Hover 2 - miniaturowy selfie dron trafia na Kickstartera. Producent sporo w nim ulepszył

Na Kickstartera zawitała druga odsłona selfie drona firmy Zero Zero Robotics. Wygląda na to, że twórcy urządzenia mocno wzięli sobie do serca braki pierwszej wersji. Już teraz udało się zebrać całą zakładaną kwotę, a do końca zbiórki zostało jeszcze 44 dni. Pierwsze egzemplarze trafią do rąk konsumentów w marcu przyszłego roku.

Selfie dron Hover 2

Firmę Zero Zero Robotics możecie kojarzyć za sprawą miniaturowego selfie drona o nazwie Hover Camera Passport. Składana jak książka poręczna konstrukcja, tryb autonomicznego lotu dookoła właściciela, możliwość rejestrowania wideo w jakości 4K - to wszystko przypadło użytkownikom do gustu. Rozczarował jednak krótki czas pracy na baterii, mały dystans oraz problemy ze stabilizacją obrazu. Hover 2 rozwiązuje wszystkie te problemy.

Czas lotu nowego selfie drona wynosi 23 minuty. Może oddalić się od swojego operatora na dystans nawet 5 km za sprawą własnego odbiornika GPS. Urządzenie jest też bardzo szybkie. W ciągu sekundy może pokonać dystans 16 m, co przekłada się na prędkość 57 km/h. Stereoskopowy zestaw sensorów optycznych skanuje otoczenie z zakresie 360 stopni i służy za system detekcji przeszkód.

Jak widać na materiale wideo, Hover 2 może również stale obserwować operatora z różnych stron i za sprawą wbudowanych programów wykonywać efektowne przeloty. Elektronika urządzenia korzysta z wydajniejszego układu Qualcomm Snapdragon (nie ujawniono modelu). Za funkcje foto i wideo odpowiada matryca CMOS 1/2.3 o rozdzielczości 12 MP z trybem 4K o prędkości 30 klatek na sekundę.

Wspierając projekt na Kickstarterze możecie liczyć na specjalną cenę Hover 2 - 399 dolarów. Zakładane 100 tys. dol. zebrano błyskawicznie. Obecnie licznik dobija do poziomu 400 tys.