Huawei Mate 30 Pro - mamy pierwszy unboxing!

Choć do oficjalnej premiery nowego telefonu dzieli nas tylko kilkanaście godzin, są osoby, które już go otrzymały. Zobacz, jak wygląda!

To, jak wygląda Mate 30 Pro, zawdzięczamy specjaliście od wycieków o pseudonimie Teme. Na zamieszczonym niedawno filmiku na Twitetrze pokazuje unboxing urządzenia oraz pierwsze uruchomienie.

Potwierdzają się zatem informacje dotyczące charakterystycznego umieszczenia czterech obiektywów aparatu tylnego na okrągłym polu. Kolejny filmik pokazuje nam, jak Mate 30 Pro prezentuje się w dłoni - trzeba przyznać, że to duży model.

Z Twittera Teme można dowiedzieć się poza tym, że urządzenie działa pod kontrolą Androida z nakładka EMUI 11, aparat ma 40 Mpix i może nagrywać 4K w nocy, a przy trybie ultra slow motion w rozdzielczości 7680fps. Urządzenie obsługuje zoom optyczny x30. Wyświetlacz to rozwiązanie typu "waterfall", które jak dotąd zapowiadało tylko OPPO - czyli spływa na boki urządzenia. Pod obudową znajduje się procesor HiSilicon Kirin 990, obsługujący standard łączności 5G. Tańsza wersja ma mieć konfigurację 4GB RAM + 128GB pamięci i obsługiwać 4G, droższa - 6GB RAM + 128GB i dwie edycje: 4G oraz 5G (czyli podobnie do Galaxy S10).

Na oficjalne specyfikacje i prezentacje modelu poczekamy jednak do jutra - wtedy wszystko będzie jasne.