Hossa księgowych

Według szacunków Michael Page International na przestrzeni ostatnich 3 lat pensje księgowych w Polsce wzrosły o ok. 50%.

Z kolei pensje dyrektorów finansowych rosły dużo wolniej. Jak wynika z opracowania Michael Page International na przestrzeni imnionych trzech lat wzrosły jedynie o ok. 10-15%. W wynagrodzeniu dyrektorów finansowych zwiększyła się natomiast rola bonusów, jakie otrzymują. Zdaniem autorów opracowania jest to związane z ewolucją ich roli i przyjmowaniem przez stanowisko CFO bardziej biznesowego charakteru.

Najważniejszy obszar w zakresie rekrutacji na stanowiska w działach finansów i księgowości stanowią oferty dla pracowników działu kontrolingu, w skład którego wchodzą analitycy finansowi i kontrolerzy finansowi (44%). Rekrutacja na stanowiska księgowy, samodzielny księgowy, główny księgowy to ok. 38%. Projekty rekrutacyjne na stanowiska dyrektorów finansowych, finance managerów stanowią ok. 15%. Dodatkowo, jak podaje opracowanie Michael Page International, coraz częściej klienci zainteresowani są pozyskaniem audytorów wewnętrznych, specjalistów ds. podatków czy treasury - obecnie to ok. 3%.

Zobacz również:

  • Chcesz dołączyć do Europejskiej Agencji Kosmicznej? Szykuj się na kosmiczną konkurencję
  • Bootcampy programistyczne - co to jest, jak wybrać kurs dla siebie i przegląd ofert