Hrabstwo Santa Clara prosi Google, Apple i inne firmy o odwołanie wszystkich konferencji

Dolina Krzemowa mierzy się z epidemią koronawirusa. Co z najważniejszymi konferencjami?

Koronawirus dotarł również do Kalifornii, gdzie dosyć szybko się rozprzestrzenia. W związku z tym władze stanu oraz hrabstw podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

Hrabstwo Santa Clara prosi Google, Apple i inne firmy o odwołanie wszystkich konferencji

Źródło: apple.com

Hrabstwo Santa Clara, w którego skład wchodzą najważniejsze miasta Doliny Krzemowej takie, jak Cupertino, Palo Alto, Mountain View i San Jose wydało dzisiaj nowe wytyczne zdrowotne. Portal The Verge donosi, że władze zalecają firmom minimalizowanie ilości spotkań służbowych oraz odwoływanie wszystkich dużych konferencji prasowych i eventów.

Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa zostały zaktualizowane po tym, jak potwierdzono sześć nowych przypadków zakażenia COVID-19. Według władz oznacza to, że w hrabstwie jest co najmniej 20 osób, u których rozpoznano kornawirusa. Sama liczba zarażonych z pewnością jest większa.

Hrabstwo Santa Clara ma nadzieję, że uda się ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w obrębie zatoki. Aby tak się stało zalecono wszystkim firmom odwołanie konferencji prasowych oraz spotkań biznesowych.

Dodatkowo wydano nowe zalecenia dla pracowników. Zawierają one między innymi zalecenia, aby zminimalizować podróże służbowe, a w razie możliwości pracować zdalnie.

Chociaż hrabstwo Santa Clara zaleca odwoływanie imprez masowych i przekładanie ich na późniejsze terminy to władze zaznaczają, że jeżeli nie ma możliwości zmiany daty wydarzenia należy podjąć dodatkowe kroki, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników. Mowa to o unikaniu bliskiego kontaktu i częstym myciu rąk.

W chwili obecnej Google i Facebook odwołali już swoje coroczne konferencje deweloperskie. Pod znakiem zapytania stoi czerwcowa konferencja WWDC organizowana co roku przez Apple. Firma nie wydała na razie żadnego oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Ze względu na sytuacje w Kalifornii prawdopodobne jest, że finalnie również Apple zdecyduje się na rezygnacje z tegorocznej edycji WWDC w czerwcu.

Źródło: macrumors.com