How Old Do I Look - sprawdź, czy wyglądasz staro

How Old Do I Look to nowe narzędzie Microsoftu, które pozwala internautom na sprawdzenie na ile lat wyglądają.

How Old Do I Look to uruchomiona niedawno przez Microsoft strona, która podobnie jak Facebook przy odgadywaniu osób znajdujących się na zdjęciach korzysta ze specjalnych algorytmów określających wiek osoby znajdującej się na zdjęciu.

Twórcy tego mechanizmu, Corom Thompson i Santosh Balasubramanian, inżynierowie pracujący w dziale Information Management and Machine Learning Microsoftu, przekonują, że oczekiwali bardzo mizernego zainteresowania projektem. Wkrótce po uruchomieniu strony przekonali się jednak, jak bardzo się mylili. W zaledwie kilka godzin na sprawdzenie swojego wieku zdecydowało się bowiem aż 35 tysięcy internautów.

Zobacz również:

  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [15.10.2021]

Strona How Old Do I Look oczywiście natychmiast zainteresowała też wszelkiej maści serwisy plotkarskie, które zaczęły sprawdzać ile lat narzędzie Microsoftu wskaże przy okazji oceny celebrytów.

Microsoft zapewnia, że nie przechowuje przesłanych zdjęć. Przeprasza też za popełnione przy ocenie błędy (np. źle zidentyfikowana płeć) podkreślając, że wciąż pracuje nam usprawnieniem mechanizmu identyfikacji.

How Old Do I Look - odważycie się sprawdzić, na ile lat wyglądacie?