Huawei Mate 40 Pro miał mieć usługi Google! Co poszło nie tak?

Premiera firmy Huawei przekazał, że pierwotnie Mate 40 Pro pierwotnie miał posiadać Androida z dostępem do usług Google.

Doskonale wiemy, że od września 2019 roku wszystkie nowe smartfony Huawei posiadają Androida w wersji AOSP, który nie oferuje przeinstalowanych usług Google. Dodatkowo w chwili obecnej nie ma skutecznego i permanentnego sposobu na ich doinstalowanie. Zamiast tego Chińczycy proponują autorskie rozwiązanie HMS - Huawei Mobile Services.

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro to flagowy smartfon w portfolio, który jako pierwszy wykorzystuje 5 nm układ Kirin 9000. Urządzenie to jest chlubą całej marki. Prezes Huawei Consumer Electronics Business przekazał, że projektowanie tegorocznego modelu z rodziny Mate zajęło aż trzy lata.

Seria Mate 40 to najdłużej projektowane smartfony w historii Huawei. Dodatkowo Richard Yu przekazał, że rozwój Mate 40 Pro przysporzył firmie wielu problemów.

Podstawową przyczyną wydłużenia czasu niezbędnego na zaprojektowanie urządzenia była chęć zastosowania 5 nm procesora. Ze względu na rozwój własnego układu z rodziny Kirin producent musiał poświęcić zdecydowanie więcej czasu na zaprojektowanie smartfona, niż firmy, które dedykują się na gotowe rozwiązania Qualcomm lub MediaTek.

Yu przekazał, że sporym problemem okazało się również oprogramowanie. Początkowo smartfony z rodziny Mate 40 korzystały z klasycznych wersji Androida z dostępem do usług Google. Niestety ze względu na ograniczenia nałożone przez Stany Zjednoczone konieczne było zaprojektowanie systemu operacyjnego od nowa. W tym celu wykorzystano otwartą wersję Androida - AOSP. Niestety Huawei nie zdążył z implementacją własnego systemu Harmony OS 2.0 - pojawi się on w przyszłym roku jako aktualizacja oprogramowania.

Sprawdź, ile kosztuje Huawei Mate 40 Pro.

Źródło: gizmochina.com