Huawei EMUI 10.1 - oto wszystkie nowości!

Huawei wprowadził właśnie na rynek nową wersję EMUI. Co nowego w jednej z najpopularniejszych nakładek na Androida?

Huawei od lat rozwija autorski interfejs EMUI (Emotion UI), który obecnie jest jedną z najpopularniejszych nakładek na Androida.

Huawei EMUI 10.1 - oto wszystkie nowości!

Źródło: pcworld.com

EMUI 10 to najnowsza wersja nakładki oparta na Androidzie 10. Jest to także pierwsza wersja nakładki występująca w dwóch wersjach - dla starszych smartfonów z Usługami Google oraz dla nowszych modeli z Huawei Mobile Services.

Huawei postanowił właśnie wprowadzić kolejną aktualizację przyrostową EMUI. Posiadacze chińskich egzemplarzy flagowego Mate'a 30 Pro - pierwszego smartfona Huawei bez dostępu do usług Google raportuję, że ich smartfony otrzymały aktualizację oprogramowania, która wprowadza nową wersję nakładki.

EMUI 10.1, jak nazwa wskazuje jest rozwinięciem EMUI 10. Nowa wersja wprowadza kilka nowych funkcji takich, jak lepsza wielozadaniowość oraz udoskonalony tryb pracy z dwoma aplikacjami w tym samym czasie.

Huawei chwali się, że EMUI 10.1 to nowa wersja nakładki, która skupia się na zwiększeniu wydajności i bezpieczeństwa. Producent podkreśla, że położono ogromny nacisk na funkcję, które pozwolą zamienić smartfona w mobilne biuro robocze.

Oto najważniejsze zmiany w EMUI 10.1:

  • Zmieniona animacja odblokowywania za pomocą czytnika linii papilarnych
  • Nowe tryby zegarów Always-On-Display
  • Ulepszony tryb pracy z wieloma aplikacjami
  • System sterowania wieloma urządzeniami z poziomu smartfona
  • Tryb ciemny z obsługą dodatkowych aplikacji firm trzecich
  • Odbieranie połączeń na komputerach firmy Huawei
  • Współdzielenie ekranu w rozwiązaniu MeeTime
  • Możliwość przeglądania galerii na dowolnym urządzeniu Huawei za pośrednictwem tego samego identyfikatora Huawei ID, w tej samej sieci Wi-Fi oraz z włączonym Bluetooth

W chwili obecnej aktualizacja dystrybuowana jest jedynie na chińskiego Huawei'a Mate 30 Pro, który pozbawiony jest Usług Google. Stosowane oprogramowanie z pewnością trafi niedługo na modele z rodziny P40. W chwili obecnej nie wiemy, czy Huawei zdecyduje się zaktualizować do EMUI 10.1 smartfony z Usługami Google.

Huawei EMUI 10.1 - oto wszystkie nowości!

Źródło: twitter.com

Sprawdź, ile kosztuje Huawei P40 Lite E. Przeczytaj również naszą recenzję Huawei'a P40 Lite.

Źródło: huaweicentral.com