Huawei Mate 20X będzie smartfonem dla graczy? Chińczycy uchylają rąbka tajemnicy

W przyszłym tygodniu będziemy świadkami premiery nowych smartfonów Huawei z serii Mate. O ile spodziewaliśmy się typowego dla tego producenta zestawu (Mate 20, Mate 20 Pro oraz Mate 20 Porsche Design), o tyle ostatni z nich może zostać zastąpiony modelem Mate 20X przeznaczonym dla graczy.

Huawei Mate 10 Pro

Huawei wypuściło krótki teaser, zwiastujący rychłą premierę smartfonu Mate 20X. Widać na nim bryłę lodu, trzymaną w dłoniach. Ma to sugerować, że urządzenie mimo maksymalnego obciążenia pozostaje chłodne. Przypuszczalnie zostało to osiągnięte za pomocą tzw. heat pipe’a, czyli miedzianej rurki odprowadzającej ciepło z procesora i układu graficznego.

W przeciekach pojawia się jeden szczegół mocno wyróżniający Huawei Mate 20X. Chodzi o przekątną ekranu, która ma wynosić aż 7,21 cala. Wchodzimy zatem w świat phabletów, a nawet tabletów. Widać wyraźnie, że urządzenie może przypominać kieszonkową konsolę do gier. Wyświetlacz ma oferować rozdzielczość 2240 x 1080 pikseli.

Dodatkowo ze względu na przeznaczenie smartfonu możemy spodziewać się baterii o większej pojemności, która wytrzyma wspomniane w zwiastunie długie sesje. Na razie producent nie ujawnia żadnych dodatkowych szczegółów. Premierę wyznaczono na 16 października w Londynie. Tam poznamy całą nową odsłonę z serii Mate, w tym Mate 20 i Mate 20 Pro.