Horror Express - rarytas z lat 70. na Blu-ray

Horror Express (pretensjonalny polski tytuł to Pociąg strachu) to trochę zapomniany klasyk grozy z 1972 roku. Bardzo ciężko dostępny, bardzo rzadko bywa emitowany w telewizji Oglądałem go wiele lat temu, gdzieś jeszcze w latach 90. Teraz jednak zobaczymy go na Blu-ray - to radosna wiadomość dla wszystkich miłośników kina grozy.

Horror Express

Blu-ray nie służy tylko do pokazywania najnowszych produkcji. Miło, że co jakiś czas mamy okazję obejrzeć w ładnej edycji klasykę sprzed lat - np. z lat 70. niedawno na Blu-ray pojawiły się Taksówkarz czy http://.

Christopher Lee i Peter Cushing razem w HD

Teraz będziemy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć w HD dwóch słynnych aktorów takich jak Christopher Lee i Peter Cushing, którzy zgrali w tym filmie. Horror Express w edycji Blu-ray trafi do sprzedaży 27 września.

Horror Express - o czym jest film?

Angielski antropolog znajduje zamarzniętą istotę w skutych lodem rejonach w Mandżurii, który ma być brakującym ogniwem w ewolucji człowieka. Zabiera ze sobą istotę w powrotną podróż do Europy koleją transsyberyjską, ale w czasie podróży potwór odmarza i zaczyna zabijać pasażerów. Klimatem film przypomina trochę klasyczne Coś Carpentera. Pociąg staje się pułapką, z której nie można uciec, gdyż dookoła są jedynie zaśnieżone pustkowia.

Horror Express - specyfikacja Blu-ray

Film zostanie wydany w rozdzielczości 1080p w aspekcie 1.66:1. Na razie nie ma informacji na temat formatu dźwięku, w jakim zostanie zapisana ścieżka dźwiękowa w filmie. Za to znamy listę materiałów dodatkowych.

Dodatki do Horror Express - pełna lista

1. Morderstwo w Trans-Syberyjskim Ekspresie - nowy wywiad z reżyserem

2. Notatki z Czarnej Listy - spojrzenie producenta filmu na erę McCarthy’ego

3. Wywiad z Peterem Cushingiem (Guardian, 1973)

4. Telly i ja - nowy wywiad z kompozytorem Horror Express

5. Dokument o montażu

6. Zwiastun kinowy

7. Gagi z planu

Horror Express - rarytas z lat 70. na Blu-ray

Horror Express

Horror z klimatem - takich dzisiaj nie robią?

Pomimo tego, że Horror Express jest niskobudżetowym filmem klasy B, to został on trochę niesłusznie zapomniany. Jeżeli pominiemy pewną dozę kiczu w tym filmie, to doświadczymy ewidentnie klimatu i atmosfery zagrożenia, jaka panuje w tym filmie. Każdy miłośnik prawdziwego kina grozy powinien zobaczyć ten film. A innym także polecam - dla relaksu. Ciekawe jak Horror Express będzie się prezentować w HD. Możliwe, że trochę straci na uroku, gdyż szczegółowość tego filmu z pewnością nie stoi na wysokim poziomie, zresztą tak jak każdego niskobudżetowego filmu klasy B. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że klimatem i narastającą atmosferą zagrożenia Horror Express mógłby obdzielić kilka innych dzisiejszych horrorów, które potrafią jedynie epatować drastycznymi scenami (vide Piła 3D).

Źródło: Blu-ray Blog