Hotel Giant

Goście nigdy nie są zadowoleni! Sprawdź, czy warto zostać hotelarzem, i przekonaj się, jak ciężka jest dola właściciela ekskluzywnego pensjonatu.


Goście nigdy nie są zadowoleni! Sprawdź, czy warto zostać hotelarzem, i przekonaj się, jak ciężka jest dola właściciela ekskluzywnego pensjonatu.

Zostajesz właścicielem hotelu. Sprawdzasz potrzeby gości i w zależności od życzeń klientów urządzasz pokoje. Projektujesz apartamenty o różnym standardzie, sam wybierasz i ustawiasz wszystkie meble i elementy wyposażenia. Rozmieszczasz okna i dobierasz kompozycje tapet, podłóg, sufitów. Urządzasz sale konferencyjne, bary, restauracje, kluby sportowe, czytelnie i salony gier. Szkolisz także personel, aby był gotów na każde skinienie gości. Dbasz o jakość posiłków. Prowadzisz kampanie reklamowe. Rozbudowujesz sieć hoteli... Jednym słowem, robisz wszystko, aby dobrze zarabiać i pokonać konkurencję.

Do wyboru masz kampanię główną i wiele losowych. W tych ostatnich wybierasz poziom trudności, dostępne miasta i rodzaje urządzanych hoteli, na przykład czy będziesz zarządzał hotelami miejskimi, podmiejskimi, czy też luksusowymi kurortami.

Goście mają wymagania

Hotel Giant
Najlepszym, a zarazem najbardziej irytującym wskaźnikiem standardu twojego hotelu są opinie klientów. Stale coś im nie pasuje, a to oświetlenie, a to obsługa, sedesy, umywalki, krzesła i wyposażenie wnętrz. Nawet gdy wymienisz meble i urządzenia na najdroższe, najlepsze i najładniejsze, opinia publiczna... daje ci do zrozumienia, że w twoim hotelu nie ma pokojów odpowiadających wymaganiom każdego gościa! Niestety, żaden pensjonat nie jest z gumy i nie wszystkie rodzaje apartamentów można w nim zmieścić. Zawsze więc znajdą się tacy goście, którzy wybiorą hotel konkurencji.

Opcje gry

Menu gry jest rozbudowane i oferuje niezliczone możliwości. W hotelu ustalasz kolor liberii kelnerów, wystrój apartamentów, a nawet zaciągasz kredyty. Grafika jest ładna i dopracowana. Kamerę możesz obracać, a także zmieniać kąt jej ustawienia. W trakcie projektowania ustawiasz widok z góry lub rzut izometryczny. W każdej chwili możesz też dokonać zbliżenia. Postacie i obiekty w grze wyglądają podobnie, jak bohaterowie ze słynnej serii The Sims.

Hotel Giant to gra dla wielbicieli strategii ekonomicznych. Jeśli nie zniechęci cię ogromna liczba opcji i ikon, czeka cię kilka godzin ciekawej rozgrywki.

Błędy i nudna melodyjka

Lubię gry twórcze, a do takich należy Hotel Giant. Przyjemnie jest projektować apartamenty i ustawiać w nich meble, jednak nie ma róży bez kolców. Techniczne wady utrudniają rozgrywkę. Chcę na przykład ustawić w pokoju biurko, a gra informuje mnie, że obiekt musi być umieszczony... na podłodze. Przecież właśnie próbuję postawić mebel na posadzce! Gdy w kampanii głównej wyposażam salę konferencyjną w zestawy komputerowe, gra zawiesza się i wychodzi do Windows. Takich kwiatków jest więcej. Trzeba być cierpliwym, aby usiedzieć przed ekranem. I jeszcze zastrzeżenie: nudna melodyjka po pewnym czasie staje się nie do zniesienia.

Malwina Kalinowska