Huawei Mate 30 Pro - premiera w Polsce

Byliśmy na premierze flagowca Huawei. Ten telefon będzie w Polsce dostępny wyłącznie w ilości 100 sztuk!


Huawei Mate 30 Pro - własny ekosystem Huawei

Huawei Mate 30 Pro zawitał do Polski - będzie dostępny w przedsprzedaży już od 9 grudnia. Jest to pierwszy w historii model producenta z Huawei Mobile Services (HMS) - ekosystemem producenta, który zastąpił (ze znanych wszystkim powodów) usługi Google. Obejmuje on m.in. AppGallery - czyli alternatywny dla Google Store sklep z aplikacjami - własną przeglądarkę, Motywy dla telefonu oraz mobilną chmurę dla użytkowników. W ekosystemie tym użyto wielu autorskich rozwiązań producenta, w tym Huawei IAP oraz ID Huawei Authentication. Aktualnie ekosystem Huawei jest już wykorzystywany przez ponad 530 milionów użytkowników na świecie.

Huawei Mate 30 Pro - premiera w Polsce

Huawei Mobile Services ma być spójny dla wszystkich urządzeń chińskiego producenta. AppGallery jest sklepem spełniającym standardy ochrony prywatności i bezpieczeństwa w UE, a jego serwery znajdują w Niemczech. Co więcej, zanim aplikacje znajdą się w AppGallery, są weryfikowane przez Huawei. Obecnie jest tam już ponad 200 polskich produkcji, w tym doskonale znany kierowcom Yanosik. Natomiast Mobilna Chmura Huawei to możliwość skorzystania z 5GB przestrzeni za darmo lub skorzystanie z jednego z trzech płatnych pakietów: 50GB (38,30 zł/rok), 200GB (11,99 zł/m-c) i 2TB (39,99 zł/m-c).

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?
Huawei Mate 30 Pro - premiera w Polsce

Huawei Mate 30 Pro - specyfikacja

Huawei Mate 30 Pro napędza do działania procesor Kirin 990. Ekran o przekątnej 6,53" zakrzywia się pod kątem 88 stopni, co pozwala ma optycznie zwiększenie jego powierzchni. W obudowie nie ma klawiszy fizycznych - zamiast tego umieszczono tam klawisze dotykowe. Zaletą sa aparaty. Tylny to cztery obiektywy w okrągłym układzie: 40 Mpix (z sensorem ISO 512000) + szerokokątny 40 MP + teleobiektyw 8 MP (3x zoom optyczny, 8x zoom hybrydowy, 30x zoom cyfrowy) + obiektyw 3D z wykrywaniem głębi. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy sensora w głównym obiektywie, można nagrywać wideo o rozszerzonym zakresie dynamiki oraz w "superzwolnionym tempie" (7680 klatek na sekundę). Smartfon Huawei zasila akumulator 4500 mAh - obsługiwana jest technologia ładowania bezprzewodowego SuperCharge 27W oraz przewodowa Huawei SuperCharge 40 W.

Huawei Mate 30 Pro - premiera w Polsce

Telefon wychodzi w Polsce w ilości limitowanej do 100 sztuk. Jego cena to 4299 zł - przedsprzedaż potrwa do 15 grudnia, a punkty sprzedaży to sklep Huawei Warszawa (CH Westfield Arkadia) oraz strona huawei.pl Co warto dodać, osoby nabywające smartfona w przedsprzedaży mogą dołożyć jedną złotówkę, aby otrzymać słuchawki bezprzewodowe Huawei Freebuds 3.