Huawei Mate 40 w październiku - Kirin 900 i 66 W ładowanie na pokładzie

Spływają do nas kolejne informacje o najnowszym smartfonie Huawei. Chodzi o flagowego Mate 40.

Huawei Mate 30 Pro był pierwszym smartfonem chińskiego producenta bez dostępu do usług Google. Po roku od jego premiery oczekujemy nowego modelu - Mate 40.

Huawei Mate 40 Pro
Źródło: huaweicentral.com

Huawei Mate 40 Pro

Źródło: huaweicentral.com

Dyrektor generalny Huawei Consumer Business Group - Richard Yu przekazał, że firma zamierza wprowadzić smartfony z rodziny Mate 40 w bardzo krótkim okresie czasu. W międzyczasie pojawiły się nowe plotki wskazujące na datę premiery. Topowy smartfon od Huawei pojawi się w sklepach w październiku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Winfuture.de, Huawei zaprezentuje swojego pierwszego smartfona z 5G oraz 5 nm procesorem w październiku. Bardzo możliwe, że procesor otrzyma nazwę handlową Kirin 9000.

Jak na flagowca przystało Mate 40 Pro zaoferuje bardzo wydajne kamery. Możemy liczyć na wiele obiektywów sygnowanych logo firmy Leica. Nie zabraknie także modnego i użytecznego systemu super szybkiego ładowania o mocy 66 W.

Przeciek dotyczący Huawei Mate 40
Źródło: huaweicentral.com

Przeciek dotyczący Huawei Mate 40

Źródło: huaweicentral.com

Smartfony z rodziny Mate mają zaoferować nowy interfejs użytkownika, który zmieni sposób interakcji użytkownika ze smartfonem. Niestety w chwili obecnie nie znamy żadnych szczegółów na temat nadchodzących zmian.

Co ciekawe źródła wskazują, że po październikowej prezentacji smartfony z rodziny Mate 40 sprzedawane będą tylko i wyłącznie w Chinach. Smartfony do Europy trafią dopiero w 2021 roku.

Sprawdź, ile kosztuje Huawe P40 Lite i zapoznaj się z naszą recenzją tego smartfona.

Źródło: huaweicentral.com