Hostingi.pl - porównywarka ofert hostingowych

W wyborze najlepszej oferty hostingu pomocy możesz szukać w porównyware Hostingi.pl. Umożliwia ona bardzo precyzyjne filtrowanie dostępnych ofert zgodnie z wybranymi przez użytkownika parametrami.

Hostingi.pl - porównywarka ofert hostingowych

Hostingi.pl

Najważniejszym elementem serwisu jest wyszukiwarka, indeksująca cztery rodzaje usług hostingowych: serwery wirtualne (stanowią one ofertę podstawową każdej firmy hostingowej), serwery dedykowane (dla klientów chcących mieć pod kontrolą cały serwer), VPS (część serwera dedykowanego z dokładnie określoną częścią zasobów i dostępem do konta root) oraz serwery typu reseller (do dalszej odsprzedaży).

W trybie standardowym wybierasz kartę z jednym z wymienionych rodzajów serwera i klikasz przycisk Szukaj. Możesz dodatkowo określić najważniejsze parametry konta: cenę, limit transferu i pojemność konta, zawężając w ten sposób wyniki wyszukiwania.

Jeśli klikniesz przycisk Zaawansowane, uzyskasz dostęp do dodatkowych kryteriów filtrowania, takich jak np. lokalizacja (Polska, Europa, USA), liczba skrzynek e-mail, liczba kont FTP, obsługiwane platformy programistyczne (PHP w różnych wersjach, Perl, Python, ASP itd.), obsługiwane bazy danych (MySQL, PostgreSQL itd.), dostęp przez SSH czy dedykowany adres IP.

Wyniki wyszukiwania są prezentowane w tabeli i mogą być sortowane według ceny, transferu, pojemności, ceny za 1 GB pojemności lub ceny za 1 GB transferu. Zawierają linki, których kliknięcie przenosi cię na podstrony (w ramach Hostingi.pl) z wizytówkami firm. Ponadto możesz porównać dowolną liczbę ofert zawartych w wynikach wyszukiwania, choć lepiej ograniczyć się do czterech ze względu na mało czytelny sposób prezentowania porównań.

Hostingi.pl zbiera także opinie na temat firm hostingowych. Użytkownicy serwisu mogą ocenić każdą firmę w skali od 1 do 5 w trzech głównych kategoriach: niezawodność, wsparcie techniczne, relacja ceny do jakości usług. Opinie użytkowników są dostępne w wynikach wyszukiwania i w prezentacjach firm.

Twórcy serwisu nie ustrzegli się niedoróbek. Za największą należy uznać brak możliwości filtrowania względem wielu ważnych parametrów kont hostingowych. Wystarczy wymienić choćby rodzaj dostępu do skrzynek e-mail (webmail, klient pocztowy), szyfrowanie poczty (SSL), autoresponder, przekierowanie poczty, kopie bezpieczeństwa, zadania Cron. Nie wspominając o statystykach, antyspamie i antywirusie, które wprawdzie stanowią standardowe wyposażenie już chyba wszystkich kont hostingowych, niemniej użytkownik nie musi o tym wiedzieć.

Inną istotną wadą jest zbyt mała ilość indeksowanych ofert. Po kliknięciu Szukaj bez określania jakichkolwiek kryteriów wyświetla się zaledwie 85 ofert. Co gorsza, ich przejrzenie ujawnia, że nie ma wśród nich ofert wielu czołowych firm hostingowych.

Hostingi.pl to obecnie jedyna wyszukiwarka ofert hostingowych w polskim Internecie. Niestety, nie obejmuje swym zasięgiem wszystkich firm z branży a jej mechanizm filtrowania wymaga ulepszeń.

Informacje: hostingi.pl

Cena: bezpłatny


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: