Hosting na poważnie

Śląska firma Pik-Net, w ramach nowego systemu a4, zaoferowała użytkownikom zestaw rozbudowanych usług internetowych.

Największy śląski dostawca Internetu rozszerza ofertę. Firma Pik-Net Sieci Rozległe uruchomiła system usług hostingowych, który oferuje każdemu możliwość korzystania z bezpiecznych i szybkich usług internetowych. Dwa sztandarowe produkty nowego systemu usług hostnigowych to a4.poczta i a4.www. Jednak w odróżnieniu od coraz powszechniej występujących także w Polsce ofert hostingowych, nie ograniczają się one tylko do skrzynki pocztowej (o pojemności 40 MB) czy wirtualnego serwera WWW (również 40 MB).

Podstawowym celem firmy jest zapewnienie swobodnej wymiany korespondencji z innymi użytkownikami sieci oraz umożliwienie prezentacji informacji w serwisie WWW. W tym celu ofertę uzupełniono o anonimowy serwer FTP, multimedialny serwer Real G2, obsługę rozszerzeń FrontPage, szyfrowane przesyłanie danych (SSL), wirtualny serwer poczty, przekierowanie wiadomości na inną skrzynkę (tzw. forward), automatyczną obsługę domen adresowych. Uzupełnieniem oferty jest obsługa PHP, CGI, udostępnianie statystyk odwiedzin i zabezpieczanie stron WWW.

Ponadto usługi a4 umożliwiają multimedialną prezentację w Internecie, co stanowi dotychczas unikalną ofertę w polskiej sieci. Bogato ilustrowana dokumentacja online serwisu ułatwi jego obsługę nawet początkującym. W ramach promocji wszyscy użytkownicy mogą bezpłatnie korzystać z systemu a4 przez 14 dni. Potem ceny netto będą wynosiły: a4.poczta - 40 zł za rok, zaś a4.www - 400 zł za rok.

Więcej informacji: www.a4.pl


Zobacz również