Hot spoty zamiast budek telefonicznych

Budki telefoniczne są coraz rzadziej spotykane w naszym kraju. Wszystko to z powodu tego, iż praktycznie każdy z nas posiada telefon komórkowy. Władze Nowego Jorku zaproponowały ich likwidację.

Po co budki telefoniczne, skoro każdy ma telefon komórkowy? Z takiej logiki wyszły władze Nowego Jorku. Departament Informacji, Technologii oraz Telekomunikacji w tym mieście, wpadł na to aby zastąpić je darmowymi hot spotami. W ramach pilotażowego programu, zrobiono tak już z 10 budkami telefonicznymi usytuowanymi w trzech dzielnicach Nowego Jorku.

Jeśli eksperyment się powiedzie, wszystkie z ponad 12 tys. budek telefonicznych w Nowym Jorku zostanie wkrótce przerobionych na darmowe hot spoty.

Zobacz również:

  • Recenzja: Nextbase 422GW - test wideorejestratora dla fanów nowych technologii

Co sądzicie o pomyśle władz Nowego Jorku? Czy podobne rozwiązanie można by zastosować w którymś z polskich dużych miast? Przecież i tak większość osób ma telefony komórkowe, a z budek telefonicznych korzysta coraz mniej osób. Ponadto w Polsce ciągle zbyt mało jest darmowych hot spotów. Podzielcie się swoimi refleksjami w komentarzach.