Horoskop - Wrzesień 2008

Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.


Tylko u nas - mariaż astrologii i IT. Horoskop Internauty - comiesięczne wróżby i przepowiednie dla wszystkich użytkowników komputerów i Internetu.

BARAN (21.III - 20.IV)

Horoskop - Wrzesień 2008

Osobom spod znaku Barana wróżymy we wrześniu powodzenie w sprawach sercowych. Przed parami otworzą się nowe perspektywy, zarysuje się być może nawet możliwość sformalizowania związku o kilkuletnim stażu, a młodzi zakochani nie będą widzieć świata poza sobą. Dla młodszych Baranów wrzesień to konieczność podjęcia ponownego trudu edukacji, co części z nich z pewnością przyjdzie z dużym trudem. Może okazać się, że w trakcie wakacyjnego urlopu nazbierało się Baranom sporo zaległości. "Wygrzebanie" się spod nich zajmie z pewnością dużo czasu, a przecież nie mogą one zapominać o bieżących obowiązkach. Dlatego też osoby spod tego znaku będą musiały zmusić się do systematyczności. Warto jednak stawiać czoła tym wyzwaniom z podniesionym czołem, gdyż większa odpowiedzialność może łączyć się z większymi profitami finansowymi.

A będzie na co oszczędzać - już na przełomie października i listopada mają trafić do sklepów nowe procesory Intela, Core i7 (Nehalem). Układy które będą wykonane w całkowicie nowej mikroarchitekturze Intela, która jest o tyle ciekawa, że integruje w sobie najlepsze rozwiązania znane z procesorów nie tylko "błękitnej" marki lecz także elementy, które sprawdziły się w układach AMD. Warto wcześniej dowiedzieć się w czym tkwi istota zmian.

Inżynierowie Intela na tym nie poprzestają, zapowiedając, że dzięki sprzętowi wyprodukowanemu przez siebie użytkownicy otrzymają dużo lepsze laptopy. Szczególnie widoczny postęp ma nastąpić w systemie zarządzania energią oraz grafice. Być może już wkrótce, również dzięki inżynierom Intela będzie można zdalne - np. przez Internet - włączać komputer w określonych okolicznościach. Odpowiedzialny za to będzie system Remote Wake, który ma się wkrótce pojawić na rynku.

witryna - Królestwo Varantu

książka - "ABC MS Office 2007 PL"

gra - Sid Meier's Civilization IV: Colonization Trailer (HD)

plik - Game Accelerator 7.7

porada - Jak ograniczyć dostęp do części witryny? (cz. 1)

BYK (21.IV - 21.V)

Horoskop - Wrzesień 2008

Zodiakalne Byki po powrocie z wakacji będą przez pewien czas czuć się bardzo niekomfortowo w pracy czy w szkole. Tegoroczny urlop bądź wakacyjny wyjazd był wyjątkowo udany, nic zatem dziwnego, że nikomu nie będzie chciało się wracać do szarej rzeczywistości. Jednak już w połowie miesiąca przedstawiciele tego znaku powinni otrząsnąć się z powakacyjnego marazmu i rzucić się w wir szkolnych lub zawodowych obowiązków, chociaż trzeba przyznać, że nie obędzie się bez problemów z organizacją czasu. W życiu prywatnym zodiakalne Byki mocno zapracują na miano osób kłótliwych i konfliktowych. Osoby te nawet w kontaktach z najbliższym otoczeniem będą zachowywać się dość obcesowo i arogancko, co na pewno nie przysporzy im sympatii. Byki bez partnerskich zobowiązań, niechętne stałym związkom, będą we wrześniu nie spełnią marzeń o płomiennym romansie.

Jednym z powodów przesadnego być może rozdrażnienia zodiakalnych Byków może okazać się nadmierna natarczywość i wścibskie zachowanie niektórych znajomych. A o osobach spod tego znaku wiadomo, że lubią strzec swojej prywatności. Wydaje się więc, że najnowsza wersja przeglądarki Microsoftu jest idealnie do nich dopasowana - zdaniem przedstawicieli koncernu z Redmond, Internet Explorer 8 daje użytkownikom większą kontrolę nad przepływem informacji osobistych podczas surfowania w Sieci.

W aplikacji dostępny jest m.in. tryb żartobliwie nazwany trybem "porno", umożliwiający dyskretne surfowanie po Sieci (nie są wtedy zapisywane żadne informacje o odwiedzonych przez użytkownika stronach). Niestety, IE 8 to jednocześnie pożeracz zasobów komputera - przeglądarka bardzo obciąża system i wyraźnie ustępuje pod względem wydajności. swojemu poprzednikowi, nie mówiąc już o konkurencji spod znaku Mozilli.

witryna - Nastolatek.pl

książka - "Google Picasa. Ćwiczenia praktyczne"

gra - Video Strip Poker Supreme Dorothy Demo

plik - Picasa 2.7 build 37.63

porada - Jak ograniczyć dostęp do części witryny? (cz. 2)

BLIŹNIĘTA (22.V - 20.VI)

Horoskop - Wrzesień 2008

Zetknięcie się z rzeczywistością po wakacjach może nie przebiec bezboleśnie. Zodiakalne Bliźnięta wciąż będą wracać pamięcią do chwil spędzonych na urlopie czy wakacyjnym wyjeździe. Osoby spod tego znaku mogą borykać się z problemami z koncentracją. Bliźniętom, które nie zakończyły jeszcze swojej edukacji, powrót do szkoły będzie w tym roku wyjątkowo po myśli - lato w Polsce nie rozpieszczało w tym roku, a wznowienie nauki to częstsze spotkania ze szkolnymi przyjaciółmi. W wypadku osób pracujących najgorsze może dopiero nadejść - trzeba być przygotowanym na pogorszenie warunków pracy, zwłaszcza w kwestiach finansowych. Jeżeli cięcia będą zbyt radykalne, nie pozostanie Bliźniętom nic innego jak zacząć rozsyłać CV... Życie uczuciowe nie będzie nastręczać powodów do zmartwień. Zakochani będą planować wspólną przyszłość, a młode małżeństwa staną przed dylematem umeblowania mieszkania.

Być może innym dylematem we wrześniu może stać się kwestia kupna iPhone'a 3G - urządzenie trafiło wreszcie do Polski i dostępne jest w ofercie dwóch operatorów telefonii komórkowej. iPhone 3G, powoli podbija świat ale czy ma szansę podbić serca Polaków? Wady i zalety telefonu są już znane, a odpowiedź na pytanie, czy warto go kupić brzmi: "tak, pod warunkiem, że..."

Wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić, że każda prezentacja nowego produktu Apple wygląda tak samo: Steve Jobs opowiada o kolejnych funkcjach, ludzie klaszczą, a niekiedy nawet płaczą. Nowością na tym tle wydaje się reklama iPhone'a, której emisji zakazano uznając ją za wprowadzają w błąd użytkownika (w spocie mowa jest o tym, że urządzenie zapewnia użytkownikowi dostęp do "wszystkich części" Internetu).

witryna - 4Risk

książka - "Windows Vista PL. Nieoficjalny podręcznik"

gra - Tales Runner

plik - Internet Explorer 8 Beta 2 Vista

porada - Rzeczywista prędkość nagrywania (Nero 8)

RAK (21.VI - 22.VII)

Horoskop - Wrzesień 2008

Dla osób spod znaku Raka zanosi się na miesiąc obfitujący w emocjonujące wydarzenia. Raki powinny przygotować się na małą rewolucję w miejscu pracy - nowe wyzwania i obowiązki, odmieniony zespół współpracowników, itp. Można spodziewać się wszystkiego, tylko nie radykalnej poprawy statusu materialnego. Pod tym względem września nie będzie można zaliczyć do udanych, a Raki czeka zaciskanie pasa. Wszelkie poważniejsze wydatki powinny być poważnie rozważone, a jeśli jest taka możliwość - również skonsultowane z bliskimi. Bliscy znajomi niejednokrotnie mile was zaskoczą, w przeciwieństwie do partnerów, którymi możecie czuć się momentami nieco znudzeni. Niektóre Raki zaczną odczuwać przemożną potrzebę ożywienia swojego życia intymnego, a na tak podatnym gruncie łatwo można zasiać ziarno niewierności...

Zodiakalne Raki z pewnością z zainteresowaniem będą śledzić przebieg wojny przeglądarek internetowych, która dzięki nowemu graczowi na rynków jeszcze nabierze rumieńców. Starcie producentów przeglądarek internetowych nabrało tempa po ukazaniu się najnowszego dziecka Google, czyli Chrome. Przedstawiciele amerykańskiego giganta twierdzą, że ich produkt jest szybszy, stabilniejszy i po prostu lepszy od konkurencyjnych. Czy warto zakochać się w Google Chrome?

Pozostali gracze na rynku przeglądarek nie zamierzają jednak biernie przyglądać się, jak wyszukiwarkowy potentat odbiera im klientów. Mozilla przygotowuje się do wyposażenia przeglądarki Firefox w nową technologię, która pozwoli na radykalne przyspieszenie przetwarzania skryptów JavaScript (w niektórych przypadkach zapowiadany jest nawet czterdziestokrotny wzrost wydajności). Przedstawiciele Mozilla Labs chcą również, aby w prace nad Firefoksem zaangażowali się nie tylko programiści i apelują do grafików, projektantów i przedstawicieli innych kreatywnych specjalności o pomoc w przeprojektowaniu obecnego, "trącącego myszką" interfejsu przeglądarki.

witryna - Kampinoska

książka - "Bezpieczeństwo sieci w Linuksie. Wykrywanie ataków i obrona przed nimi za pomocą iptables, psad i fw"

gra - The Magic Toy Chest Demo

plik - EF Process Manager 5.00 pl

porada - Notatki na pulpicie (Windows XP/Vista)

LEW (23.VII - 22.VIII

Horoskop - Wrzesień 2008

Osoby spod znaku Lwa przeistoczą się we wrześniu w prawdziwe lwy salonowe - określenie to przylgnie do nich nie bez powodu, gdyż część z nich odkryje w sobie żyłkę dekoratora wnętrz. Większość wolnego czasu zodiakalny Lew przeznaczy na wizyty w galeriach handlowych, porównując ceny i polując na okazje. Powakacyjna atmosfera w związku uczuciowym wcale nie ulegnie ochłodzeniu. Przed osobami spod znaku Lwa rysują się atrakcyjne perspektywy rozkwitu partnerstwa. Zdarzą się oczywiście sytuacje konfliktogenne, w których drapieżna natura Lwów będzie pchać je do zwarcia. Lwom samotnikom, którym tęskno za kontaktem z drugim "osobnikiem" będzie za to we wrześniu pod górkę. Jedyne na co mogą oni liczyć, to przelotne związki bez głębszych i trwalszych zobowiązań.

W dobie Internetu olbrzymie ułatwienie i wygodę stanowią zakupy online - jesteśmy przekonani, że wiele spośród zodiakalnych Lwów w czasie zakupów skorzysta z możliwości, jakie oferują nowoczesne technologie. Dokonywanie transakcji i płatności przez Internet wymaga jednak uwagi, aby nie dać się nabrać oszustom. Żywotnych informacji też lepiej nie trzymać w pliku Worda na dysku. Zresztą, okazuje się, że wirusy i konie trojańskie nie są już niezbędne by włamać się do czyjegoś komputera i wykraść niezabezpieczone dane. Dziś wystarczy chociażby... telefon.

Coraz częściej hakerzy pracują na usługach rządów i wykorzystywani są do walki (nie tylko politycznej) w Internecie. Świadczy o tym wzmożona aktywność hakerów rosyjskich atakujących strony gruzińskie w czasie niedawnego konfliktu na Kaukazie - dotkliwe ataki odnotowały najważniejsze strony rządowe oraz komercyjne serwisy internetowe w Gruzji. Jak w wiekszości konfliktów i tu zawiązał się sojusz - o tyle godzien wzmianki, iż Gruzinom postanowili pomóc estońscy informatycy.

witryna - Kościół Średniowieczny

książka - "MacPodręcznik"

gra - TV Manager Demo

plik - Google Desktop 5.8.808.21323

porada - Interpretowanie poleceń (Windows XP/Vista)

PANNA (23.VIII - 22.IX)

Horoskop - Wrzesień 2008

Osoby spod znaku Panny mogą we wrześniu liczyć na owocne życie uczuciowe. Szczęścia w związku partnerskim ani w małżeństwie nie zakłócą żadne kłótnie i niesnaski. Harmonijnie będą układać się relacje w łonie bliższej i dalszej rodziny, których jakość ostatnio pozostawiała wiele do życzenia. Można też oczekiwać stabilizacji w życiu zawodowym. Naładowane w trakcie wakacji "akumulatory" pozwolą zodiakalnym Pannom energicznie przystąpić do nauki lub pracy. Osoby te dzięki wytrwałości, rzetelności i dobrym rezultatom zostaną wreszcie dostrzeżone przez przełożonych, co może stanowić przełomowy moment kariery. Panny nie będą jednak miały zbyt wielu pomysłów, jak skutecznie ulokować zarobione pieniądze, wobec czego będą musiały korzystać z fachowej pomocy doradców finansowych. Z kolei pomysłów, jak wydawać, z pewnością im nie zabraknie.

Wolne od poważniejszych trosk Panny znajdą więcej czasu i ochoty, aby trzymać rękę na pulsie bieżących wydarzeń ze świata nowoczesnych technologii. Za jedno z bardziej interesujących doniesień w ostatnim czasie można uznać projekt Midori, jeden z systemów operacyjnych, nad którym pracują inżynierowie z zespołu badawczego Microsoft Research.

Jedną z największych bolączek dotychczas wydanych wersji "okien" były problemy z wydajnością i szybkością. Zgodnie z deklaracjami producenta, problemy te mają zostać wyeliminowane z kolejnych wydań systemu, w tym Windows 7. Tymczasem użytkownicy wciąż wolą Windows XP. Vista została wydana w styczniu 2007 roku. Od tego czasu Microsoft stara się przekonać swoich klientów do nowego produktu. Wszystko wskazuje jednak na to, że są to działania bezowocne.

witryna - Balanga

książka - "Ulead Video Studio 11 PL. Pierwsze starcie"

gra - Jane's Realty Demo

plik - Odkurzacz 11.3.0808

porada - System szybszy i bardziej stabilny (Windows Vista)