Hotmail oficjalnie "na emeryturze"

Microsoft poinformował oficjalnie o zakończeniu procesu migracji użytkowników Hotmaila do nowej usługi Outlook.com.

Hotmail to powstały w 1995 roku serwis internetowy oferujący darmowe konta poczty elektronicznej dostępne przez webmail. Dwa lata później został zakupiony przez Microsoft i stał się najważniejszym graczem na rynku do czasu, aż ustąpił miejsca powołanemu przez Google do życia w 2004 roku Gmailowi.

W reakcji na tę niepokojącą sytuację Microsoft uruchomił z końcem lipca 2012 roku nową usługę pocztową Outlook.com, która miała docelowo zastąpić wspomnianego wcześniej Hotmaila. Jak się właśnie dowiadujemy, trwający od miesięcy proces migracji został właśnie zakończony.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Z danych przedstawionymi przez Gigant wynika, że przeniósł on w sumie do Outlook.com 300 milionów aktywnych kont zabezpieczając przy tym 150 milionów gigabajtów danych zawierających e-maile, kalendarze, kontakty, foldery i osobiste ustawienia.

Użytkownicy przeniesieni do nowej usługi mogą w dalszym ciągu korzystać z adresu @Hotmail, lecz do ich dyspozycji oddany zostanie nowy wygląd cechujący Outlook.com.

"Wierzymy, że ludzie korzystający z nowych doświadczeń pokochają je nawet bardziej od Hotmaila. Wnikliwie wsłuchujemy się w to, co nasi klienci mają do powiedzenia i przygotujemy w razie potrzeby odpowiedni zestaw poprawek, aby zapewnić przyjemność korzystania z nowej usługi na tak wysokim poziomie, jak to tylko możliwe" - możemy przeczytać w informacji zamieszczonej na blogu przez Microsoft.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: