Huawei Mate 30 - oficjalna premiera 19 września

Huawei oficjalnie potwierdza. Premiera najnowszego Mate 30 już za nieco ponad dwa tygodnie.

Huawei oficjalnie potwierdziło, że premiera najnowszych flagowych smartfonów z serii Mate 30 odbędzie się 19 września 2019 roku w Monachium.

Huawei Mate 30 - oficjalna premiera 19 września

Sama data premiery już od dłuższego czasu jest przedmiotem pogłosek. W związku z cały czas trwającymi kontrowersjami wokół włączenia chińskiego giganta na czarną listę Departamentu Handlowego USA nadal istnieje wiele niewiadomych związanych z wprowadzeniem na rynek Mate'a 30 oraz modelu z dopiskiem Pro.

Jeżeli chodzi o samo urządzenie z pewnością będzie to najwydajniejszy smartfon od chińskiego giganta. Mate 30 i Mate 30 Pro wyposażone zostaną w flagowy procesor Kirin produkcji własnej oraz aparat główny z aż czterema obiektywami. Z pewnością będzie on co najmniej tak dobry, jak rozwiązanie zastosowane w modelu P30 Pro. Dodatkowo można liczyć na duży 6,7 calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD+ z 90 Hz częstotliwością odświeżania, która pozytywnie wpływa na płynność wyświetlanego obrazu. Oczekuje się również zarówno czytnika linii papilarnych, jak i trójwymiarowego systemu odblokowywania za pomocą skanowania twarzy. Z pewnością zmieni się również rodzaj oraz ilość wbudowanej pamięci masowej i pamięci operacyjnej.

Największą niewiadomą jest jednak dostępność usług Google. Huawei zaprezentował swój własny system HarmonyOS, który ma być odpowiedzą na ograniczenia handlowe ze strony USA, ale najnowszy smartfon pracować ma pod kontrolą Androida. Czy w takim wypadku będzie on oferował dostęp do wszystkich usług Google takich, jak Mapy, Gmail, Youtube i Google Play? Tego dowiemy się już 19 września.