Hosting nazwa.pl to najszybsze serwery w Polsce

Spółka nazwa.pl zmodernizowała swoją infrastrukturę - dzięki zastosowaniu procesorów serwerowych Intel Xeon E-2288G oraz dysków Intel Optane, szybkość działania hostowanych przez nią serwisów www, wzrosła wielokrotnie i jest w tej chwili najwyższa w kraju.

Nazwa.pl zdecydowała się na wycofanie wszystkich używanych w infrastrukturze dysków SSD NVMe i zastąpienie ich dyskami Intel Optane. Nośniki wykonane w innowacyjnej technologii 3D XPoint, umożliwiły ponad dziesięciokrotne skrócenie czasu potrzebnego do odczytu i zapisu danych. Dzięki temu zwiększono szybkość działania wszystkich aplikacji, korzystających z bazy danych. Wymiana dysków odbywała się równocześnie z instalacją wydajnych procesorów serwerowych Intel Xeon E-2288G. Dzięki tym dwóm elementom, szybkość dynamicznych aplikacji typu WordPress wzrosła wielokrotnie, pozwalając wyprzedzić konkurencyjne hostingi - co obrazuje poniższy wykres.

Hosting nazwa.pl to najszybsze serwery w Polsce

Powyższy test został wykonany w dniach 11.02.2020-14.02.2020 za pomocą aplikacji WordPress 5.3.2 pobranej ze strony http://pl.wordpress.org (czysta instalacja) wraz z zainstalowanym dodatkowym pluginem Query Monitor 3.5.2, w środowisku PHP 7.3, na płatnych pakietach hostingowych badanych usługodawców. Na wykresie zaprezentowano dla każdego z usługodawców minimalny czas ze wszystkich pomiarów, podany w sekundach.

Warto dodać, że zastosowanie procesorów Intel Xeon E-2288G umożliwiło wdrożenie przez usługodawcę technologii Cloud. Na czym ona polega? Jak tłumaczy nazwa.pl: "zapytania o strony WWW przydzielane są dynamicznie do serwerów z najmniejszym obciążeniem w klastrze, co gwarantuje, że wszystkie wykonują się z maksymalną szybkością i nigdy nie brakuje mocy obliczeniowej".

Krzysztof Cebrat, prezes zarządu nazwa.pl, dodaje: „Dzięki wymianie serwerów, strony WWW obsługiwane przez nazwa.pl działają kilkukrotnie szybciej niż na hostingu w innych firmach konkurencyjnych. Ta sama aplikacja WordPress, jak pokazał powyższy test, może działać nawet 10x szybciej po przeniesieniu jej do nazwa.pl z serwerów home.pl. Warto więc przed zakupem hostingu porównać nie tylko cenę, ale przede wszystkim szybkość działania oferowanych usług. Pomimo, że każdy dostawca zapewnia, że jego usługi są najlepsze, to jednak jak widać hosting hostingowi nierówny”.

Sama nazwa.pl zachęca do osobistego przetestowania szybkości serwerów. Można wykorzystać do tego Vanilla Benchmark lub skorzystać z darmowego, 30-dniowego okresu próbnego.