Huawei Harmony OS 2.0 oficjalnie - pierwsze smartfony już w 2021 roku

Huawei zaprezentował własny system operacyjny dla urządzeń przenośnych. Czy nowe rozwiązanie stanie się konkurencją dla Androida i iOS?

Po raz pierwszy o systemie operacyjnym Harmony usłyszeliśmy dokładnie rok temu. Huawei ogłosił, że pracuje nad własnym oprogramowaniem dla urządzeń mobilnych. Na tegorocznej konferencji dla deweloperów zaprezentowano Harmony OS 2.0.

Harmony OS 2.0
Źródło: android authority.com

Harmony OS 2.0

Źródło: android authority.com

Chiński gigant potwierdził, że beta wersja narzędzi deweloperskich Harmony OS 2.0 SDK pojawi się jeszcze dziś - 10 września 2020 roku. Na początku dostępna będzie na smartwatche, telewizory oraz jednostki centralne urządzeń wbudowanych np. smart home.

Firma dodaje, że wersja SDK dla smartfonów pojawi się na rynku do końca 2020 roku.

Richard Yu, dyrektor generalny grupy biznesowej Huawei ds. konsumenckich, podczas konferencji Huawei Developer Conference (HDC) przekazał, że pierwsze smartfony z Harmony OS 2.0 powinny pojawić się na rynku już w 2021 roku.

System operacyjny Harmony OS ma być głównym elementem nowego ekosystemu Huawei. Oprogramowanie może w przyszłości całkowicie zastąpić Androida na urządzeniach chińskiego producenta, ale początkowo trafi na mniej skomplikowany sprzęt taki, jak smartwatche czy urządzenia smart home. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, jak dokładnie wyglądać będzie system, ale producent podkreśla, że w dalszym ciagu stosować będzie nakładkę EMUI. Oznacza to, że system powinien być podobny do Androida na obecnych smartfonach Huawei.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei P40 Lite i zapoznaj nie z naszą recenzją tego smartfona.

Źródło: androidauthority.com