Horyzontalne spojrzenie

Nowy telefon firmy Nokia - zupełnie różny od Communicatora i bardzo podobny do Sony Ericssona P900.

Model 7710 (początkowo miał to być 7700) jest pierwszym smartfonem Nokii bez klawiatury, jedynie z dotykowym ekranem. W telefonie zainstalowano system Symbian UIQ (taki jak w Sony Ericssonie serii P), który pozwala maksymalnie wykorzystać duży wyświetlacz o rozdzielczości 640x320 pikseli i bardzo ułatwia programistom pisanie aplikacji na tę platformę.

Nokia 7710 dysponuje niemal wszystkimi najnowocześniejszymi funkcjami, są: Bluetooth, 90-magabajtowa pamięć i czytnik kart, odtwarzacz plików MP3. Nie zapomniano o aparacie fotograficznym (1 Mp), za to zabrakło obsługi UMTS-u (dostępna tylko szybka transmisja danych poprzez EDGE).

Dzięki systemowi Symbian UIQ zaraz po włączeniu telefonu zyskujesz dostęp do takich aplikacji, jak edytor tekstu, kalendarz, szkicownik, odtwarzacz animacji Flash czy przeglądarka internetowa. W razie potrzeby dodatkowe programy ściągniesz z Sieci.

Telefon obsługuje się wyłącznie rysikiem, trzymając aparat w pozycji horyzontalnej, co może wiele osób zniechęcić do tego modelu. Porażki poniosły już przecież N-Gage czy model 5510. Jednakże poziomie ułożenie telefonu jest znacznie wygodniejsze podczas przeglądania stron WWW i bardziej przypomina pracę z monitorem, a na brak klawiatury łatwo zaradzić, kupując jej bezprzewodową wersję.


Zobacz również