Huawei Honor 7i ma tylko jeden obiektyw, ale za to obracany

Chińska firma Huawei zaprezentowała właśnie nowy telefon. Honor 7i to urządzenie ze średniej półki, które wyróżnia się na tle innych dostępnych w sprzedaży smartfonów nietypową konstrukcją. W Honor 7i ten sam obiektyw służy to robienia zdjęć i prowadzenia wideorozmów.

W najnowszym telefonie Huawei producent skorzystał z mechanizmu pozwalającego na obracanie obiektywu. Dzięki temu główny obiektyw aparatu w Honor 7i można przekręcić tak, by prowadzić za jego pomocą wideorozmowy i wykonywać z jego użyciem zdjęcia typu selfie.

Huawei Honor 7i wyposażony został w 13-megapikselowy aparat wykonany przez japońską firmę Sony. Obiektyw można obracać nawet o 180 stopni. Przekręcenie aparatu zmienia automatycznie tryb robienia zdjęć na selfie.

Producent obiecuje, że zawias na którym obraca się aparat ma być dobrej jakości, a klienci nie powinni się obawiać zastosowania takiego rozwiązania. Według Huawei mechanizm ma wytrzymać 100 tys. obróceń i nie powinien się uszkodzić nawet przy 50 kg nacisku.

Huawei prezentuje Honor 7i, czyli telefon z obracanym obiektywem

Huawei prezentuje Honor 7i, czyli telefon z obracanym obiektywem

Huawei Honor 7i jest smartfonem ze średniej półki. Producent zdecydował się na 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, procesor Qualcomm Snapdragon 616, 2 GB lub 3 GB pamięci operacyjnej oraz 16 GB lub 32 GB przestrzeni dyskowej z dodatkowym slotem na microSD. Urządzeniem ma zarządzać Android 5.1 Lollipop.

Trzeba jednak pamiętać, że Huawei nie jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na takie nietypowe rozwiązanie. Już rok temu podobny mechanizm obracania aparatu wprowadziło również chińskie Oppo w smartfonie Oppo N1.