowej. Radzimy im jednak jak najszybciej się przestawić - brak koncentracji może przynieść opłakane skutki, zwłaszcza, gdy szef, wykładowca lub - co najgorsze - partner, przyłapie na nieuwadze… W czasie urlopu udała się większości Lwów sztuka, o której marzyły od dawna - poprawa kondycji fizycznej. Szkoda jednak, gdyby nadchodząca jesień miała przynieść kolejny spadek formy. Osobom spod tego znaku zaleca się zatem systematyczne ćwiczenia w siłowni lub wizyty na pływalni.

  Lwy narzekające na nudę jak najszybciej powinny zająć się np. doskonaleniem swojego hobby. Dobrą do tego okazją może być m.in. udział w którymś z licznych konkursów fotograficznych. Lwom na pewno udało się przywieźć z wakacji liczne zdjęcia dokumentujące świat przyrody, warto więc zaprezentować je szerszej publiczności. A nuż ktoś odkryje w nich wielki fotograficzny talent? Zawsze można też zapisać się na dodatkowy kurs czy szkolenie, np. poświęcone tajnikom pracy w ciemni.

  Osoby spod znaku Lwa o bardziej komputerowych zainteresowaniach mogą spróbować swoich sił w programowaniu - dzięki nowej wersji środowiska programistycznego IDEA nawet początkujący programiści będą mogli tworzyć miłe dla oka projekty.

  We wrześniu dla Lwa

 • witryna - Arachnea

 • książka - Oko w oko z Adobe Photoshop CS"

 • gra - Fahrenheit (Indigo Prophecy)

 • porada - Dynamiczne dyski twarde

 • plik - K-Lite Codec Pack Full 2.52

  PANNA (23.08 - 22.09)

  Horoskop - Wrzesień 2005

  Panny lubią być zaskakiwane, jednak takich niespodzianek, jakie gotują im gwiazdy we wrześniu, raczej nie przyjmą z radością. Co prawda na niwie uczuciowej sporo się wydarzy, jednak będą to raczej związki przelotne - osoby spod tego znaku nie powinny się zatem zbytnio angażować, gdyż ryzyko miłosnego zawodu jest w ich przypadku zbyt wielkie. Także w kwestiach finansowych nie będzie powodów do przesadnego optymizmu - jednak jeśli Pannom uda się przetrwać do połowy miesiąca bez zaciągania długów, pod jego koniec będzie już dużo łatwiej (może nieoczekiwana premia w pracy lub darowizna od babci?). Panny nie będą raczej narzekać na zdrowie, co nie znaczy, ze powinny je forsować - zaleca się umiar i rozsądek, zwłaszcza w korzystaniu z uciech nocnego życia.

  Pannom pod żadnym pozorem nie wolno popadać w gorsze samopoczucie z powodu chwilowych trudności. Zamiast rozpamiętywać niepowodzenia, zdecydowanie lepiej jest zająć się np. zwiększeniem bezpieczeństwa swojego systemu operacyjnego, zwłaszcza, że rośnie zagrożenie ze strony programów szpiegujących, a i phisherzy nie zasypiają gruszek w popiele, opracowując nowe, coraz to wymyślniejsze metody oszukiwania internautów.

  No i najważniejsze - nie wolno zapominać o kolejnej porcji łatek i uaktualnień dla Windows, jaką przygotował dla użytkowników tego systemu Microsoft.

  We wrześniu dla Panny

 • witryna - Prego

 • książka - "Komputery PC. Przewodnik dla kupujących"

 • gra - Rome Total War - Barbarian Invasion

 • porada - Dostęp do plików ukrytych - alternatywnie

 • plik - In-Tune Multi-Instrument Tuner 1.81